Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam wszystkich odwiedzających. Nazywam się Alicja i kocham kwiaty zwłaszcza te kwitnące. Przeglądałam wasze posty, a na nich te piękne rośliny, niestety mnie daleko do takich okazów. Uprawiam kwiaty w domu, w ogródku i na balkonie. Moim hobby to sukulenty między innymi epiphyllum, adenium, Plumeria oraz kwiaty uprawiane w gruncie. Chcę na tym forum pokazać wam moje kwiaty jak rosną kwitną a także pooglądać wasze oraz wymienić się doświadczeniami w uprawie. Zapraszam od odwiedzania tego wątku oraz czekam na wasze posty.

To moja Stapelia desmetiana tak kwitła w zeszłym roku teraz tez ma maleńkie pączusie. Może zakwitnie.

Obrazek

A to kwitnąca w zeszłym roku hurenia pillansii

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Witam. Od dzisiaj do niedzieli w moim mieście odbywają się X Międzynarodowe Targi Ogrodnicze. Pogoda dopisała więc postanowiłam pojechać po kwiaty. Zakupiłam kilka sztuk przede wszystkim Pelargonię, surfinię i petunię. Popołudniu przygotowywałam balkon na kwiaty. Teraz wygląda tak
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Kwiatuszki na balkonie pięknie się prezentują.
Super widok masz z balkonu - w oddali to może widok na Szyndzielnię ? Mile wspominam pobyt w tamtych okolicach "kawał czasu wstecz". Miałem możliwość mieszkania w Wapiennicy i zaliczania praktyk zawodowych - wspaniałe to były czasy.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Witaj Mieczysławie masz rację to widok na Szyndzielnię. Widok faktycznie mam piękny z jednej strony góry z drugiej lotnisko. Lubię wieczorkiem siąść na balkonie wśród kwiatów i podziwiać widoki, a nieraz pokazy lotnicze. Do Wapienicy mam nie daleko często tam jadę nad rzekę. Bardzo się tam zmieniło oczywiście na lepsze. Zapraszam w nasze strony
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Zakłady futrzarskie jeszcze istnieją czy jak większość tego typu zakładów , już należą do przeszłości ? Bardzo mile wspominam pobyt w tamtych okolicach. Bardzo lubiłem chodzić nad zbiornik zaporowy w którym woda była tak czysta, że widziało się jak pływają w niej dorodne ryby. Zbiornik był chyba na rzece Białce, ale mogę się mylić - nie pamiętać dokładnej nazwy rzeki. Piękna okolice z pobytu w których mam bardzo przyjemne wspomnienia. Teraz już bym zapewne nie poznał miejsc w których przebywałem, trudno byłoby je odszukać, zbyt szybko i bardzo dużo się nieodwracalnie zmienia ;:oj , jedne "sprawy" na lepsze, drugie niestety na gorsze.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Widoczek z balkonu ciekawy , widzę też tam kawałek małej szklarenki :?:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

Zakłady futrzarskie jeszcze istnieją czy jak większość tego typu zakładów , już należą do przeszłości?

Witaj masz rację nie ma już tego zakładu, większość zakładów została zlikwidowana :( szkoda.
Ja tez bardzo lubię spacery w Wapienicy. Co do zmian to zmieniło się tam tyle, że na miejscu gdzie stały autobusy jest duży parking, autobusy teraz stoją przed mostem. Zrobiona jest tam duża zajezdnia dla autobusów. Poza tym wszystko po staremu. Odnawiają, malują, remontują.

Zbiornik był chyba na rzece Białce, ale mogę się mylić - nie pamiętać dokładnej nazwy rzeki.

Rzeka nazywa się Wapienica. Wapienica nie zmieniła się aż tak dużo na pewno byś poznał kilka swoich miejsc tych ulubionych. :wink:
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby

Post »

ejacek pisze:Widoczek z balkonu ciekawy , widzę też tam kawałek małej szklarenki :?:
Witaj tak masz rację to taka mała szklarnia :wink: na balkon w sam raz zabezpiecza przed wiatrem deszczem, a teraz jeszcze przed zimnem. Mam ja drugi rok jest super. Jeśli by ktoś potrzebował polecam. A tak wygląda cała.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam was serdecznie. Dziś w końcu doczekałam się na malutkiego kwiatuszka epiphyllum deutsche kaiserin. Choć do końca jeszcze się nie rozwinął to i tak jest piękny.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam was w zeszłym roku przeglądając kwiaty natrafiłam na adenium i tak mi się spodobały że musiałam sobie wyhodować. Może i robię błędy w uprawie, ale to są pierwsze okazy na których się uczę. Muszę się pochwalić, że do tej pory nie miałam żadnych strat. Rozdałam kilka rodzinie bo mnie prosili i zostały mi tylko 4 sztuki. W lutym tego roku przesadziłam je do innych doniczek i ładnie rosną. Słyszałam, że doniczki mam za duże, ale nie chcę ich przesadzać po raz kolejny ponieważ boję się że w końcu im to przesadzanie zaszkodzi. Co wy na to?
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Jeśli ładnie rosną to po co ruszać :?:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

ejacek pisze:Jeśli ładnie rosną to po co ruszać :?:
Dziękuję za pomoc. Też tak myślałam upewniłeś mnie w tym. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Chciałam wam pokazać moja roczną plumerię rubie wyhodowaną z nasionka. Jak ten czas szybko leci :)
Obrazek

A to mój grubosz nazwy niestety nie znam. Dostałam małą sadzonkę nie ukorzenioną od sąsiadki posadziłam i rośnie. Ma już prawie dwa lata.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”