Moje roślinki... apus.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Hortensje bukietowe, kupiłam od naszej koleżanki z forum Wioli, w takich odmianach:
- PINKI WINKI, - Phantom, - Polar Bear, - Magical Fire, - VANILLA FRAISE... a w gratisku dostałam Bombshell
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Polar Bear i Bombshell nie mam, ale resztę posiadam i na pewno będziesz zadowolona ;:63
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Super! :tan
Na pewno będę Cię podpytywałam co i jak z nimi... to praktycznie moje pierwsze hortensje bukietowe (mam jedną Unique, była dwa lata zdechła, w tym roku reanimowana dzięki radom Wandy, została przesadzona, obcięta... zaczyna powstawać do życia i nabiera wyglądu).
Mam ogrodowe, ale z nimi, to ciągła walka o kwiat i już mnie irytują z nimi zabawy... :twisted: Ale mają dożywocie, może znajdę na nie sposób...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Witaj Basiu. Aleś się rozkręciła z zakupami,, śliczne. ;:128 . U mnie tylko jeden powojnik, nie chce rosnąć...dostał w tym roku nową miejscówkę, może teraz. ;:224 . Z hortensji bukietowych będziesz zadowolona, podzielam twoje zdanie o ogrodowych..najchętniej bym się ich pozbyła. Gdzie posadziłaś bukietowe :?: . Moje początkowo w cieniu niezbyt ładnie się wybarwiały, obecnie w słońcu o niebo ładniejsze. :D
x-ja-a

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Cześć Basiu :wit Wpadłam z rewizytą i pochodziłam sobie troszkę po Twoich włościach. Nieźle tak na trzydziestu stronach przerobić kilka lat ;:306 Mam nadzieję, że częściej będziesz pokazywała swoje cudeńka. Róże fajne pokupowałaś. Taki Eden, Pastella, Garden of Roses... Cudeńka. Śliczne masz widoki, skalniak zawsze chciałam mieć i nigdy nie udało mi się go stworzyć. Teraz jak patrzę na Twój.... ;:167 Kolorowo, bajecznie. A jak jeszcze Twoje różyce i powojniki zakwitną, to będzie pełen szał.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu zawilce teraz kwitną, więc ich póki co nie ruszam-ładnie wyglądają. :D
Jak tylko zacznę kopać to dam znać.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu - widziałaś u Jajagny jej okrywówkę - Fairy? Nie wiem, czy nie będziesz musiała poszukać dla niej nowego miejsca? Ile Ty masz miejsca na ogrodzie, że wprowadziłaś aż tyle hortensji? Będzie na czym oko zawiesić ;:65 .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Zeniu, powojniki miałam w głowie kupując róże, zamówiłam je w marcu... posadziłam przy wiacie garażowej, tam też wokół sa róże m.in. Laguna, New Dawn. Mąż otoczył wiatę siatką, zrobił mi obrzeża a jako "wyściółkę" róże i powojniki dostały korę, bo nie dałabym rady kolejnego miejsca plewić.A skoro u naszej Ewy (ewa36jj ;:196 ) kora pod różami się sprawdza, więc podpatrzyłam :)
Hortensje bukietowe poszły też w tę część ogrodu (czyli od frontu), mam tam dwa świerki. Będą w słońcu przez około 4-5 godzin, w południe.

Jagna dziękuję za wizytę ;:136 ;:196 no trochu leniwiec ze mnie... zresztą jak widzę Wasze ogrody, to popadam w kompleksy, a przez kilka lat z powodu brak ogrodzenia nie mogłam sobie na wiele roślin pozwolić, bo zwierzyna mi wyjadała :;230 Już nie mogę się doczekać jak zakwitną różyczki. :)

Elu, poczekam cierpliwie. ;:196


Ewuniu, widziałam i trochę mam mętlik w głowie przez ten widok, ;:oj mam nadzieję, że moje się położą, bo jak nie, to gąszcz będzie. No cóż, będę w razie jakby co przenosić w inne miejsca... :roll: Działkę ogólnie mam dużą - około 40 arów, nie wszystko będzie zagospodarowane, bo nie ma tyle mocy przerobowych.
Przód ogrodu był słabo zrobiony tylko skalniak i mały klomb na którym rosną dwa świerki i azalie... Poszłam z mężem na taki kompromis - budujemy wiatę, ale on mi potem gospodaruje teren pod kwiaty... Wiata powstała w ubiegłym roku. A w tym Mąż zagospodarował i przygotował mi teren pod nasadzenia... :tan
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Tak wygląda "hortensjanka", na razie nie widać efektu, bo małe są, ale latem liczę na kwiaty :)
rosną tam też dwie azalie... ale muszę im poszukać innego miejsca, miałam je wykopać i wywalić...

Obrazek

...ale chyba przestraszyły się, bo zawiązały ładne pączki kwiatowe, z tym że przy jednej jakiś pąkożerca zjadł zostawiając dosłownie 3 sztuki... druga za to planuje kwitnienie:

Obrazek


Tak prezentuje się mój pomysł zastawienia wiaty garażowej różami i powojnikami, póki co też maleństwa, ale oczami wyobraźni widzę to morze kwiatów... :tan
- widok od strony domu, z tej strony rośnie róża Laguna, New Dawn i Colette, a z powojników Beskidzki (!) Anioł, MultiBlue, oraz Daniel Deronda.

Obrazek

Od strony ulicy posadziłam: różę Camppasion oraz dwie marketowe pnące: fioletową i różową.
Z powojników Dzieci Warszawy, Miss Bateman oraz jeszcze jeden, którego nazwę zapomniałam... :;230 No i trzeba będzie trawnik naprawić.
Obrazek

A tak wyglądają kwitnące już młodziutkie powojniki... ;:oj
Dzieci Warszawy:
Obrazek

Daniel Deronda:
Obrazek

oraz Beskidzki Anioł (pod taką nazwą kupiony, ale nie mogę nic na temat tego powojnika nie mogłam doczytać :?: ).

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Witaj, Basiu :wit
Tak sobie wertuję Twój wątek, ale leniwca to za grosz nie znalazłam :;230
Obwódki takie ładne i takie pracochłonne ;:215
Też mam od kilku tygodni Błękitnego Anioła, czekam co dalej i czy zakwitnie już w tym roku ;:3
A, że mieszkam pod Beskidami to to będzie beskidzki błękitny anioł ;:oj
Na żółtą relację fotograficzną też się załapałam - ślicznie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Miło powitać nową różano- hortensjową panienkę .Szczególnie urzekł mnie wielgachny skalniak i te kolorowe plamy wyglądają cudnie .Szkoda ,ze to tylko chwila moment i potem tylko zieloność .Zainteresował mnie ten bordowy kolor na skalniaku co tam rośnie czyżby też floksiki . http://images78.fotosik.pl/574/2df598da606b396agen.jpg .Po kwitnieniu najlepiej zrobić im całkiem krótkie ciecie wtedy szybciej się regenerują i jesienią tworzą już fajną poduchę .Zauwżyłam ,ze te jasno lilowe floksy szybciej się starzeją
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Witaj Beatko w moich skromnych progach ;:304
Ja swojego kupiłam właśnie pod nazwą "Beskidzki Anioł" i zastanawiam się czy to ten Błękitny czy nie? ;:224 W każdym razie spodobał mi się na tabliczce znamionowej, a on tak patrzał w moja stronę to i bidulka zabrałam do domku :;230
Oj leniwiec bywam... chwasty mi na skalniaku rosną taaaaaaaaaakie, a mnie się nie chce nic robić z nimi... :roll:


Jadziu witaj,
tak po prawej na dole zdjęcia to floksy szydlaste... Już zakończyły kwitnienie, w sobotę je chyba przytnę. Ten liliowy floksik jest też bardziej ekspansywny niż różowe. Jego w tym roku muszę potraktować mocniej...
Oj oszalałam na punkcie róż! Co dzień chodzę i dosłownie liczę ile i która ma pączki ;:224 :;230



A to moja sałatowo - pomidorowa rabatka... Niestety pomidory trochę Zośka uszkodziła ;:124 U mnie w nocy 2 stopnie... ;:202
Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu, jakie zostawiłaś odległości między hortensjami? Bo mam wrazenie, że zbyt małe. Hortensje bukietowe potrzebują dużo miejsca
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”