Storczyki Tekli

marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Super zakup ;:138 Mi takiego wykończył wełnowiec ;:223
Pozdrawiam Marta
tekla1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2016, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Czy spotkałyście się kiedyś ze storczykiem w jaskrawo różowym kolorze?
Jak byłam kiedyś w Realu, to jakaś kobieta niosła właśnie falka w takim kolorze. Popędziłam na stanowisko z kwiatami, ale wśród mnóstwa stojących tam storczyków drugiego takiego nie było ;:145
W tym roku będzie u nas wystawa storczyków i zamierzam się tam udać i oczywiście nabyć kilka. Nigdy nie byłam na takiej wystawie, więc jestem bardzo podekscytowana. :tan
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki Tekli

Post »

Widziałam jaskraworóżowe phalaenopsis. Nawet jedną mam :D Catalina. Woskowa i aż lśni. Różowe ostatnio bardzo mi się podobają.
Duuuużo kasy zabierz na wystawę. Ja już nie mogę po wystawach chodzić, bo to się źle kończy dla mojego portfela. Najbliżej mam wystawy w Sosnowcu. Raz nawet wymęczyłam od wystawiającego jednego storczyka z ekspozycji....
tekla1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2016, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Dzięki wszystkim za odwiedziny i miłe słowa ;:oj

Tutaj kolejny mój storczyk, który rozkwitł ;:138

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Tekli

Post »

Piękne cudo! Kolor jogurtu jagodowego?
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Imponujące kwitnienia, mój faworyt to ten żółty, pięny i mało spotykany odcień żółtego w tych kwiatach. Jestem zauroczona i chcę takiego :shock:
tekla1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2016, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Oto moje nowe nabytki ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przesadziłam wszystkie storczyki do prześwitujących osłonek, dałam nowe podłoże i jestem mega zadowolona :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w ogóle to mam takie pytanie, storczyki poniżej są tak duże, że nie mieszczą się w osłonkach i na parapetach, przewracają się. Szkoda mi ich się pozbywać, poradźcie co zrobić - poobcinać liście :?: A będą dalej rosnąć i kwitnąć :?: Teraz stoją na komodzie daleko od okna raczej mają ciemno. Ratunku co byście zrobiły?
To są te wielkoludy :shock:

Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Piękne nowe nabytki ;:333
Odnośnie wielkoludów proponuję dwie opcje:
- przesadzić do większej doniczki i "wypoziomować" roślinę (żeby stała prosto)
- jeżeli te rośliny są trochę wyrośnięte, tzn. mają długi trzon, a liście na samej górze to możesz zastanowić się nad odmłodzeniem tych roślin.

Szkoda obcinać liście, w końcu roślina z nich korzysta :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Piękne nowe nabytki! Ja sama dziś zastanawiałam się nad takim żółtym z różowym środkiem, ale ostatecznie odłożyłam go bo mam już podobnego.
Pozdrawiam Marta
tekla1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2016, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

wisnia897 pisze: .....możesz zastanowić się nad odmłodzeniem tych roślin.

:wink:
Co mam przez to rozumieć? Jak odmłodzić? :oops:
A dzisiaj byłam w Praktikerze i nie mogłam się powstrzymać, był jeden w tym jaskrawo żółtym kolorze :tan
Na zdjęciach nie widać dobrze tej jaskrawości :roll:

Obrazek

Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Kiedy phalenopsis jest wyrośnięty, można zauważyć, że robi się z niego taka "palma" - liście od dołu odpadają i zostaje taki goły trzon. Jest wtedy taka opcja, że można część końcowej, zdrewniałej części trzonu odciąć. Ale to wszystko zależy od tego gdzie wyrastają zdrowe korzenie, trzeba też uważać, aż się za dużo trzonu nie odetnie. Ja tak odmłodziłam u siebie około 5 storczyków, przy czym jednemu właśnie odcięłam za dużo i storczyk zginął. Pozostałe 4 mają się dobrze 8-)
Wszystko zależy od tego jak bardzo te olbrzymy są wyrośnięte. Jeżeli po prostu przewracają się, bo są krzywo, to po prostu przesadź do większej doniczki i przy przesadzaniu ustaw roślinę we właściwszej pozycji - to jest zdecydowanie bezpieczniejsza wersja. Jeśli będziesz chciała ciąć, to doczytaj też w internecie na ten temat - co innego, jak ja sobie zepsuję swojego storczyka, a co innego, jak Tobie źle poradzę ;:131 Ale wiem, że tak też można i da się zrobić.

Ale fajny żółtek ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
tekla1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2016, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

wisnia897 dzięki serdeczne za dobre rady, jeszcze się zastanowię co zrobię, poczekam i zobaczę najpierw czy mimo tego, że stoją daleko od światła zakwitną. Jeżeli będą kwitły to zostawię je w spokoju na jakiś czas :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Tekli

Post »

Z tym cięciem nie ma się co spieszyć, ja obcinałam storczyki, które mam już około 8-10 lat, zdrewniała część najstarszego miała około 10cm, więc ciężko było mi go włożyć normalnie do doniczki, żeby jakoś mądrze wyglądał. Dopóki zwykłe przesadzenie wystarczy, nie cięłabym :) .

Daj im więcej światła, zorganizuj im jakiś stoliczek przed parapetem czy coś, zobaczysz, odwdzięczą się :D Nie chowaj ich tylko dlatego, że są za duże :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”