Nowa pasja Kubasi

ODPOWIEDZ
Takota
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 cze 2016, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Śliczna jest :) Z reszta wszystkie storczyki piekne są :)

Ostatnio byłam w LM i byl niebieski storczyk. Starsze państwo chciało kupić i byli tak zawiedzeni gdy powiedziałam im, że to chwyt marketingowy i po przekwitnięciu kolejne kwiaty będą białe. Pierwszy raz odważyłam się wtrącić do rozmowy ale kurde... Zapłacić aż 60ileś złotych żeby potem być rozczarowanym?
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Takota pisze:wszystkie storczyki piekne są
;:433 święte słowa.

Philadelphia z supermarketu, czy ja dobrze czytam? Kubasia, to świetna wiadomość! Krótko interesuję się storczykami ale to, co czytam w internecie utwierdziło mnie w przekonaniu, że to roślina wręcz dla wybrańców- droga i niedostępna. Pierwszorzędowa hybryda w sieci, to będzie dla mnie jeszcze długo brzmiało nieprawdopodobnie. Mam nadzieję, że pojawi się kiedyś w ofertach, przecież jej liście zapewniłyby rozchodzenie się jak świeże bułeczki.

Takota-na alledrogo takie malowane Phalaenopsisy to i po 150zł bywają.
Jak dla mnie wszystko byłoby całkiem fair, gdyby ktoś potencjalnych nabywców uprzedzał, czego mogą spodziewać się po kolejnych pąkach. Ale niektórzy za cenę własnej reputacji potrafią się upierać na swoim.
Takota
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 cze 2016, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Sandersk - Ale gdzie tam! Będą oszukiwać. Fajnie wyglądają te storczyki i na pewno bym kupiła jeśli byłby to kolor naturalny. Ale tego pewnie się nie doczekamy ;)

Tak patrze na te storczyki i patrze i łapie mnie chęć posiadania ich :) Fajne też są Phalenopsisy te miniaturowe. Spotkaliscie się z takimi? Uprawa jak zwykłe?
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Pozwólcie, że się nie wypowiem na temat farbowanych kwiatów. :evil:

Sandersk ja już dawno zauważyłam, że to zależy od dostawcy. Mieszkam na przedmieściach stolicy i w około mam wachlarz wszelkich, możliwych sieci i zauważyłam, że tylko OBI ma coś innego niż pozostali, ale tam nie jeżdżę, bo jest drogo. Zresztą mam stałego, sprawdzonego dostawcę na storczyki różnej maści na fb. Przyznam się też, że phalaenopsis to najmniej lubiany przeze mnie gatunek.

Takota każdy hybrydowy phalaenopsis jest łatwy w uprawie, pod warunkiem, że nie jest zalewany. Radzę zawsze przy zakupie zwracać uwagę na stan bryły korzeniowej. Czasami "mini" przestają być małe, ale nie na tyle, żeby dorównać zwykłym.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Jasne! to Twój wątek, już milczę, od teraz pisze tylko o naturalnych :wink:
Takota, storczyki mini obowiązuje taki sam sposób uprawy jak ich 'maxi' formy. Trzeba tylko dowiedzieć się, w jakim podłożu są posadzone oraz jakie są jego właściwości. Najczęściej jest to mech torfowiec (sphagnum), a ten zachowuje się trochę jak gąbka- mocno nasiąka i długo trzyma wilgoć. Nieodpowiednie podlewanie może prędko przyczynić się do gnicia korzeni.
Co do niebieskich storczyków, to nie jest tak, że w ogóle nie istnieją. Bardzo ładnym odcieniem kwiatów kwitnie niebieska Wanda. Kwiatami w chłodnym odcieniu fioletu kwitną niektóre Doritaenopsisy, a i niektóre szlachetne krzyżówki Phalaenopsisów jak np. violacea cieszą oko niebieskimi odcieniami.

kubasia, mogę poprosić Cię o podesłanie namiarów (tu czy na PW)? O ile wspomniany dostawca ma możliwość sprzedaży wysyłkowej. Z góry dziękuję.
Nie mów tego o nielubianych storczykach głośno w domu, bo się Philadelphia obrazi. :wink:
Takota
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 cze 2016, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kubasia A mi właśnie wszystkie storczyki się podobają :) I te "zwykłe" i te "niezwykłe". Jednak mimo moich najszczerszych chęci każdy storczyk mi marnieje... Oprócz dendrobium ktore mi córka stratowała jak była młodsza(ogrodniczka mała ziemie kwiatkom zmieniała pod moją nieobecność w pokoju).
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Sphagnum ja wyrzucam od razu. Nie potrafię wyczuć go w podlewaniu.

Takota Każdy kiedyś zaczynał i ma na swoim koncie przeniesienie kwiatów do krainy wiecznych kwitnień. Osobiście radzę nie podlewać częściej, niż co 7-10 dni.

Sandersk poszło pw.

Na fioletowe kwitnienia u mnie musicie poczekać kilka dni.

Obrazek

To mój parapet z Phalaenopsis

Obrazek

a to z Paphiopedilum

Obrazek
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

kubasia pisze:poszło pw.
Wielkie, wielkie dzięki!
Fenomenalna ta dżungla, tylko czekać, aż Phalaenopsisy wystartują z kwitnieniami.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

O i niedługo będzie kwitnienie vandzi, czekam na fotki :wink:
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Sandersk nie ma za co. :D To żadna tajemnica, a do tego mogę polecić.
natka_211 jeszcze kilka dni musisz poczekać.

Dziś już mogę się pochwalić, choć to jeszcze nie jest pełnia kwitnienia.

Dendrobium griffithianum x farmeri

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapowiada się też kwitnienie Coelogyne massangeana

Obrazek
AleksandraBdg

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Kasiu,
gratuluję pięknych kwitnień!!
Przyznam,że nie wiedziałam nawet o ich istnieniu :)
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

Jejku! Przecudne są te Twoje storczyki ;:oj nawet nie wiedziałem, że mogą mieć takie kształty i kolory :oops:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa pasja Kubasi

Post »

To dendrobium jest zagadką z ostatniej wiadomości z poprzedniej strony?
Po samych pąkach nie zapowiadało się tak imponująco. Ładna kaskada kwiatów.
Czy pachną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”