Storczyki Magdy

Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Magdy

Post »

Oto moja mała kolekcja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najbardziej dumna jestem z tego na 3 ostatnich zdjęciach w rzeczywistości jest bardziej bordowo-fioletowy.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

Witaj. Ten ostatni faktycznie okazały :D o ile się nie mylę to Diamond King, ostatnio tez takiego kupiłam, ale mój ma raptem 6 kwiatków.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki Magdy

Post »

Witaj Lena.

Ten ostatni storczyk faktycznie cuuuudo ;:oj , ależ on ma kwiatów. Ja póki co bezskutecznie na takiego poluję ;:174
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Magdy

Post »

:wit Lena

Ten ostatni dostojnie się prezentuje, pędy ma chyba dosyć długie.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Magdy

Post »

Witaj. :) Życzę powiększenia kolekcji. :tan Mnie klasycznie podoba się ten fioletowy. Czy masz więcej jego zdjęć?
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

marta_N pisze:Witaj. Ten ostatni faktycznie okazały :D o ile się nie mylę to Diamond King, ostatnio tez takiego kupiłam, ale mój ma raptem 6 kwiatków.
;:196 Dzięki za miłe słowa faktycznie nie zwróciłam uwagi, że to phal Diamond King myślałam, że zwyczajny falek chociaż wiem, że kilka rodzajów jest. Kiedy go kupiłam była tylko karteczka z napisem Phalenopsis.
W mojej kwiaciarni widziałam podobnego ale bardzo rzadko spotykanego fioletowy (nie ciemny nie jasny taki pośredni w środku białawy z żółtymi kropeczkami cudny) może go sobie kupię ale muszę to przemyśleć. Powoli w moim pokoju zaczyna miejsca brakować a na parapecie nie umieszczę storczyków bo mam okno od południa.

Co tego mojego storka Diamond King rzeczywiście ma bardzo długie pędy a co najlepsze zaczyna wypuszczać z dwóch oczek więc pewnie wkrótce kwiatków będzie więcej. Policzyłam wszystkie kwiaty łącznie 28 sztuk także nie jest źle.
Podlewam wodą przegotowaną odstaną (co 3 podlewanie dodaję Biohumus do storczyków Ekodaropl od czasu do czasu zasilam Florovitem do storczyków) słyszałam, że dobra jest Kropla Beskidu do podlewania ale jakoś nie próbowałam. Korzenie powietrzne zamgławiam mgiełką Zielony Dom.

Marta jak długo masz swojego? Z pewnością będzie ci jeszcze obficie kwitnąć :D Storczyki to takie piękne rośliny, podobno jako jedne z nielicznych w nocy wytwarzają tlen.
U mnie w kwiaciarni można spotkać naprawdę ciekawe okazy tylko ceny trochę odstraszają 55 zł, jednak widzę, że rośliny są w lepszym stanie niż te z Biedry, Teso, Obi itp.
Iwona 0103 pisze:Witaj Lena.

Ten ostatni storczyk faktycznie cuuuudo ;:oj , ależ on ma kwiatów. Ja póki co bezskutecznie na takiego poluję ;:174
Nie wiem w jakim mieście mieszkasz ale zauważyłam, że takie okazy są przeważnie w małych kwiaciarniach przynajmniej u mnie. Być może w Castoramie, Obi itp. ale u mnie jest tylko Biedronka, Polo Market, Tesco, Intermarche a do większego hipermarketu mam przeszło 30 km. W wyżej wspomnianych sklepach owszem są storki ale 1-pędowe a cena za taki egzemplarz też wysoka 20 zł i to tego 5 kwiatów. W biedrze to już w w ogóle są cwaniaczki 2- pędowy za 27 złotych a wcześniej były po 20 zł. W zeszłym roku kupiłam takiego fajnego ciapka postaram się wkleić jego zdjęcie kwitnie nieprzerwanie od roku (właśnie w biedrze) ale takie szczęście to ma się chyba raz w życiu.
Nymph pisze:Witaj. :) Życzę powiększenia kolekcji. :tan Mnie klasycznie podoba się ten fioletowy. Czy masz więcej jego zdjęć?
Które zdjęcie?
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Magdy

Post »

lena 21 pisze:
Nymph pisze:Witaj. :) Życzę powiększenia kolekcji. :tan Mnie klasycznie podoba się ten fioletowy. Czy masz więcej jego zdjęć?
Które zdjęcie?
Piąte. Chyba że to jest ten sam co na górze tylko w innym oświetleniu?
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

Tak to ten sam :)
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

Śliczne kwiatuszki ;:167 Czy są to sklepowe, czy Twoje własne kwitnienia?
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

Dzięki ;:196 własne.

Ok rozumiem.

Wklejam kolejne zdjęcia.

Ciapek


Obrazek

Pozostałe dwa, które nieprzerwanie kwitną od roku:


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

Nie wiem jak to się stało, że pominęłam Twój wątek, ale już nadrabiam zaległości i muszę Ci powiedzieć, że Twój storczyk - Diamond King - jest na liście moich marzeń storczykowych, a gdy zobaczyłam jak u Ciebie okazale i przepięknie kwitnie, to teraz muszę koniecznie go mieć. Wygląda przepięknie, tak jak reszta Twoich podopiecznych, żadnemu nie umniejszam.
Będę systematycznie do Ciebie zaglądać ;:215
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Magdy

Post »

;:196 dzięki za miłe słowa może wkrótce i ty staniesz się szczęśliwą posiadaczką Diamond Kinga.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki Magdy

Post »

Ciapulek przesłodki ;:167

P.S. Masz Ty kobieto rękę do storczyków ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”