Trawnik po zimie cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
octavian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 sty 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dziękuje za szybką odpowiedź. Rozumiem, że po oprysku odczekac ok. 2 tygodnie a pozostale czynnosci wykonac za jednym podejsciem ?

Oktawian.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

octavian napisałeś, że skosiłeś na 3 cm. Zanim zrobisz oprysk poczekaj aż chwasty będą miały w miarę rozwinięte liście, bo to przez nie wchłaniają środek chwastobójczy. Nie pobierają go korzeniami.
octavian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 sty 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

mymysteryy pisze:octavian napisałeś, że skosiłeś na 3 cm. Zanim zrobisz oprysk poczekaj aż chwasty będą miały w miarę rozwinięte liście, bo to przez nie wchłaniają środek chwastobójczy. Nie pobierają go korzeniami.
Dzięki, właśnie się edukuję co do stosowania oprysków na chwasty. ;)
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

czy trawa barenbrug shadow pro. barcampsia nadawała by się na teren , który opisywałam wcześniej ? jest w ogóle szansa na to , żeby był tam trawnik ? trzeba przekopywać cały teren od nowa( 2 lata temu był przekopywany) ? czy może wystarczy bardzo gęsto przedreptać w butach do aeracji, przegrabić, posiać trawę ,przykryć ziemią (torfem?) i uwałować ? Dodam jeszcze , że pH to 7 . Pomoże ktoś ?

Zdania zaczynamy z wielkiej litery! szarotka66
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Karolina, według producenta nadaje się ona na takie miejsca.
U Ciebie jest pewnie sucho jak pieprz, więc skoro są te kostrzewy to jakoś to da radę + ten śmiałek.
Wysiew. Wzrusz ten cały pusty plac ostrymi grabkami lub ręcznym kultywatorem. Wysiej nasiona trawy, zasyp ziemią, uwałuj i podlewaj, a trawa wzejdzie.
Woda, woda, woda plus światło. Jeżeli masz możliwość wzbogacenia gleby możesz zrobić, jeśli jest opcja doświetlenia trawnika też możesz to zrobić.
Nie ma mieszanek traw, roślin, które będą w cieniu rosły, więc licz się z tym.
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dziękuję za odzew :) tak , też zrobię . Mam jeszcze pytanie o Mikoryza + hydrożel + zeolit = super zestaw do trawników 1,25 kg , dobre to ? czy może sypnąć jakim innym nawozem zanim posieję trawę ?
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

a może sam hydrożel zmieszać z ziemią ?
karolina1399
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 kwie 2016, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Wie ktoś coś o tym hydrożelu ? lub o mikoryzie z hydrożelem ? Warto stosować , czy to raczej bezsensowny wydatek ?
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

To kup nasiona traw z koloidem (global grass) i to samo będziesz mieć, dwa zapewnij właściwe podłoże pod trawnik plus wodę i na to samo wyjdzie. Takie jest moje zdanie.
lemur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 cze 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Myślałem o hydrożelu na początku, ale on nie jest wieczny. I na jakiej głębokości powinien się znaleźć ? 3cm ? 5 cm ? 10 cm ?
Jak na 3 cm to trawka zadowolona, ale nie będzie jej się chciało korzenić niżej, jak na 10 cm to hydrożel nie dotrwa. Wydaje mi się , że to opcja dla tych co mają kupę forsy, i chęć wysiania trawnika w lipcu.
markis80
100p
100p
Posty: 177
Od: 27 maja 2011, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam
Mam mech i chwasty i co w pierwszej kolejności zwalczać ??
Kupiłem już starane i chelat żelaża a do nawożenia chcę użyć zielonego kristalonu.
JarekT
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2016, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawnik jak ratować ?

Post »

Witam wszystkich :-) na początku chciałbym się pochwalić że jestem szczęśliwym posiadaczem działeczki na której chciałbym zacząć miło spędzać czas, ale jest kilka spraw które nie dają mi spokoju mianowicie trawnik który wygląda raczej jak klepisko kępy trawy trudne do ścięcia kosiarką spalinową. Nie wiem jak się za to za brać żeby moja córka mogła się zacząć bez obaw bawić na trawniku.

Przede wszystkim proszę używać wyszukiwarki, a nie zakładać nowych tematów. O trawnikach mamy już kilka wątków i do jednego z nich przenoszę temat. szarotka66
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Trawnik jak ratować ?

Post »

JarekT pisze:Nie wiem jak się za to za brać żeby moja córka mogła się zacząć bez obaw bawić na trawniku.
A co jej grozi ?:)

Trawnik trzeba założyć na nowo. Wyrównać teren i posiać trawę. Oczywiście trzeba wszystko co masz teraz usunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”