Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tulipany cz.4

Post »

Angelique w tym roku dość mocno się zaróżowiła:

Obrazek Obrazek

Powoli otwierają się Hemisphere:

Obrazek Obrazek

Wedding Gift wciąż w pąkach:

Obrazek Obrazek

Belle Epoque

Obrazek
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ścinając przekwitłe tulipany zauważyłam że na niektórych liście zaczęły różowieć;/ wykopałam i okazało się że cebulka podgniła;/ I teraz się zastanawiam, bo miałam zostawić tulipany w tym roku na zimę, ale boję się że jak nie zrobię selekcji to wszystkie mi podgniją w lecie i na jesieni... Cebule były chore czy w ziemi "coś" siedzi?
Radzicie wykopać, przesuszyć i na jesień wkopywać znowu? czy obserwować i usuwać podejrzane cebule?
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ja też mam problem z tulipanami, czy mogę prosić o pomoc?

Posadziłam tulipany różnych gatunków na tej samej grządce, więc jestem zaskoczona, że niektóre zakwitły jak nigdy np Doll's Minuete, Prinses Irene, przepiękne zdrowe duże tulipany, a troszkę dalej tylko jeden kwiat Queen of Night, czy dwa Maria Kaczyńska, a reszta cebulek (tych dwóch gatunków) poszła w liście...

I co teraz zrobić? Czy wykopać te słabo kwitnące i posadzić w jesieni jeszcze raz (oczywiście po zaschnięciu liści), czy zostawić cebulki w tym miejscu żeby się zebrały i zakwitły w kolejnym roku? Czy za rok na wiosnę już mi nic nie zakwitnie z tych odmian...
Dodam, że wszystkie cebule rosną w tym miejscu pierwszy raz, bo to nowa rabata. Zasadzone wszystkie poprzedniej jesienni...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

magritte80 pisze:Ja też mam problem z tulipanami, czy mogę prosić o pomoc?

Posadziłam tulipany różnych gatunków na tej samej grządce, więc jestem zaskoczona, że niektóre zakwitły jak nigdy np Doll's Minuete, Prinses Irene, przepiękne zdrowe duże tulipany, a troszkę dalej tylko jeden kwiat Queen of Night, czy dwa Maria Kaczyńska, a reszta cebulek (tych dwóch gatunków) poszła w liście...

I co teraz zrobić? Czy wykopać te słabo kwitnące i posadzić w jesieni jeszcze raz (oczywiście po zaschnięciu liści), czy zostawić cebulki w tym miejscu żeby się zebrały i zakwitły w kolejnym roku? Czy za rok na wiosnę już mi nic nie zakwitnie z tych odmian...
Dodam, że wszystkie cebule rosną w tym miejscu pierwszy raz, bo to nowa rabata. Zasadzone wszystkie poprzedniej jesienni...

Powiem ci jak ja zrobiłem. Poczekałem do zeschnięcia liści, wykopałem, przesuszyłem i posadziłem. Obecnie pięknie zakwitły. Ziemię oczywiście uprzednio dodatkowo wzbogaciłem jeszcze kompostem. Nie liczyłem na wiele, a zakwitły bardzo ładnie.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziękuję za odpowiedź, no więc tak zrobię i zobaczę czy w przyszłym roku zakwitnie więcej cebulek. W gruncie zostawię Doll's Minuet, a miał w tym roku 10 kwiatów i zrobię eksperyment. Za rok zobaczę ile kwiatów miał bez wykopywania cebul...

Tak samo zapisałam jak marnie zakwitły Maria Kaczyńska i Queen of Night i zobaczę za rok czy będzie więcej kwiatów po wykopaniu i ponownym posadzeniu jesienią...
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany cz.4

Post »

?
Obrazek
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Obstawiam 'Negrita'
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

magritte80 ja niewiele tulipanów kupiłem w tamtym roku, sporo też rozdałem. To co kwitnie to przeważnie właśnie te małe cebulki, które były liśćmi w tamtym sezonie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany cz.4

Post »

Narzekałam kilkakrotnie na moje tulipany botaniczne, które z wyjątkiem tulipa tarda nie chcą kwitnąć. A tu tego roku zakwitł Lilac Wonder :shock: Nie kwitł kilka lat. Zakwitły tylko dwa tulipanki, reszta nadal tylko liście. Nie wiem dlaczego nagle im się odmieniło... :?: Może dlatego, że w tym roku miałam się ich pozbyć bo same liście mnie denerwują?

Lilac Wonder:

Obrazek

A tutaj jeszcze jedna zawirusowana piękność - to jest zawirusowany Van Eijk:

Obrazek
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

Zna ktoś ten tulipan :wit ? Jest to Triumph, wysokość 50cm +, zakupiony jako Menton.
Czy to możliwe... Don Quichotte?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Tulipany cz.4

Post »

Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”