Moja kolekcja storczyków cz II

Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Wszystkie sa cudowne! Najbardziej mi sie podoba ten fioletowy na trzecim zdjeciu - bardzo soczysty kolor. :D
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Znam ten ból z brakiem miejsca, zawsze po kupnie jakiegoś mówię sobie: trudno, ostatni, już nie będzie gdzie, a potem znowu jakiegoś kupię i muszę robić przemeblowanie, żeby się zmieścił.
Oj tam skromnie, widać podoba im się nowe miejsce, bo kwitną ślicznie!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Nymph tego z 3go zdjęcia niestety nie ma wśród żywych (przeprowadzka zrobiła swoje, padł chyba za długo był w bagażniku...za dużo pakunków było..). Może jeszcze gdzieś trafię w markecie na podobną hybrydę..

Miss_patrycja nie wszystkim storczykom spodobało się nowe miejsce, bo niektóre zwyczajnie padły (chyba z wyziębienia), a odmiany bardziej wrażliwe były przewożone jako ostatnie z należytą delikatnością i na szczęście przeżyły i nawet zakwitły. W duchu po cichu liczę na to, że wszystko wróci do normy.. Kilka egzemplarzy musiałam oddać zwyczajnie z braku miejsca, a jak już było w sam raz to kilka egzemplarzy padło. Na razie nie planuje nowych zakupów bacznie obserwuje pozostałe storczyki. Mam nadzieje, że już wkrótce będę mogła wam pokazać kwitnienie phalaenopsis liodoro. Phal. bellina var blue, którą mam u siebie zasuszyła znowu czubek pędu, więc na razie nici z kwitnienia (może w końcu kiedyś się doczekam kwiatów pod warunkiem, że nie będzie żadnych migracji lokalowych :roll: )

Dziękuje wam za wsparcie duchowe ;:196 . Może zagości u mnie znowu kwitnący parapet :wink: Tego storczyka z pierwszego zdjęcia oddałam mamie (na szczęście przeżył on migrację, ma się dobrze i wypuszcza nowe liście)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

P.S. postanowiłam odnowić i mam nadzieje rozmnożyć moje phal liodoro gdyż zauważyłam, że trzon jest dosyć długi oraz jest mnóstwo nowo rosnących korzeni (na razie powietrznych) a reszta dopiero zaczęła rosnąć. Obcięłam trzon, stara część została wraz z mnóstwem korzeni w doniczce i jednym starym liściem (i tu liczę na basal keiki być może się uda i urośnie), a nowa część wraz z 5 długimi korzeniami oraz 4rema dopiero co rosnącymi i kilkoma "nabrzmiałymi" kulkami oraz zaczątkiem pędu wylądowała w nowej doniczce ze świeżym podłożem. Być może przyhamuje to wzrost pędu ale bez ryzyka nie ma zabawy :wink: i tak większość moich podopiecznych to tzw "sałata", więc może uda się powiększyć kolekcje o kolejne liodoro. Trzymajcie kciuki! (i nie gańcie mnie za tak drastyczny czyn w fazie wzrostu pędu, czasami mam szalone pomysły...)

Za miesiąc złoże pierwszy meldunek odnośnie postępów lub niepowodzeń tegoż szalonego eksperymentu. ;:333
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej Natalko ;:196
Dawno mnie nie było a tu nowy wątek ;:138 i jak zawsze same piękności ;:167
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Zgłaszam się i ja w nowym wątku :)

Natalko przykre wiadomości, ale nie smuć się bo niema chyba wielbiciela storczyków, któremu by coś nie padło.

Wyziębienie jest niebezpieczne a storczykom prędzej czy później zaszkodzi. Tak jak Ci pisałam wcześniej, moje storczyki zaatakowały wciornastki i cały wrzesień co tydzień je pryskałam, a robiłam to na balkonie. Po oprysku wiadomo trzeba było czekać aż wyschną na powietrzu... i chyba przez to storczyki mi zaczęły padać jak muchy (chyba się przeziębiły na na amen). Wszystkie liście u nasady zaczęły żółknąć i zostawały tylko korzenie ;:145 Przeżyło mi tylko jedna piąta mojej kolekcji w tym mój ukochany Liodoro, który mnie zaskoczył niesamowicie bo myślałam, że botaniki i hybrydy pierwszorzędowe są bardzo delikatne ;:oj

Mam nadzieję, że Ci się dobrze mieszka w nowym miejscu ;:196
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Iwonko dziękuje za pocieszenie ;:196 mieszka się bardzo dobrze. Ja i moje storczyki już się przyzwyczailiśmy. Mam dobre wieści.

Moja phal valera nadal kwitnie i przedłuża pęd:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A oto wynik mojego eksperymentu (miałam się odezwać za miesiąc ale się trochę przedłużyło ze względu na brak czasu i wyniku, który chciałam osiągnąć).

Odmłodzone phal. liodoro wypuściło pęd kwiatowy i mnóstwo nowych korzeni (zaraz po przycięciu miał tylko 3 długie korzenie i dał radę jak widać):
Obrazek


(i kolejny pozytywny wynik eksperymentu ;:138 ) druga "część" liodoro, która została w starej doniczce z mnóstwem korzeni i jednym liściem też współpracuje, bo wypuszcza z boku basal keiki (tak mi się przynajmniej wydaje)


Obrazek


Obrazek

Tak się upewniając: jak myślicie czy dobrze podejrzewam, że to basal keiki? Korzeń na pewno odpada, bo końcówka jest spiczasta.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

No Natalko Masz teraz Liodoro razy dwa ;:oj Tylko pozazdrościć . Przez chwilę miałam myśl by swojego pociąć :wink: , ale chyba jest jeszcze za młody.

Valera pięknie Ci kwitnie, widać, że jej miejscówka pasuje ;:3
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Oj dawno mnie nie było... Ale mam pewne fotowieści.
Iwonko miałaś rację będzie liodoro razy 2. Teraz dobrze widać:


Obrazek


A to moje drugie phal liodoro(czekam na kwiaty z utęsknieniem):



Obrazek

Phal valera coraz bardziej mnie zadziwia:





Obrazek
Obrazek

I na koniec moje słoneczko!!! ;:138 ;:138 dopiero zaczyna rozkwitać


Obrazek


Obrazek


Cicha zapowiedź u vandy (w końcu chyba zaczęła współpracować):


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Natalko Ty to jesteś ,,storczykowe guru,, ;:oj

I ten podwójny Liodoro, szalejąca Valera i jeszcze pędzik na vandziuli ;:oj Cudownie ;:3
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Hej! Zaglądam by poznać Twoją kolekcję.
To są dopiero perełki! Gratuluję :)
Zazdroszczę MM i Liodoro (a właściwie dwóch)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Iwonko dziękuję za pochwały ;:196 :oops: cieszę się, że zaczęły współpracować, bo już myślałam, że będą same zgony po tym wyziębieniu i dlatego też zaeksperymentowałam z liodoro. Vanda rzeczywiście mnie zaskoczyła to chyba jakiś fart, bo przestałam na nią prawie w ogóle patrzeć tylko czas od czasu zamoczyłam w wodzie z odrobiną nawozu (chyba wyczuła, że jak nie zbierze się w sobie to czeka ją śmietnik)

Sandersk
witam Cię serdecznie w II cz. mojego wątku :wit cieszę się, że podobają Ci się moje zdobycze. Zapraszam częściej :wink: P.S. ja bym do twojej listy życzeń dopisała phal stuartianę (ma obłędny wzór na liściach)
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków cz II

Post »

Ojej, ile się dzieje! Cudowności! Pięknie współpracują, uwielbiam ten moment, gdy w końcu przyuważę, że coś się zaczyna dziać i wschodzić, zazdroszczę :D Muszę się w końcu zebrać i porobić otworki bocznych ściankach doniczki, tak jak Ty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”