Kolejna galeria storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

O Matko, weź nawet o nim nie mów! Też chcee ;:145 , a powiedz gdzie i za ile Ci się prawie nawinął?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Wow! Piękny! Chociaż szkoda, że pędy wychodziły ze stożka wzrostu..długo nie pożyje..
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Witaj :wit Odnośnie robaczków na trzeciej stronie twojego wątku. Podobne cudo miałam na wandach i wtedy też pierwszy raz szukałam informacji, co to za paskudztwo. Okazuje się, że jest to Amblyseius degeneran, który jest specjalnie umieszczany w szklarniach, w celu pozbycia się przędziorków, których jest naturalnym wrogiem. Może czasami nie warto wszystkiego wybijać. :wink:

Żeby nie było, że się modrzę :wink:, ale odpowiadając na pytanie odnośnie podłoża do dendrobium. Zasada obowiązuje prawie przy wszystkich storczykach. Cienkie korzenie - drobna kora, Grube korzenie - grubsza kora.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

miss_patrycja pisze:O Matko, weź nawet o nim nie mów! Też chcee ;:145 , a powiedz gdzie i za ile Ci się prawie nawinął?
W Koszalinie, a dokładnie w "kosku" z biletami komunikacji miejskiej, w centrum przy ul. Zwycięstwa.
Najwspanialsze i równie zaskakujące jest to, że dostępne tam rośliny wyglądały na zdrowe i zadbane.
Cena za taki krzaczek, z ponad setką kwiatów to 52 zł. :?
natka_211 pisze:Wow! Piękny! Chociaż szkoda, że pędy wychodziły ze stożka wzrostu..długo nie pożyje..
Dokładnie. Może gdyby z tego powodu sprzedawczyni obniżyła cenę to warto byłoby się skusić i czekać w nadziei na basal keiki. Ale to, czy się pojawią wcale nie jest oczywiste.

Odnośnie Twojej odpowiedzi kubasia, przede wszystkim: witaj!
Właściwie...nie wiem teraz co powiedzieć. Wiem o istnieniu roztoczy takich jak dobroczynek, jednak do głowy by mi nie przyszło, że mogę coś takiego mieć już z automatu zainstalowane w doniczce. Walka przeciwko nim została co prawda wytoczona, żadnych widocznych szkód nie dostrzegam. Jednak w związku z larwami ziemiórek w jednej roślinie wszystkie zostały profilaktycznie przelane woda utlenioną (poza dendrobium) i niestety, od tego czasu praktycznie nie widuję tych roztoczy. Czasem przebiegnie jakiś większy, o zupełnie innej budowie i czerwonym korpusie. Mam wrażenie, że była to jedna z większych głupot ostatnich lat. ;:185
Podłoże we wszystkich roślinach mam wciąż takie samo, więc pozostaje mi rozejrzeć się za nimi z lupą i może zafundować w ramach przeprosin jakiś prywatny rezerwat przyrody.

Dziękuję, że poświęciłaś swój czas na przekopanie tego wątku oraz za cenne uwagi. Prawda- nie wszystko trzeba od razu wybijać.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

:D Z tym rezerwatem to raczej kiepska sprawa, bo podobnie jak dobroczynki, jak brakuje pokarmu, zjadają się nawzajem. Niestety u mnie też dość szybko wyginęły. Każdy na początku popełnia błędy, ja również zaliczyłam kilka wpadek. :wink:
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

kubasia, masz rację. Każdy z nas popełnia jakieś błędy, zwłaszcza na początku. Grunt w tym, by umieć z tych błędów wyciągnąć wnioski. Również dlatego cenię sobie fora, żadne publikacje nie zastąpią wiedzy płynącej z doświadczenia. Najważniejsze, by rośliny na tym zbytnio nie ucierpiały.

Dendrobium Phal. w typie Anna Green na poprzednich stronach tego wątku pokazało młody przyrost. Dzisiaj wygląda tak, a w między czasie wyrosło takich kilka. Roślina kończy powoli kwitnienie, a taki widok pozwala mi nabrać nadziei, że chyba w końcu jakoś się dogadamy.
Obrazek



Pytanie do hodujących storczyki na północnym oknie: owszem, okno oknu nie równe, ale może ktoś z Was mógłby podzielić się dobrymi rezultatami w uprawie innych roślin od północy? Najbardziej interesują mnie te storczyki, które udało się doprowadzić do powtórnego kwitnienia. Z góry dziękuję.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Mój phal żółty zakwitł ponownie właśnie mając północną wystawę ale może to być również kwestia przypadku, zmiany warunków itp bo po drodze była przeprowadzka.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Przeprowadzka i zmiana warunków brzmią jak dodatkowy stres, więc tym więcej radości z tego, że zakwitł.
Mam nadzieję, że moim w przyszłości takie okno wystarczy. Właściwie tylko takie mają do dyspozycji :wink:
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Jedna z dwóch nowości- Phalaenopsis Evia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dzisiejsza dostawa w tesco pełna była Phalaenopsisów 3 i 4-ro pędowych w cenie mniejszej, niż 20 zł za sztukę. Dodatkowo większość z nich była opisanych, jak widać na zdjęciu.
Evia, taki zwykły, biały storczyk. Bardzo spodobała mi się warżka i delikatny wzór na dolnych płatkach kwiatów, myślę, że za taką cenę warto było zainwestować w klasyczną ale ponadczasową biel.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Bardzo fajne ;:138 Nie kuś tymi zakupami, bo miejsca na kapusty (falenopsisy) to ja nie mam. :wink: Wczoraj byłam w LM i wołał jeden jegomość z półki, ale byłam twarda. ;:306
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Mało miejsca? Spokojnie! Były także miniaturki :D
Też staram się kupować tylko to, co oscyluje w granicach zaplanowanej wcześniej 'wishlisty'. Nie zawsze się udaje :roll: W końcu skusił mnie też Wild Peach- akurat padł mi aparat, także zdjęcia wkrótce. Kubasia, masz rękę do 'niecodziennych', właściwie niespotykanych storczyków, reszta śmiertelników takich jak ja musi zadowolić się phalaenopsisami :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękna nowość ;:oj i rzeczywiście kusisz zwykłego słabego śmiertelnika o następne zakupy(a ja mówię sobie już dość masz sałatki ;:14 ). Dopiero co pozbyłam się nadwyżki rozmnożonych maluchów.. ;:224 ( i ciężko mi z tym)
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

natka_211 mówisz, że maluchy poszły w świat? W takim razie przybyło trochę wolnego miejsca na coś nowego ;:108
No to pokuszę jeszcze trochę.
Zdjęcia dalekie od doskonałości, wiem. Ostatnio bywa pochmurnie, trudno mi w takim oświetleniu sfotografować kwiaty w przyzwoity sposób. Śpieszę się, bo nowe rośliny lubią u mnie zasuszać pąki niedługo po przyniesieniu do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Uwielbiam ten środkowy 'dynks' pomiędzy wąsami warżki ;:167

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”