Moja kolekcja storczyków cz II

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej Patrycjo! ciężko to się na to czekało tym bardziej jak widziałam jak mi kwiaty marnieją w oczach po przeprowadzce... ;:224 otworki to radzę robić na pustych doniczkach jak np będziesz przesadzała, bo wiadomo plastik się topi, a poza tym korzenie często oplatają doniczkę i można je niechcący uszkodzić.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

natka valera jest cudowna. Tylko czemu jej się marszczą te dwa listki?
Słoneczko też wspaniałe, idealne na lato. :D
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

natka_211 pisze:Sandersk witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Oczywiście, że będę zaglądać :)
Dziękuję za sugestię. W tej chwili rozglądam się za hybrydą Phal. Philadelphia, która jest widocznie spokrewniona ze Stuartiną. Wolę nie ryzykować z botanikami, które na studencką kieszeń również raczej się nie nadają. ;:224
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Nymph pisze:natka valera jest cudowna. Tylko czemu jej się marszczą te dwa listki?
Słoneczko też wspaniałe, idealne na lato. :D
"Cudowna" valera chyba się trochę przyjarała... ;:224 dość dziwny przypadek, wystawa północna w blokowisku i takie rzeczy :oops: już jest za firanką bezpieczna ale niestety zmiany na jednym liściu nie cofnę (lekko pożółkły). Podejrzewam, że gdzieś światło się odbijało z okna bloku naprzeciwko i musiało ją co nieco przyjarać..

-- 30 maja 2016, o 18:07 --
Sandersk pisze:
natka_211 pisze:Sandersk witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Oczywiście, że będę zaglądać :)
Dziękuję za sugestię. W tej chwili rozglądam się za hybrydą Phal. Philadelphia, która jest widocznie spokrewniona ze Stuartiną. Wolę nie ryzykować z botanikami, które na studencką kieszeń również raczej się nie nadają. ;:224
phal. philadelphia też nie należy do najtańszych ale tak jak dobrze piszesz jest nieco łatwiejszy w obsłudze :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Pora ożywić trochę wątek malusieńką ilością kolorów:

Moje słoneczko:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja vanda już wkrótce mnie pocieszy (mam nadzieje) kwieciem

Obrazek

Phal liodoro też już wkrótce zakwitnie:


Obrazek

Małe basal keiki phal liodoro rośnie jak na drożdżach (szczerze mówiąc szybciej niż siewki z agaru)


Obrazek

Phal variegata rośnie w zielone ale o dziwo nie traci na szczęście żółtej obwódki



Obrazek


Czeka mnie kolejna próba, we wrześniu szykuje mi się miesięczny wyjazd z pracy i pytanie zasadnicze czy mój (już wtedy) mąż poradzi sobie z moimi roślinkami, mam pewne obawy zaczęłam go szkolić ale chyba nie ma ogólnego zainteresowania tematem. Jak to nie wyjdzie to czeka mnie kolejny cios utraty roślin (oczywiście liczę po cichu na to, że jednak wzorowo się zaopiekuje roślinkami...) ale któż to wie ;:224

Ponadto, w następnym roku na wiosnę planuje zmianę podłoża na seramis, czy ktoś może uprawia storczyki w seramisie? Jak rezultaty?
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Pytasz o rezultaty hodowli w seramisie, a ja polecę Ci ostatnie filmy z kanału MissOrchidGirl na youtube, np ten: https://www.youtube.com/watch?v=Zh1AUH4vOfw
Może na coś się przyda.
Poza tym- bardzo podoba mi się Twój żółty Phalaenopsis :)
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

natka ten żółty jest śliczny zresztą jak wszystkie z kolekcji :D
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Sandersk pisze:Pytasz o rezultaty hodowli w seramisie, a ja polecę Ci ostatnie filmy z kanału MissOrchidGirl na youtube, np ten: https://www.youtube.com/watch?v=Zh1AUH4vOfw
Może na coś się przyda.
Poza tym- bardzo podoba mi się Twój żółty Phalaenopsis :)
Dzięki za pochwały i za link. Codziennie oglądam przy kawusi nowe filmiki od chyba roku czasu, niestety laska zbyt krótko hoduje storcze w seramisie, żeby można było od razu siać wielki entuzjazm. Co prawda ma ładne wyniki ale jak sama mówiła może to być też spowodowane ogólnymi warunkami jakie u niej panują. Zbyt duża różnica klimatów. Czekam na wypowiedzi tubylców z Polski, którzy hodują storcze w seramisie pół roku i dłużej :wink: BTW polecam wszystkim kanał MissOrchidGirl super porady.
lena 21 pisze:natka ten żółty jest śliczny zresztą jak wszystkie z kolekcji :D
Dziękuje w imieniu żółtasa, uwielbiam wszystkie odcienie żółci w kwiatach storczykowych ale ten jakoś najbardziej mi przypadł do gustu. Ma nadal biedne wąskie liście (takie już miał przy zakupie) ale na szczęście system korzeniowy urósł bujny (również był skąpy kiedy kupowałam żółtego delikwenta.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Na początek vanda (dalej puchnie :wink: )
Obrazek


Dalsze losy moich maluchów hodowanych od siewki z agaru:

Na początek equestrisy (dwie sadzonki, widać ogromną różnice wielkości mimo, że są z tej samej partii/ ten mniejszy jest z podziału maluchów więc może stąd ta różnica?)

Obrazek


Obrazek

i jeden samotny phal. pallens (rasowy żółtasek, na któego kwitnienie dłuuugo sobie jeszcze poczekam)



Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Z niecierpliwością czekam na Lindoro o Vandę! Żółtek śliczny, subtelny i delikatny. ;:173
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Pati dzięki ;:196 żółtek również ma delikatny zapach frezji w słoneczne dni, sama niecierpliwie czekam na vandę, bo to będzie jej debiut w kwitnieniu w moich warunkach (miałam tylko przyjemność podziwiać kwiaty po zakupie).
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Zakwitło phal liodoro, pierwszy kwiat rozwinięty :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Cudo! Zazdroszczę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”