Wełnowce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Wełnowce

Post »

Kupujesz kaktusy w marketach ?? Ja odkąd zacząłem się bawić konkretniej to na marketach nie kupuje roślin. Uważam że najlepiej się opłaca zamawiać nasiona m.in. przez mniejszy ryzyko zawleczenia robactwa do kolekcji. Poza tym rośliny marketowe są praktycznie bezwartościowe z punktu widzenia kolekcjonerskiego. Ja poluje na numery polowe :wink: A to można upolować najczęściej poza Polską z ofert nasion.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Wełnowce

Post »

No ale Ty robisz to z miłości, a nie głównie w celach handlowych ;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
lalaith
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 cze 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Ostrów Wlkp.

Re: Wełnowce

Post »

Kupowalam jakieś pojedyncze egzemplarze w marketach, teraz już tego nie robię. Nie uprawiam kaktusów tylko w celach handlowych - gdyby tak było, nie mialabym całej masy egzemplarzy, których żal mi sprzedać... Zresztą pierwsze kaktusy posadziłam jako dziecko i już jako dziecko część z nich potem sprzedałam, jestem ogrodnikiem i mój tata jest ogrodnikiem. Ale fakt, jakoś nigdy nie przykladalam wagi do nr polowych, ważne dla mnie tylko jest to, aby wiedzieć co konkretnie za gatunek posiadam :)
przemek2811
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2016, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

Witam, jestem tutaj nowy i pisze pierwszy post, ale co do wełnowców to mogę powiedzieć jedno, żadne środki chemiczne nie pomogły w 100 % w pozbyciu się mojej kolonii , dopiero na necie wyszukałem żeby zrobić jak ja to nazwałem "zupę kaktusową". Tzn wszystkie kaktusy wyciągnąłem z doniczek, delikatnie otrzepałem z ziemi i i na ok 15 min do wody o temp ok 55-60 ° C, dodatkowo doniczki do wyparzenia. Kaktusy wytrzymały taką temperaturę a te cholerstwa padły, ich jaja tez. Od długiego czasu nie mam ani jednego wełnowca w swojej kolekcjii. Do tego sposobu krotki link. http://www.kaktusy-sukulenty.pl/artykul18.hm Aha no i pałeczki Tarcznika na trudne robactwo , sprawdzają się w 100 %
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Wełnowce

Post »

sposób oczywiście stary i wypróbowany przez wiele osób, można się pobawić przy kilkudziesięciu roślinach ale jak w grę wchodzi kilka/kilkanaście tysięcy roślin to problem skąd taki garnek wytrzasnąć ;:306
przemek2811
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2016, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

No mógłby być problem ;:14
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Wełnowce

Post »

Inny motyw na minus to jak się ma x numerów polowych i się chcę to jakoś zachować to też odpada wspólna kąpiel :idea: Wrzuć np 100 różnych echinocereusów czy lobiwi do jednego garnka a potem wyjmij te 200-300 roślin i uporządkuj.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Wełnowce

Post »

Każdy ma swoje metody. A ze slaby ze mnie kucharz to zupy kaktusowej nie próbowałbym robić. Za to polecam wszystkim profilaktykę.
Każdy nowy kaktus jest przeze mnie dokładnie oglądany pod lupa a następnie spryskany chemia (łącznie z korzeniami).
A także wykonuje dwa profilaktyczne podlewania kaktusów w ciągu roku z insektycydem. Pierwsze na koniec kwietnia a drugie na ostatnie dni września wraz z ostatnim podlaniem kaktusów przed ich zimowaniem.
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Korund
100p
100p
Posty: 173
Od: 23 kwie 2015, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wełnowce

Post »

Najlepsza profilaktyka to więcej wysiewać, a mniej kupować :) Odkąd przeszedłem zupełnie na rośliny samodzielnie wysiane to wełnowca nie widziałem.
Korundowa kolekcja kaktusowa
Serdecznie pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Wełnowce

Post »

peter86 pisze:Wrzuć np 100 różnych echinocereusów czy lobiwi do jednego garnka a potem wyjmij te 200-300 roślin i uporządkuj.
Czyli to dobry sposób na mnożenie kaktusów, jak widzę :;230

Korund pisze:Najlepsza profilaktyka to więcej wysiewać, a mniej kupować
Albo kupować od pewniaków z FO :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Wełnowce

Post »

onectica pisze:
peter86 pisze:Wrzuć np 100 różnych echinocereusów czy lobiwi do jednego garnka a potem wyjmij te 200-300 roślin i uporządkuj.
Czyli to dobry sposób na mnożenie kaktusów, jak widzę :;230
I tworzenie nowych gatunków o odmian :idea:
onectica pisze:
Korund pisze:Najlepsza profilaktyka to więcej wysiewać, a mniej kupować
Albo kupować od pewniaków z FO :D
Pewniaków nie ma :wink: Każdy może mieć robactwo nawet nie zadając sobie sprawy z tego.
PiotrAPD pisze: A także wykonuje dwa profilaktyczne podlewania kaktusów w ciągu roku z insektycydem. Pierwsze na koniec kwietnia a drugie na ostatnie dni września wraz z ostatnim podlaniem kaktusów przed ich zimowaniem.
A czemu na początku kwietnia??? Rośliny są nie do końca wybudzone i co słabsze mogę potem odchorować. Nie lepiej przywalić chemią około końca maja potem mniejszą dawką pod koniec sierpnia?? Chyba że masz szkladnie całoroczną to wtedy całkiem inna bajka. Też przestawię się na profilaktykę. Planuje użyć systemicznych preparatów . Tylko nie do pryskania tylko do podlania - mniejsze ryzyko wdychania tego dziadostwa. Mam preparat o nazwie Mospilan z tego co pamiętam i pasuje w końcu coś spróbować. Część roślin mi dziwnie rośnie. Może coś siedzieć na korzeniach lub na pędach a może wzrok już nie ten co kiedyś i nie widzę. Początkowo szukałem błędów w nawozach ale pozmieniałem na lepsze i nie widzę poprawy. Więc czas na artylerie :wink:
przemek2811
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2016, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

Ja tą zupkę robiłem jakoś dwa lata temu, a od tego czasu profilaktycznie co kilka msc stosuje pałeczki Tarcznika na trudne robactwo, tylko ze ja mam kilkanaście doniczek z kaktusami to mogę sobie pozwolić, a przy większych ilościach może to już być kłopotliwe ;:172
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wełnowce

Post »

Dobrym środkiem jest Polysect 005 SL
5ml na 0,5 l wody i pryskać.
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”