Ogrzewanie tunelu foliowego

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Zalazłem to:
Wentylacja pomieszczenia jest niezbędna, aby zapewnić odpowiednią ilość tlenu do spalania.
A więc, jeśli zabraknie tleniu, nastąpi niepełne spalanie i będzie wydzielał się tlenek węgla.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Proponuje piec rakietowy tanie a paliwo można pozyskać z własnego ogrodu.
Tylko pozostaje odprowadzenie spalin
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Ale skąd wziąć paliwo rakietowe?
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
jjdj

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Sam myślę nad piecykiem rakietowym. Tylko trzeba dziadka albo babcię by ktoś kto ma dużo czasu wolnego pilnował ognia.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Wkładając dłuższe gałęzie ogień będzie utrzymywał się dłużej, jednak piec rakietowy do najmniej obsługowych nie należy. Wcześniej myślałem też o tzw. kozie pali się do 24h jednak później czyszczenie tego pieca to raczej karkołomne zadanie. Ale priorytety się zmieniły i myślę o czystym prądzie, termowentylator do tunelu, w komplecie z regulatorem temperatury (mam Euroster 2006) ustawiona temperatura +5oC i niech pilnuje temperatury. Jednak ja mam niewielki tunel 18m2 więc to inna liga ogrzewania.
jjdj

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Dopiero będę stawiał tunel i takie rozwiązanie byłoby dla mnie idealne, ale to chyba ciut drogo wyjdzie. Pomyślę na razie nad "3 dobowym" piecykiem, którego babcia używała.
jjdj

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

A jeszcze jedno, czy stosował ktoś w tunelu youtubowy pomysł z doniczkami glinianymi i świeczkami? Ciekawi mnie czy ochroni to przed wdarciem się przymrozku do tunelu.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Nie przyszedłby mi taki pomysł i gdyby się opłacało, to by nawet profesjonaliści tak robili. Ile dasz ciepła, tyle pozostanie w folii pod warunkiem dobrego wykonana jej ocieplenia. Mi dobrze sprawdza się palnik gazowy na butli przed chwilową ochroną przed przymrozkami. Możesz porównać, ile potrzeba zniczy, aby dały tyle ciepła co gaz z butli 11kg.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

A czy ktoś próbował zrobić piecyk rakietowy razem z tą glinianą częścią do utrzymywania ciepła?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Widziałem gdzieś na YT, test takiego piecyka właśnie z akumulacją. Byłem pod bardzo pozytywnym wrażeniem bo mierzyli temperaturę pirometrem chwile po rozpaleniu.
Gorbi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 maja 2016, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

Witam Wszystkich jako ze to moj pierwszy post na forum.
A wiec:
Planuje postawic tunele foliowe z podwojna folia styl gotycki 35x8x5m. Zastanawiam sie nad dogrzewaniem ich od polowy marca gdy spadnie temeratura ponizej 0 st.C. Trafliem na oferte sprzedazy prawie nowych nagrzewnic Sial HELIOS 140 (paliwo to olej opalowy), za powiedzmy mega okazyjna cene. Zdaje sobie sprawe ze ich wielkosc w porownaniu do tak malych tuneli to przerost formy nad trescia ale cena kusi. Doradzcie czy to ma sens taki zakup i system ogrzewania tuneli.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

A czy wziąłeś pod uwagę zużycie paliwa, o ile się nie mylę, to 13 l na godzinę razy jakieś 14 godzin, to wyniesie złotych przez jedną dobę = ?
Gorbi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 maja 2016, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrzewanie tunelu foliowego

Post »

ekopom pisze:A czy wziąłeś pod uwagę zużycie paliwa, o ile się nie mylę, to 13 l na godzinę razy jakieś 14 godzin, to wyniesie złotych przez jedną dobę = ?
Tak,bralem to pod uwage... przy wydajnosci 10tys.m3 na godzine gdzie tunel bedzie o powierzchni max 1200m3 a temperatura "wyrzucanego" powietrza to ponad 40st.C to szacuje ze nagrzewnica bedzie grzac w 3 cyklach po 10 min na godzine. Dogrzewanie tunelu tylko na powstrzymanie przymrozkow... nie hajcowanie zeby temperatura byla ciagle te 25st.C Przeczytalem caly temat i nie znalazlem zlotego srodka.
jjdj ;:63 za czujnosc ale tym razem intuicja Cie zmilila mimo tez Cie serdecznie WITAM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”