Pierwsze koty za płoty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Hortensje pochłaniają duzo wody,tez podlewam notorycznie :D
Widać,że o nie bardzo dbasz :uszy
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Witaj Iwonko!!
O podoba mi się juz u ciebie, bo piękne hortensje widzę i innego kwiecia też. ;:108 ;:108
Pinki Winki mam normalnie prowadzoną.
Sundae Fraise śliczna u ciebie.Moja będzie drugi sezon u mnie dopiero.Może w tym roku będzie tak cudnie ukwiecona jak twoja.zobaczymy :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

A ja w zeszłym roku sadziłam annabellki, czekam w tym roku na piękne kule kwiatowe :heja
Miejmy nadzieję że tegoroczne lato będzie dla roślin ciut bardziej łaskawe ;:218
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Właściwie to miałam zacząć od róż, bo to z ich powodu znalazłam to forum. Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że róże są poza moim zasięgiem. Miałam jedną, już bardzo leciwą, wtedy po prostu czerwoną. Jak kupowaliśmy działkę to ona już tam była. Podejrzewam, że to

Róża Kronenburg

Obrazek

Później pojawiła się

Raphsody in blue

Obrazek

i NN

Obrazek


W ubiegłym roku, już tak bardziej świadomie kupiłam Charles de Gaulle i

Nostalgie, która wtedy skradła ;:167 Ta różyczka jest pienna

Obrazek

Jakieś te zdjęcia wychodzą mi małe. Jak mogę je powiększyć?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

No i to właśnie wtedy się zaczęło. Pomyślałam, że może dobrze by było kupić jeszcze kilka różyczek? Tylko jakie? Białe, różowe a może żółte ;:306 ?
No i znalazłam forum i dostałam białej gorączki. Z każdej forumowej strony zerkała na mnie prześliczna panienka. Nie mogłam się zdecydować. Z założenia miałam kupić dwie, trzy?..A tu już podoba mi się kilkanaście. Mówię do eMa- zobacz, a może taką? Na co on niezmiennie mi odpowiadał: jak ci się podoba, to kup. No i kupowałam. Zamówienia zmieniałam kilkukrotnie, ale teraz już wiem, że to normalne

Ostatecznie zamówiłam:
1.Susanna Tamaro
2.Eden Rose
3.Marc Chagal
4.Anahe
5.You?re beautiful
6.Cherry Brandy
7.I?m gratefull
8.Route 66
9.Oh Wow
10.Fighting Temarie
11.Anne de Kiev
12. Jubilee Celebration
13. Lady of shalott
14. Augusta Luise
15. Hot Chocolate
16. Jalitah
17. Acropolis

W gratisie dostałam Belle de Crecy

Dodatkowo zostałam jeszcze namówiona (a nawet czułam się zmuszona) przez eMa do zakupu:
19. Jazz
20.Candelight
21.Pomponella
22.Red Leonardo
23.Lady Emma Hailton


No i jeszcze nie mogłam się oprzeć tzw. marketówkom:
24.Peace
25.Tom Tom
26.China Town
27.Pink Love
28.Kronenburg
29.Mister Lincoln


Skoro róże już zamówione, to trzeba było przygotować dla nich miejsce. Tu skorzystałam z pomocy starszego syna. I przy okazji nasłuchałam się o wykorzystaniu człowieka przez człowieka i o pracy niewolniczej i takich tam :;230
Ale mimo ogólnego narzekania, jakoś mu szło i miejsce zostało przygotowane

Obrazek

Przy okazji niestety wykopał śpiącą już jaszczurkę

Obrazek

Po sesji fotograficznej wykopałam jej jamkę, lekko przykryłam ziemią i mam nadzieję, że przeżyła.

Posadziłam pierwsze swoje przedszkole. Z róż, które posiada moja mama. Oczywiście są to róże ogólnie dostępne, czyli pomarańczowa (zresztą śliczna), fioletowa i czerwona ;:108

Obrazek


Obrazek

I teraz przyszło już tylko czekać na przesyłkę. A nie było to łatwe ;:185
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko, od razu mi lepiej jak zobaczyłam Twoją liste zakupów. Człowiek dowiaduje się , że na świecie są inni ogrodowi szaleńcy ;:196 Z
Zakupiłam kilkanaście róż i zastanawiałam sięm], czy to normalne. Teraz wiem, że normalne ;:306 Iwonka, tez mam różę Kronenburg i to chyba najbardziej chimeryczna z moich róż. Jutro mam zamiar ją przesadzić i dam jej ostatnia szansę. Przed eksmisją tej róży powstrzymuje mnie jej uroda bo naprawdę jest śliczna.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Ewo, szaleństwo-to moje drugie imię ;:306
Ta moje najstarsza róża, to też chyba Kronenburg. Marnie teraz wygląda, nie wiem czy przeżyła zimę. Rośnie w złym miejscu, zbyt blisko ścieżki. Jeżeli przeżyła, to czy mogę spróbować ją przesadzić? Ona ma ze trzydzieści lat, przeżyje przeprowadzkę, czy lepiej jej nie ruszać?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko i tak zaczyna się przygoda jak wdepnie się na forum,u mnie było podobnie ;:108
Pamiętam jak kupiłam na giełdzie Nostalgię kwitnącą w doniczce,byłam zachwycona dwukolorową ,a po zimie zmarzła mi doszczętnie.
Potem czytałam ,że najlepsze są róże historyczne,bo nie przemarzają.Zakupiłam kilka swego czasu i rzeczywiście co roku mają zielone pędy.
Twoja lista róż imponująca i wybrałaś bardzo ciekawe odmiany ;:333 Hot Chocolate to moja ulubienica i Anahe ...też ją posadziłam.
Panienki dopiero dojadą? Ale masz dobrze,że syn Ci pomaga,mojego to chyba musiałabym na siłę zaciągnąć.Jak jest grill i dobre jedzonko to pojedzie ;:224
Trzymam kciuki za patyczki ;:333

Pozdrawiam serdecznie:)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Aniu, to są wspominki. Wszystko się działo na jesieni. Teraz różyczki już lekko startują :tan Hot Chocolate wygląda niestety marnie ;:218 Wypatrzyłam jakiś kiełek, ale nie wygląda dobrze. W podobnym stanie jest Red Leonardo. Kilka wygląda jakby padło zupełnie, ale na szczęście są to różyczki marketowe i aż tak nie żal. Jeszcze daję im szansę.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko dopiero dzisiaj ;:124 czytając Twój wpis zauważyłam podpis w stopce ;:303 Wreszcie sie przemogłaś i nawet fotki dobrze Ci wchodzą .Zauroczyła mnie Twoja 1sza fisiowa--- Pinky Winky jak dla mnie to też najpiękniejsza hortensja.Twoja rośnie w słonku moja w półcieniu i niestety ubiegły rok nie był dla hortensji wymarzonym .Przedszkole masz imponujące i super zabezpieczone ;:303 W takich warunkach z pewnością wszystkie patyczki wyrosną na piękne różyczki .Wysyłając fotki przez Fotosika za każdym razem musisz kliknąć jaki rozmiar fotki.Lista zakupów imponująca oj będzie co podziwiać w sezonie.Ciekawe czy macie słonko bo u mnie dalej pochmurnie.Liche róże mogą sie nawet obudzić w trakcie sezonu .Wykopać zawsze zdążysz
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Witaj Iwonko imienniczko moja :wit widzę Ciebie w kilku wątkach, więc postanowiłam odwiedzić, mówisz mała działeczka, ale roślin sporo, co do różyczek, to niestety i u mnie nie wyglądają pięknie, martwię się o co niektóre, ale nie wyrzucam jeszcze, poczekam ;:108
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

CiWitaj Iwonko :wit Przychodzę do Ciebie od innej forumki i jestem oczarowana hortensjami ;:oj Ja ukorzeniam teraz patyczki, które dostałam od forumek i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła cieszyć się takimi wspaniałymi kwiatami, jakie Ty masz u siebie ;:108
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko, moja róża kronenbourg i tak fatalnie wygląda więc nie mam nic do stracenia. Tu gdzie rośnie słabo startuje po zimie i prawie wcale nie kwitnie. Zmienię jej miejsce, myślę, że jeszcze można, to ostatni dzwonek na przesadzanie.

Co to za roślinka szczepiona na pniu rosnąca na nowej różance ?

-- 10 kwi 2016, o 10:08 --

Jeżeli chodzi o zdjęcia to klikasz na zdjęcie prawym przyciskiem myszy i z tabelki wybierasz " otwórz za pomocą painta " i w tym programie zmieniasz wielkość zdjęć i możesz dodawać podpisy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”