Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witajcie :) Dziękuję Wam za odwiedziny w moim wątku ;:4

Na poprzedniej stronie były zapowiedzi kwitnień, a teraz aktualności.
Wszystkie żółtaski spisały się znakomicie, bo zakwitły na same Święta. Były więc dodatkową atrakcją dla rodzinki i dla gości.

Cattleya hybryda

Obrazek

Obrazek

Epidendrum stamfordianum z dedykacją dla Ajanii i Halinki - Orange (jeśli tu jeszcze zagląda ?)
To dwie osoby, które się nim zachwyciły :wink:

Ajaniu, pytałaś o stanowisko uprawy - otóż pierwsze kwitnienie było w niewielkiej odległości od okna (na kwietniku),
a to aktualne na najjaśniejszym, słonecznym parapecie (stoi razem z katlejami). Jednak kwitnienie inicjuje okres spoczynku
wraz ze światłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Lycaste aromatica w pąkach i w rozkwicie. Tegoroczne kwitnienie uboższe od poprzedniego.
Może musi sobie nieco odpocząć ;:213 Jednak cynamonem pachniało :D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oprócz żółto kwitnących storczyków, pierwszy raz zakwitło u mnie Oncidium Ornithorhynchum
(można sobie język połamać :wink: )
Jego kwitnienie w warunkach naturalnych przypada na jesień i zimę. U mnie upodobało sobie wiosnę ;:3

Obrazek Obrazek

Po długim oczekiwaniu rozpoczął kwitnienie Phal. equestris
Miałam kilka keiki, które porozdawałam, zostawiając sobie jedno.
Wszyscy obdarowani już dawno pochwalili sie kwiatuszkami, a mój leniuch pomimo dobrych warunków tworzył tylko basal keiki (3 !)
zamiast kwiatów. Dopiero po dwóch sezonach wypuścił 2 pędy:

Obrazek

Obrazek

I na koniec zagadka. Kto wie co to będzie ? :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, nie wiem dlaczego ale nie widzę zdjęć :(
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Małgosiu, sprawdzę jak wrócę z pracy do domu. W internecie w telef.kom.widzę zdjęcia. Wczoraj w komputerze jak wstawiałam, też widziałam... A czy może ktoś jeszcze napisać jak jest u innych ?
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Art pisze:Małgosiu, sprawdzę jak wrócę z pracy do domu. W internecie w telef.kom.widzę zdjęcia. Wczoraj w komputerze jak wstawiałam, też widziałam... A czy może ktoś jeszcze napisać jak jest u innych ?
Ja widzę bardzo piękne zdjęcia. :D
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu ale żółto sie u Ciebie zrobiło, ilość kwiatów na Epidendrum stamfordianum jest powalająca ;:180 ale moje serce skradła lycaste aromatica. Przepięknie Ci kwitnie, czy ona jest trudna w uprawie, bo gdyby okazała sie łatwa to jestem skłonna skusić sie na jej zakup ;:224
Co do ostatniego zdjecia to niestety nie mam pojęcia co to moze być, moze gdybys jeszcze liścia pokazała, to kto wie, po samych pączkach nic mi do głowy nie przychodzi :(
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Już widzę. Nie wiem dlaczego wczoraj nic nie widziałam. W sumie nie wiedziałam ich w na kilku stronach w tył. Może to wina mojego lapka?...

Piękne kwitnienia i cieszę się, że je pokazałaś. Ja swój wątek chyba jeszcze bardziej zaniedbałam, podobnie jak rośliny choć akurat one jakoś nie narzekają :wink:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Nymph w moim wątku :) Cieszę się, że spodobały Ci się zdjęcia moich 'podopiecznych'
Merghen pisze:Już widzę. Nie wiem dlaczego wczoraj nic nie widziałam. W sumie nie wiedziałam ich w na kilku stronach w tył. Może to wina mojego lapka?...

Piękne kwitnienia i cieszę się, że je pokazałaś. Ja swój wątek chyba jeszcze bardziej zaniedbałam, podobnie jak rośliny choć akurat one jakoś nie narzekają :wink:
Małgosiu, czasem zdjęcia nie otwierają się w godzinach przeciążenia internetu, a czasem z innych powodów.
Na początku mojego wątku aż gdzieś do połowy zdjęcia poznikały. To wina niopłacoego przeze mnie Imageshacka.
Teraz to się już nie zdarzy. Poprzednich zdjęć nie zamierzam wstawiać od nowa, bo to za dużo pracy (chociaż mam je wszystkie).

Co do "zaniedbania wątku", to mój wybór. Nie mam czasu na przesiadywanie przy komputerze.
Pokazuję wyłącznie, jak mi się 'uzbiera' trochę kwitnień i mam co pokazać. Jednak nie znaczy, że tu nie zaglądam :)
Odwiedzam różne wątki np. przy ;:40
kasia74 pisze:Asiu ... moje serce skradła lycaste aromatica. Przepięknie Ci kwitnie, czy ona jest trudna w uprawie, bo gdyby okazała sie łatwa to jestem skłonna skusić sie na jej zakup ;:224
Co do ostatniego zdjecia to niestety nie mam pojęcia co to moze być, moze gdybys jeszcze liścia pokazała, to kto wie, po samych pączkach nic mi do głowy nie przychodzi :(
Kasiu Lycaste aromatica jest prostsza w uprawie niż falenopsisy.
Gdy rośnie młody przyrost (pozostałe psb są wtedy 'łyse') - podlewamy i nawozimy. I działamy tak aż do jesieni, do momentu
gdy stopniowo zaczną brązowieć i odpadną przy najmłodszej (ale najdorodniejszej ) psb dorosłe liście.
Wtedy przestajemy dokarmiać, a podlewamy jedynie rzadko dla podtrzymania życia.
Roślina odpocznie i na wiosnę wypuści łodyżki kwiatowe + nowy przyrost, tak jak to widać na moim zdjęciu.
I tak w kółko co roku. Oto cała filozofia uprawy :)

Dla Ciebie zdjęcie na życzenie - mojej 'zagadki' i fotka Lycaste z ub.roku (bo ładniej kwitła niż w tym)

Obrazek

Obrazek

Co do zagadki, to ja sama domyślam się co to będzie, bo storczyka dostałam w prezencie bez fiszki
i to będzie pierwsze jego kwitnienie u mnie.
Tak więc okaże się dopiero, czy mam rację. Jeśli ktoś napisze swoje zdanie, to zobaczę, czy będzie podobne :wink:
alesek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2016, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Jeju ... Jakie śliczne masz swoje orchidee ... Ja dopiero od niedawna zaczęłam się nimi interesować a więc i niewiele mam do pokazania :oops: Tylko 7 hybryt phalaenopsis , 1 dendrobium nobile i 1 miniaturkę phal. Z tego co widzę tak samo jak ty mam cytrynowo-żółtą hybryde phala. Zastanawiam się czy u Ciebie też pahnie :?: u mnie akurat w szczegulności gdy zaświeci letko słońce to obdarowywuje mnie piękną wonią ;:108 . Jest co u Ciebie oglądać w szczegulności dlatego iż masz piękne zadbane okazy ;:167 Jeśli miałabyś jakiś okaz na zbydku ...... Jednym słowem z chęcią go przyjmę ;:224
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu u ciebie jak zawsze same cudeńka ;:196
Prawdziwa uczta dla oczu i serca. Widać rękę mistrzyni ;:168
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

;:oj Pół wieczora siedziałam w Twoim wątku i przeglądałam od deski do deski i... aż nie wiem co powiedzieć, nie będę wskazywać swoich ulubieńców, bo byłoby zbyt długo, w skrócie wszystko! Aż dech zapiera. Przez Ciebie doszło mi tyle do listy życzeń, że szok. Widać, że masz niesłychaną pasję i rękę do kwiatów, dodatkowo z sukcesem zarażasz tym innych. Z niecierpliwością czekam na kolejne uaktualnienia ;:196
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dla mnie ta zagadka to Encyclia cochleata z mojego avatara ;)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kochani, tyle ciepłych słów...bardzo Wam dziękuję ;:4

Witam alesek w moim wątku. Mam nadz., że Twoja kolekcja będzie z czasem coraz bogatsza i sprawi Ci wiele radości.

NIKA 2011 - z tą "mistrzynią" to nie przesadzaj, bo jestem zwykłą amatorką, której (choć z bólem serca) udało się też odesłać
parę sztuk do wieczności ;:170 Jednak cieszę się bardzo, że tych kilka kwitnień spodobało sie Tobie :)

Patrycjo, to co napisałaś dało mi do myślenia, żeby jednak zrezygnować z mojego zamierzenia zamknięcia wątku.
Ostatnio wiele o tym myślałam. Mam bardzo mało czasu i swoje różne problemy. Czas przy komputerze, to dla mnie luksus.
Mam wątpliwości, czy taka mała aktywność jak moja w ostatnich miesiącach, a nawet latach ma sens ??
Wiele z cenionych tutaj koleżanek i kolegów już dawno się wycofało. A ja tu jeszcze wciąż trwam...
Jeśli - jak piszesz - potrafię jeszcze zarazić kogokolwiek swoją pasją, to może warto jeszcze się trochę potrudzić ?

Ciekawa jestem które ze storczyków wpisałaś na swoją listę marzeń ? :wink:

luczek95 - BRAWO :!:

Tak to Encyclia cochleata
Już myślałam że nikt nie zgadnie. Choć nieoficjalnie, bo przez ;:102 domyślił sie Paweł - sibelius, że to jakaś Encyclia.
W nagrodę zadedykuję Ci pierwsze zdjęcie z kwitnienia, jakie wkrótce wstawię. Już się pojawiły dwie śliczne "ośmorniczki" :)

Pokażę też zdjęcia moich 'zakupów' z wystawy w Sosnowcu i storczyki podarunki.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”