Storczyki magiczne kwiaty

ODPOWIEDZ
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

I ja odwiedziłam twój wątek.. Storczyki prześliczne. Ja również je kocham. jak na razie to jeden u mnie kwitnie ale nie zakwitł u mnie tylko taki już kupiłam. Masz ciekawe kolory. marzą mi się takie. moje pozostałe w reanimacji ale chyba nic z nich nie będzie. Jeden wypuszcza pęd kwiatowy ale liście marnieją w oczach i żółkną, poza tym ma wełnowca i nie wiem co mam z nim zrobić i czy doczekam się kwiatów zanim całkiem zdechnie. Może ty mi coś poradzisz. co robisz że są takie piękne. ja już kilka uśmierciłam
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Alicjo! Ja z wełnowcami jeszcze nie miałam styczności. Podobno dobry jest Actelic - jest to środek gazowy. Chorą roślinę należy umieścić w foliowym worku, reklamówce na kilka godzin i potem spłukac dokładnie prysznicem roślinę. Z naturalnych metod to polewanie całej rośliny roztworem Ludwika lub innego płynu i to powoduje uduszenie szkodnika. Oczywiście trzeba zostawić na kilka minut po czym dokładnie spłukać a po tym zabiedu najlepiej posadzić w nowe podłoże. Niektórzy pocierają liście roztworem denaturatu. Musisz popróbować i jeszcze poczytać obejrzyj też korznie czy nie są uszkodzone. Co do moich storczyków to też je reanimuje również miałam trochę pożólkłych liści. Spróbuj i walcz ;:134, bo czas działa na Twoją niekorzyść. Powodzenia!
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Z ludwikiem już próbowałam i wydaje mi się że po tej mojej ingerencji poczuł się gorzej i zostały już tylko 3 listki i ok. 10 cm pęd kwiatowy i o niego się boje że go zjedzą te wełnowce. tak mi go szkoda bo to mój jedyny :( ale cóż będę dobrej myśli.. a twoje podziwiam. pozdrawiam
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;)

Piękne storczyki. Ja nie mam do nich ręki i chociaż mi się bardzo podobają nie będę ryzykować po raz kolejny. ./

Życzę miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Ze storczykami średnio mi wychodzi, więc z tym większą przyjemnością oglądam takie ślicznotki. Jedynym storczykiem jaki posiadam jest Ludisia, ale w innym kolorze liści niż Twoja. Jeszcze żyje i mam nadzieję, że nadal będzie. :wink:
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Elu i Moniko dziękuję za odwiedziny :wit Myslę, że może kiedys Wasze storczykowe kolekcje sie powiększą.Mi tez kiedys padł mój pierwszy okaz a w tym roku padł jeden storczyk normalny i miniaturka. No, ale i tak musi być. Za to ten co kiedyś myslałam, że padnie chyba dostaje pączka. Kwiaty potrafią zadziwić ;:108
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Piękne storczyki :D oj, masz rację- kwiaty potrafią zaskoczyć :wink: powodzenia w walce z szkodnikami- niestety są one wpisane w uprawę roślin... wiem coś o tym- uwielbiam datury i walczę ciągle z przędziorkiem :roll: więc wytrwałości Ci życzę i nie bierz jeńców ;:134
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Hej! Po długiej przerwie chciałabym pokazać Wam mój nowy okaz prezent z okazji Dnia Kobiet. Karolino-Kelpie dziękuję za wpis i odwiedziny :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko udany prezent i widzę zapowiedz na długie kwitnienie :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Prezent wielce udany ;:138 ma takie piękne żyłki/nerwy na sobie... cudności ;:224 będę wpadać, już się prawie zadomowiłam :;230
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Iwonko, Karolino i Natalko i reszto anonimowych gości dziękuję za odwiedziny. ;:40 Karolinko kawa do Ciebie no gości w domu trzeba dobrze przyjąć :D Niestety storczyk nie będzie długo kwitł, gdyż musiałam go przesadzić i obciąć dużo korzeni. Prawdopodobnie by przelany, bo korzenie były mocno zielone a po wyjęciu z doniczki jakby lekko podgniłe. Początkowo chciałam go przesadzić po kwitnieniu, ale gdy nowe pędy zaczęły schnąć reakcja była natychmiastowa. Dodatkowo mech na ściankach doniczki pewnie hodowany w środowisku bardzo wilgotnym. Jednak jestem dobrej myśli, że będzie dobrze.
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Fiu fiu piękny okazik ;)) i ile pączków ;) Czekam na foto w całej okazałości.

Pozdrawiam, Magda :wit
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Halinko :wit
Piękny prezent, na dodatek zapowiada się długie i obfite kwitnienie ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”