Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gdzie kupić - szkółki drzew owocowych

Post »

corazonbianco pisze:
Ewao4 pisze:Jak sądzicie ,czy warto kupić wiśnię karłową,np.Lucynę??Szukam po centrach tej wyższej ale dostawa ma być dopiero jesienią..
Nie warto. Jest bardzo wrażliwa na nieoptymalne warunki uprawy - glebowe i klimatyczne oraz niedobór wody. W pierwszym roku po posadzeniu nic nie urosła, 'chuchałam na nią i dmuchałam' i nic. Na okulancie pojawiły się jedynie malutkie zielone listki. Przynajmniej wiedziałam, że jeszcze żyje. Dopiero w drugim roku ruszyła, wypuszczając boczne pędy. W trzecim roku liczę na pierwsze owoce. Posadzona w tym samym czasie Sabina na podkładce półkarłowej ma już za sobą jeden sezon owocowania i jest pięknie rozkrzewionym drzewkiem, chociaż poświęcałam jej znacznie mniej uwagi...
Nie można oceniać, jak sprawuje się dana odmiana, na podstawie dwuletniej uprawy jednego drzewka. Może trafił Ci się słabszy egzemplarz.
Awatar użytkownika
WAKWAK
200p
200p
Posty: 207
Od: 28 gru 2014, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Ponawiam pytanie o jeżyny Prime-Ark 45.

WAKWAK pisze:@ Adm.:
Wadą wrzucania takich tematów do wspólnego worka (wątku) jest taki, że mają wtedy bardzo ograniczoną zawrotność, bo zostają przytłumione przez inne zagadnienia. A w przypadku rzadkich zagadnień, a takim jest ta jeżyna, uśmierca to temat zupełnie. Ale zaletą jest to, że mogę się co jakiś czas przypominać - jak teraz - więc bilans wychodzi na zero. A może nawet na plus ;-)
Do powyższego tekstu wdarły się błędy, więc aby uniknąć posądzenia o pisanie zupełnie bez sensu ;-), errata:

Adm.:
Wadą wrzucania takich tematów do wspólnego worka (wątku) jest to, że mają one wtedy bardzo ograniczoną żywotność, bo zostają przytłumione przez inne zagadnienia. A w przypadku rzadkich zagadnień, a takim jest ta jeżyna, uśmierca to temat zupełnie. Ale patrząc z drugiej strony - zaletą jest to, że mogę się co jakiś czas przypominać - jak teraz - więc bilans wychodzi na zero. A może nawet na plus ;-)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Podpinam się z pytaniem o jeżynę PrimeArk 45 jakieś namiary gdzie można kupić ?
Jednego czego mi brak w ogrodzie z owoców to właśnie jeżyn . Za płotem mam gąszcz , pewnie leśnej bo nikt tu wcześniej nie uprawiał . Na większe zbiory chodzę do lasu , na łąki . W ubiegłym roku był wysyp , owoce duże soczyste , minusem pięknie porysowane /pokaleczone ręce i nogi .
Marzeniem jest bezkolcowa a jeszcze jakby taka którą można przycinać jak maliny ;:65 nawet się poświęcę , będę zabezpieczać na zimę ;:108 .
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Ależ nic prostszego. Lapiesz kontakt do firmy Hargreaves Plants? podajesz im ile rocznie będziesz sprzedawał i inne pierdoły podpisujesz umowę licencyjna (mają wyłączność na Europe) i już, sadzonka Twoja :)
Pozdrawiam :)
Jedrucha
100p
100p
Posty: 115
Od: 21 sie 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, a nawet Stolyca

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

A to ci niespodzianka, jednak okazuje sie PrimeArk mozna kupic i u nas...
http://www.in-vitro.pl/oferta.php?m0=3&p=17#odm579
no, no...
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Szkoda , że ta PrimeArk dostępna tylko w ilościach hurtowych . ;:145
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

anulab pisze:Szkoda , że ta PrimeArk dostępna tylko w ilościach hurtowych . ;:145
Na stronie jest podane, że PrimeArk będzie dostępna w doniczkach p9. Nie udało się mi znaleźć informacji, że w doniczce p9 trzeba kupić większą ilość sztuk.

Jeżeli trzeba kupić hurtowo to chętnie przyłącze się do wspólnego zamówienia :)
Pozdrawiam Serdecznie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

W zakładce zamówienia znalazłam informację ,że oferują sadzonki w ilościach hurtowych .O detalu ani
słowa . ;:185 Chętnie do zamówienia się przyłączę . ;:108
Alchemik32
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 sie 2016, o 02:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Grusze i nie tylko

Post »

Witam Wszystkich
Bardzo proszę Was o linki gdzie można kupić drzewa owocowe , szczególnie zależy mi na gruszach , które nie są szczepione na żadnych podkładkach . Zależy mi na tym żeby wyrosły z tego wielkie drzewa , a nie jak większość oferowanych rosnących do 2-4 m.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 911
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Z tymi gruszami, to tak nie do końca jak piszesz.
Chcesz mieć potężne grusze nieszczepione, to posadź Gruszę Polną zwaną też min. ulęgałką.
Drzewo będzie duże , ale owoce małe , kiepskie.
Grusze szczepione o wspaniałych owocach, też mogą urosnąć, że hoho.
Mam takie grusze szczepione, o pokroju topoli.
Oczywiście, nie ja je szczepiłem, tylko dziadzio jak był młody.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jeśli chcesz mieć gruszę o silnym wzroście to szukaj szczepionej na gruszy kaukaskiej, nie szczepionych to raczej nie znajdziesz .
Alchemik32
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 sie 2016, o 02:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Nie no, pierdziołka odpada , kaukazkiej poszukam ... właśnie ,gdyby ktoś znał ew. nazwy podkładek które rosną duże , głównie grusze , jabłoni i czereśnie , bo chciałbym na jesień trochę tego kupic i posadzić w ogrodzie
Ostatnio zmieniony 11 paź 2016, o 13:39 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o zdania z wielkich liter.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Szlachetne odmiany grusz (zwłaszcza tych starych odmian) z łatwością kupisz na gruszy kaukaskiej (drzewo silnie rosnące). Jeśli chodzi o jabłonie - szukaj drzewek szczepionych na siewce Antonówki Z., stare odmiany kupisz bez problemu. Silnie rosnące czereśnie, to przede wszystkim czereśnia ptasia jako podkładka. Pewnie niewiele szkółek ma już takie w ofercie, wiem o jednej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”