Kaskada w budowie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kaskada w budowie

Post »

Witam chciałbym zaczerpnąć porady ekspertów dlatego też pisze do was drodzy forumowicze. Mam oczko wodne 1500l. ale planuje powiększenie do 10.000l. Niedługo też powstanie kaskada o wysokosci około 1m od trawy i szerokości 50-60cm. Oczko planuję zrobić o głębokości około 1.5m czyli wysokosc od pompy do szczytu kaskada będzie 2.5m. I teraz nie jestem pewien jaką pompe zastosowac żeby ta woda dosyc dobrze splywala. 2 pytanie to gdzie i jaki filtr do tego. Czy lepiej na wyplywie z kaskady czy calkiem gdzies osobno. Dodam ze nie chciałbym żeby kaskada chodzila caly czas. Nie wiem tez jaki filtr w tym celu będzie lepszy przelewowy czy ciśnieniowy. Za wszelkie opinie bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Skoro wysokość kaskady ma być 1m powyżej lustra wody to pompa ma wynosić wodę na wysokość 1m. Po zanurzeniu pompy i węża woda w nim będzie do poziomu lustra.
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Dokładnie jak kolega napisał tyle ze przewód wodny od pompy do szczytu kaskady jest o długości 4m. I teraz czy zastosowac dwie pompy jedna do kaskady a druga do samego filtra jak tak to jakie? Albo jedną pompe do kaskady i gdzieś tam podłączyć filtr?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Jak chcesz mieć dużo wody na kaskadzie to zastosuj 2 pompy. Filtr zawsze zbije Ci przepływ o 3/4.
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Dlatego planuje na kaskade dac jedną pompę coś koło 5000l. A drugą na filtr który umieścił bym w innym miejscu. Dobre by było to rozwiązanie? biorąc pod uwagę to że nie zamierzam używać kaskady przez cały czas
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Jeżeli duża kaskada to minimum 15tys.l/godz.
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

Planuje zakupic cos takiego
Blagdon Midi Pond Filters 14000
Lub
JESTEM_ WULGARNY /-NA UBF-12000
I do napedzania pompe
Blagdon Force Hybrid 6000.
A na kaskade może jakoś tańszą pompe do brudnej wody. Czy takie rozwiązanie będzie dobe a moze ktos z doświadczonych forumowiczów doradzi jakies lepsze rozwiązanie


Dokładnie sprawdzałem kaskada ma wysokość 1.5m i długość od brzegu oczka do konca kaskady 1.8m
Garden25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lut 2016, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ręczno
Kontakt:

Re: Filtracja oczka wodnego

Post »

emaciek84 powiedz jakiego efektu oczekujesz od kaskady? Ma to być leniwa kaskada, czy silny strumień wody ? Planujesz puścić wodę wcześniej przez filtr czy będzie to niezależny układ?
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaskada w budowie

Post »

Witam oczko jeszcze nie do konca skonczone no i kaskada zostala. Zastosowalem pompe 10000l/h podnosi wode na 6 metrów. Bedzie tloczyla wode rurą 32mm do filtra ktory zrobie ze smietnika 120l i bedzie z niego wypływała na kaskade. Jestem w trakcie obsady roślin wiec moze jakies propozycje ktos poleci. Dodam ze oczko ma 1m. głębokości. Dodałem 3 fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
emaciek84
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 sty 2016, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaskada w budowie

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”