Jednoroczne kwiaty ozdobne - 1cz.(06.12-07.02)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Przepraszam za błędy ale spieszę się bo muszę zwolnić kompa córce :lol:
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Szpilka pisze:A myślałam, że na opakowaniu jest coś nie tak :roll: Te kwiatki bardziej wyglądają mi na liście :?: Na Twoim zdjęciu Marysiu są ładne, bardzo dziękuję.Mogę ją posadzić przy ogrodzeniu?
Przy ogrodzeniu jak najbardziej :wink: Dwa lata temu posadziłam moją minę właśnie przy ogrodzeniu, ale ona obrosła thuję. Wyglądało to niesamowicie- jak bożonarodzeniowa choinka. Niestety nie zrobiłam zdjęcia ;:160
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Andre - wydaję mi się, że twoja azalia to roślina doniczkowa- na parapet. Ogrodowe azalie są trochę inne. Poszukaj w necie to poznasz.

Pozdrawiam :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Szpilka pisze:Dzięki Wam poznaję nowe ciekawe kwiaty :D Kupiłam nasiona Miny ale może ktoś ma jej zdjęcie bo na opakowaniu to nic nie widać tylko kwiaty purpurowo żółte. Czy dziewanna nadaje się do ogrodów naturalistycznych?Co jeszcze mogę tam posadzić?Proszę o rady, może zdjęcia:) Ukłony -Grażyna.
Oczywiście, ze dziewanna nadaje się do ogrodów naturalistycznych, ale to jest roślina dwuletnia. Występuje w kilku odmianach.

Lilu, jak się nazywa lewkonia którą kupiłaś, tzn. co dokładnie napisane jest na opakowaniu?
Awatar użytkownika
atomek
100p
100p
Posty: 121
Od: 26 lip 2006, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Post »

bardzo lubię aksamitki i już kupiłam aksamitki wąskolistne czerwone i żółte"Lulu" i rozpierzchłe "Carmen" oraz tumbergię - roślinę pnącą o bardzo wdzięcznych kwiatach.Miałam ją już w zeszłym roku.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Lista roślin które do tej pory kupiłam (a jeszcze mam na oku to i tamto ;-) )

Kochia (cyprysik letni), Dmuszek jajowaty, Szarłat wiechowaty, Ślazówka ogrodowa, Maciejka, Dziwaczek, Nemazja, Cynia daliowa, Trawa lampasowa (różowa), Mak (mieszanka pełnych kwiatów), Thunbergia, Werbena zwisająca, Groszek pachnący, Nasturcja pnąca, Mina, Asarina pnąca, Stokrotka Karwinskiego, Sanvitalia rozesłana, Serconasiennica, Bieluń (drzewiasty i wspaniały), Kobea (biała i fioletowa), Hibiskus trionum, Rodochiton, Koleus (mix kolorów), Słoneczniki (dwa pełne, jeden kolorowy, jeden mini), Lawenda, Bazylia cytrynowa, Lebiodka (oregano), Melisa, Mięta (niby co roku rośnie dziko w ogrodzie ale dla mnie jest jej zawsze mało ;-) ), Szpinak olbrzymi!!! (wreszcie będę mieć swój szpinak - chyba z tego cieszę się najbardziej ;-) ;-) ;-) )

Prawie wszystko jednoroczne... w tym roku tak musi być bo szykuje się remont generalny ogrodu oraz tynkowanie domu (dom po rozbudowie i straszy kilkoma kolorami) rozbiórka starego garażu i budowa nowego. W tych okolicznościach to nawet nie warto sadzić coś stałego bo i tak zostanie podeptane przy pracach remontowo-budowlanych :(
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ojej! Dorko - gdzie Ty to wszystko masz zamiar powysiewać? Mam na myśli wysiew w domu i robienie rozsad - masz tyle miejsca? Chyba, że chcesz wysiewać bezpośrednio do gruntu ,ale nie wszystkie z tych roślin tak można.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aniawoj pisze:Ojej! Dorko - gdzie Ty to wszystko masz zamiar powysiewać? Mam na myśli wysiew w domu i robienie rozsad - masz tyle miejsca? Chyba, że chcesz wysiewać bezpośrednio do gruntu ,ale nie wszystkie z tych roślin tak można.
Spokojnie...
damy rade... chyba ;-)
o ile u mnie wszystkie parapety są już "zaroślinnione" to okna dziadków są prawie puste - więc soś upachm tu a coś tam.

Czy to prawda, że Lawenda to dopiero na przyszły rok po posianiu wyjdzie i zakwitnie??
Znalazłam kilka informacji w necie, że TAK a kilka na NIE i teraz nie wiem w co wierzyć :?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Izko moja lewkonia to :Lewkonia jednopędowa Matthiola incana annua odmiana "Exelsior".
Na opakowaniu wygląda bardzo ładnie, kłos kwiatowy 30 - 35cm, zobaczymy.

Dorka będziesz miała co robić z rozsadami, ale to cieszy, gdy się samemu wyhoduje młode roślinki.

Powiedzcie, jak ratujecie swoje rozsady gdy nie ma słońca? Chodzi mi o ich "wybieganie", nie jestem pewna czy tak się to zjawisko poprawnie nazywa?
Czy doświetlacie je w jakiś sposób?

No i cały czas aktualne jest pytanie o kapustę ozdobną.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Wyjdzie w tym roku ,zakwitnie w przyszłym. Lawendę jednak lepiej przez sadzonki rozmnażać.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

DorkaWD pisze:Lista roślin które do tej pory kupiłam (a jeszcze mam na oku to i tamto ;-) )Kochia (cyprysik letni), Dmuszek jajowaty, Szarłat wiechowaty, Ślazówka ogrodowa, Maciejka, Dziwaczek, Nemazja, Cynia daliowa, Trawa lampasowa (różowa), Mak (mieszanka pełnych kwiatów), Thunbergia, Werbena zwisająca, Groszek pachnący, Nasturcja pnąca, Mina, Asarina pnąca, Stokrotka Karwinskiego, Sanvitalia rozesłana, Serconasiennica, Bieluń (drzewiasty i wspaniały), Kobea (biała i fioletowa), Hibiskus trionum, Rodochiton, Koleus (mix kolorów), Słoneczniki (dwa pełne, jeden kolorowy, jeden mini), Lawenda, Bazylia cytrynowa, Lebiodka (oregano), Melisa, Mięta (niby co roku rośnie dziko w ogrodzie ale dla mnie jest jej zawsze mało ;-) ), Szpinak olbrzymi!!! (wreszcie będę mieć swój szpinak - chyba z tego cieszę się najbardziej ;-) ;-) ;-) )(
Dorka i wszystkie te kwiaty chcesz siać na 'parapecie'???
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

lila31 pisze:Izko moja lewkonia to :Lewkonia jednopędowa Matthiola incana annua odmiana "Exelsior".
Na opakowaniu wygląda bardzo ładnie, kłos kwiatowy 30 - 35cm, zobaczymy.

Dorka będziesz miała co robić z rozsadami, ale to cieszy, gdy się samemu wyhoduje młode roślinki.

Powiedzcie, jak ratujecie swoje rozsady gdy nie ma słońca? Chodzi mi o ich "wybieganie", nie jestem pewna czy tak się to zjawisko poprawnie nazywa?
Czy doświetlacie je w jakiś sposób?

No i cały czas aktualne jest pytanie o kapustę ozdobną.
Gdzie Ty kupiłaś Lilko takie nasionka? Na moich jest napisane tylko :Lewkonia letnia - Matthiola incana" i nie wiem, czy to ta jednopędowa :( Boję się, ze znów bedę miała karłowate, mało ozdobne i prawie nie pachnące rośliny :cry: A ja je głównie dla zapachu sieję ...

Jak rozsada mi "wybiega", to tylko częściej obracam skrzynkę, żeby się za mocno nie wyciągnęła w jednym kierunku. Po wysadzeniu do gruntu zazwyczaj dochodzi do siebie.
Chyba, ze wysiejesz w lutym, a wiosna przyjdzie w maju, to moze mogą zostac takie cherlawe :?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Izo na opakowaniu lewkonii, tam gdzie zdjęcie, jest napisane tylko "Lewkonia", natomiast pozostałe informacje są na odwrocie. Producent REKWIAT.

Izo po tych wszystkich mądrych radach z forum, to stałam się mocno "wybrednym" klientem. Pani za ladą osobiście sprawdzała wszystkie daty ważności. Niestety ostróżki hiacyntowej nie miała, zrobiła dziwną minę, gdy zapytałam o takie (wg niej) dziwadło.

Za to udało mi się, chyba pierwszy raz kupić nieźle zrobioną ziemię. Nie jest to, co prawda, ziemia do siewek i rozsad, ale aż miło się przesadzało kwiaty domowe. Bazą jest torf sphagnowy, kreda, mikroelementy i piaseczek, aż miło brać do ręki.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”