Pompa solarna

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym.

Post »

To i ja się podłączę pod to pytanie :wink:

Chodzi mi po głowie mini oczko z fontanną solarną.
Oczko naprawdę malutkie - jako zbiornik posłuży misa do mieszania zaprawy (60l) -czy do takiej niewielkiej ilości wody wystarczy pompa solarna, taka z najniższej półki cenowej (max 100 pln)?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym.

Post »

Znalazłam fajny filmik, może i Wam się przyda ;:333
https://www.youtube.com/watch?v=SpssMXXsxnI
Właśnie czegoś takiego poszukiwałam :lol:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: Pompa solarna, fontanna w oczku wodnym.

Post »

Temat można ogarnąć bez rozkopywania trawnika na przedłużacz , to spory plus ;:108
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
YourName
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 sie 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa solarna do kaskady

Post »

Witam, niedawno udało mi się dokończyć moje oczko wodne :heja Teraz nadszedł czas na zakup pompy wodnej do kaskady, niestety kompletnie się na tym nie znam, wiem tylko że zależy mi na pompie solarnej. Na czerwono na zdjęciu zaznaczyłem przebieg węża, długość wyszła mi około 2,2 metry. Czy pompa Pompa solarna do oczka wodnego SPS 800/12 T.I.P. PUMPEN do której jest niżej link, da radę z taką kaskadą? Jeżeli macie lepsze propozycje to proszę o linki. Z góry dziękuje :)
http://www.leroymerlin.pl/architektura- ... ,l322.html


Obrazek

Obrazek

Uzupełniłam post o nazwę i typ pompy,link jak wiadomo zdezaktualizuje się i zostanie wkrótce usunięty.Adm.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pompa solarna

Post »

Mam w ogrodzie fontanny i przerabiałem lekcje z pompami - mogę więc napisać że te 8-10 watowe pompki to nadają się do miski z wodą. Parametry ma zawyżone nie są w stanie podnieść wody tak wysoko jak informuje producent a ilość litrów to pewnie jest mierzona teoretycznie. Dlatego mając taką pompę kupioną w niemieckim sklepie Conrad stwierdzam że to bubel nie nadający się tam gdzie jest potrzebne podniesienie wody o 120 cm w górę. Wydajność teoretyczna - szkoda wydanych pieniędzy. Zmieniłem je na 50 watowe małe fontannowe. Poleciłem znajomemu ale kupił ten sam model ale chińczyka i wydajność mniejsza o 50 %.
YourName
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 sie 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa solarna

Post »

asprokol pisze:Mam w ogrodzie fontanny i przerabiałem lekcje z pompami - mogę więc napisać że te 8-10 watowe pompki to nadają się do miski z wodą. Parametry ma zawyżone nie są w stanie podnieść wody tak wysoko jak informuje producent a ilość litrów to pewnie jest mierzona teoretycznie. Dlatego mając taką pompę kupioną w niemieckim sklepie Conrad stwierdzam że to bubel nie nadający się tam gdzie jest potrzebne podniesienie wody o 120 cm w górę. Wydajność teoretyczna - szkoda wydanych pieniędzy. Zmieniłem je na 50 watowe małe fontannowe. Poleciłem znajomemu ale kupił ten sam model ale chińczyka i wydajność mniejsza o 50 %.
Kurde... To słabo. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Pompa solarna

Post »

Pompa solarna to tylko gadżet...
Obrazek
W wodzie wystaje kawałek...wysokości ok 30 cm...jeśli słonko dobrze grzeje, woda silnym strumieniem wypływa pompka się przewraca. Gumowe przylepce nie dają rady tego utrzymać.
Kawałek góry trzeba było zdjąć, pompka postawiona blisko brzegu...wychlapywała wodę na zewnątrz. Na niższą półkę nie można tego postawić...jest za głęboko, pompa się topi. Konieczna jest przeróbka...półkę brzegową trzeba robić bardzo szeroką.
Obrazek
Plusy są tylko takie że nie trzeba płacić za energię...słychać szum wody.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pompa solarna

Post »

Polemika z plusami - za energię nie trzeba płacić - moc 10 wat czyli ............ pracująca pompka codziennie przez 12 godzin zje nam prądu 120 W czyli miesięcznie 3,6 kW po 0,5 zł = 1,8 zł .
Mamy prąd za darmo ? Solarna około 600 zł - zwykła 240 zł.
Mi wychodzi że potrzeba 200 miesięcy pracy pompy aby wreszcie zniwelować różnicę i mieć faktycznie za darmo.
Dzisiaj kupując taką pompę przy założeniu że będzie pracować przez 6 miesięcy w roku wiemy że zysk się pojawi już w 2050 roku ;:306
Jak faktycznie pracuje pomijam milczeniem.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Pompa solarna

Post »

ZA ENERGIĘ NIE TRZEBA PŁACIĆ-cytat z ulotki promocyjnej. Ten model pompy kosztował 120 zł z wysyłką... pompa to nagroda za ładny ogród...nie płaciłam za nią. W oczku zamontowana jest zwykła pompa Heissner Pompa fontannowa Jet eco HSP1600-00 , mam porównanie jak pracuje jedna, a jak druga. Model solarnej jest jak dla mnie tylko zabawką postawioną na brzegu oczka.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pompa solarna

Post »

Nie wnikam dlaczego nabyłaś pompę solarną ani nie podaje dlaczego ja kupiłem "lepszy" model też takiej pompy. Moje wyliczenia są potwierdzeniem że to mało warta zabawka i slogany z ulotek reklamowych kiedy spojrzy się na to rozsądniej to Twoja ocena gadżet jest odpowiednim słowem. Nie jesteśmy tu aby prowadzić dział sprzedaży ale aby ocenić co jest warte a co wcale się nie sprawdza. Niestety opinię w większości przypadków piszą sprzedawcy i dlatego uprzedziłem że argument z ulotki reklamowej jest skierowany w próżnię.
Podobnie należy liczyć w sprzęcie AGD gdyż oszczędnościowy sprzed już na starcie potrafi połknąć potencjalny zysk z niskiego zużycia energii.
Dobierając pompę ważne jest jak wysoko podnosi wodę i wykres spadku mocy w zależności od wysokości. Fotki wesoło tryskającej fontanny przeważnie są wersją reklamową a tanie Chińskie wyroby nigdy nie osiągają podanych parametrów. Jakość wykonania to gwarancja że pompa nie będzie pracować nawet jeden sezon. Nieraz trafi się na sprzęt który producent wykonał z resztek produkcyjnych ewentualnie nie został odebrany przez zamawiającego (dużej firmy z USA lub europy) i uda nam się trafić na taniochę pracującą nie gorzej niż pompa renomowanej firmy. Jednak znając życie łatwiej trafić na podrobioną markową pompę.
Frams
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2016, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa solarna

Post »

To ja może trochę tak "pod prąd" ;) Kupiłem taką solarną pompkę i rzeczywiście - filmiki i fotki, gdzie strumień wody wynoszony jest na niebagatelną wysokość wydają się... śmieszne! Przy najlepszym promieniowaniu, strumień osiąga, mniej więcej, 20-30cm licząc od końcówki, w tym przypadku takiej na kilkanaście dziurek. Puszczając strumień wody przez jeden otwór, w porywach można osiągnąć te 50-60cm, jednak efekt ma się nijak do prezentowanego przez sprzedawców. Jednak, ja jestem zadowolony :) Moje oczko ma nieregularny kształt, w przybliżeniu jego wymiary to ok 2,5 na 1,2. I w takiej sadzawce pompka ta, spełnia jak najbardziej swoją dekoracyjną funkcję, głównie też dlatego, że woda tryska na tle wysokiego skalniaka, łączącego się z oczkiem. Reasumując, pompka do małych zbiorników (i do tylko do takich mogę ją z czystym sercem polecić)i jedynie w celach dekoracyjnych, tak jak zauważyła Anna11 niewątpliwym plusem jest szum wody i refleksy rzucane na otoczenie, minusem, brak akumulatorów magazynujących nadmiar energii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”