Rośliny z Biedronki i innych marketów

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Niestety na wiśnie i czereśnie nie patrzyłem..
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

U mnie wymiotło drzewka z biedronki , także śpieszmy się kupować drzewka w b. bo zostaną dla nas mirabelki i malinki :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Mierabelki są? ;:oj czy ałycze?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Jest napisane tak ' Śliwa wiśniowa Mirabelka ' na obrazku jest hmm ałycza żółta . Jest to w takim małym pudełku jak róże i np. porzeczki krzewy , nie szczepione . Ale co to jest :?:
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

NOWY 83 pisze:Jest napisane tak ' Śliwa wiśniowa Mirabelka ' na obrazku jest hmm ałycza żółta . Jest to w takim małym pudełku jak róże i np. porzeczki krzewy , nie szczepione . Ale co to jest :?:
U nas są porzeczki czarne krzewiaste, maliny czerwone, jezyny i sliwa wiśniowa mirabelka. Ja czekam aż puszcza drżenie jadalne i winogrona.
Gosia
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Malina odmiana veten dla zainteresowanych . Opinie niezbyt optymistyczne na jej temat czytałem. Ale ta mirabelko-ałycza to żart jakiś . :D O borówce żeby nie zapomnieli !! :wink:
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

NOWY 83 pisze:Malina odmiana veten dla zainteresowanych . Opinie niezbyt optymistyczne na jej temat czytałem. Ale ta mirabelko-ałycza to żart jakiś . :D O borówce żeby nie zapomnieli !! :wink:
Borówek w Biedronce u mnie nie ma ale mają być jeszcze krzewy owocowe w kwietniu i maju.
Gosia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Drzewka owocowe z Biedronki itp.

Post »

Ktoś pisał wcześniej, że odmiany biedronkowe/marketowe są stare, niemodne i o małych owockach (może to jednak było w innym wątku ;:224 ), my dziś kupiliśmy jabłonie Champion i Jonagold - po naszej jednej ulubionej odmianie :wink: Jabłonki szczepione, ale nie ma żadnej informacji na czym, w każdym razie już posadzone (wraz z jedną wiśnią).
A z tego co mam napisane na opakowaniu, to producent borówki i czereśnie wprowadzi w kwietniu. Winogrona w maju.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Aj nie mogę już edytować, oczywiście kupione jak w temacie w Biedronce, widzę teraz, że piszecie o różnych marketach.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Kupiłam w końcu Burlata na Giseli ale nie w marketach. W marketach ciężko dostać drzewka na podkładkach silniej skarlających.
A w Obi kupiłam ładną Złotą Renetę na M26 i wiśnię Debreczynkę. Wszystko już dzisiaj posadzone.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Agnesko, a gdzie dorwałaś tego Burlata? Renetą też bym nie pogardziła, szkoda że mam daleko do OBI. I ja wczoraj posadziłam gruszkę z Biedronki. Zastanawiam się tylko , czy coś z niej będzie. Miała piękne grube i na pewno długie korzenie - dziady zamiast ich jakoś zawinąć, po prostu wzięli i ucięli zostawiając około 20 cm. ;:155
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Czereśnie na Giseli ze szkółki, sprzedawane naprzeciw centrum PNOS Ożarów w Warszawie przy Krakowskiej. Widziałam dostępne przez Internet, ale cena też kilkadziesiąt złotych, a przynajmniej wybrałam sobie sama najładniejszy egzemplarz.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Dana22
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 mar 2016, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Drzewka owocowe z Biedronki i innych marketów

Post »

Ja muszę powiedzieć że póki co nie widzę różnicy między roślinami z marketów a prosto ze szkółek. Mam takie i takie. Wszystkie ładnie się przyjęły i pięknie rosną. Oczywiście przed kupnem dokładne oglądam czy roślinki są zdrowe, nieuszkodzone, a te z gołym korzeniem - uśpione. Kupuję w marketach gdzie rośliny trzymane są na zewnątrz i niedługo po dostawie. Parę dni temu posadziłam czereśnię Kordię na podkładce Colt kupioną w Castoramie za 22 zł, ale czy się przyjmie to zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”