Jaki nawóz wiosną?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Czy zamiast soli potasowej, można dać popiół, ze spalonych roślin,gałęzi z drzew owocowych?
Pozdrawiam Ewa
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Ewa sól to potas, popiół o ile się nie mylę to fosfor i siarczki .Więc i sól i popiół potrzebny :uszy
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Dzięki bardzo, a ja myślałam, zawsze,że popiół, to tylko potas ;:218
Pozdrawiam Ewa
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz wiosną?

Post »

Wikipedia podaje że potas też jest . Ale zależy od rodzaju spalanego materiału . :roll:
Awatar użytkownika
tracer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 wrz 2011, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witam.Znajomy ogrodnik-sadownik oceniając moją działkę polecił mi stosowanie pewnego nawozu.Przywiózł mi niewielką ilość nie mówiąc co to za nawóz.Są to granulki koloru niebieskiego o średnicy około 3-4 mm.Powiedział tylko tyle że jest to nawóz 7-mio składnikowy i należy go rozsypać wokół drzewek i krzewów gdyż wg.niego niewłaściwie był nawożone.
Druga sprawa to nawożenie dolistne drzew i krzewów owocowych mocznikem,to też mi polecił.Jak ma się nawożenie mocznikem do kwaśnej gleby na których usytuowane są ogródki działkowe.Kiedyś były to tzw.mokre i zimne łąki na skraju lasów.Występuje tam warstwa ziemi torfowej na głębokość 25-35 cm a pod nią mokry zbity piasek z iłem.Będę wdzięczny za podpowiedzi,pozdrawia.
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jaki to nawóz?

Post »

Ten nawóz to najprawdopodobniej Hydrocomplex a właściwie yara mila complex, bardzo dobry nawóz. A co do mocznika dolistnie to w sadownictwie stosuje się go głównie dolistnie i to raczej nie jako nawożenie a jako forma zabiegu grzybobójczego. Natomiast jeśli drzewa i krzewy na wiosnę będą wykazywały objawy niedoboru składników to można je zasilić dolistnie ale nawozem wieloskładnikowym.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Naturalny obornik kompost lecz sklepowy

Post »

Witam serdecznie. Proszę bardzo o poradę. Niestety nie mam kompostownika, brak obornika i kompostu, który by mi się przydał, np. pod gunnerę olbrzymią i uprawy warzywnicze, i owocowe np. arbuzy.

Najbardziej na tę chwilę zależy mi na sklepowej wersji obornika lub kompostu pod gunnerę, czy możecie mi coś polecić, co mogę stosować z pełną stanowczością, coś co nie będzie ściemą lecz da faktyczne środki odżywcze roślinom ?

Z góry dzięki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”