Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Asiu!

moja kreda jest taka brudno biała.Widać to po dodaniu wody.Jak powącha się roztwór to pachnie świeżo pomalowaną ścianą.
Może ktoś w sklepie pomylił się i zamiast kredy dał Ci cement biały.Ja tak miałam.Ta sama firma i te same ilości czyli w woreczku 2 kg.
Tylko,że na szczęście był napis na woreczku.
Awatar użytkownika
Katarynka90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 wrz 2015, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Bardzo ciekawy wątek:-) Czytałam, że na przykład na opryski przeciwko mszycom, dobrym środkiem jest rozrobione szare mydło. Nie jest szkodliwe dla rozwoju roślin.
Jak zrobić taki roztówr? Rozpuścić kostkę szarego mydła w około pieciolitrowym garnku ciepłej wody i wymieszać. Po rozpuszczeniu się całkowitym, najlepiej, zeby to rozpuszczało się dobę,wlać wszystko do wiadra, dolać wody i około jednej trzeciej zawartości mydlin i takim roztworem opryskać rośliny za pomocą pędzla ławkowego lub zmiotki.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Trochę po niewczasie piszę bo sezon pomidorowy za nami i marzymy o następnym.Ale obiecałam opisać skuteczność opryskiwania "miksturami".
W tym miejscu pragnę jeszcze raz bardzo gorąco podziękować ;:180 za wszystkie porady związane z przygotowaniem ziemi a także z ochroną naszych pomidorków.
Te przepisy zostają u mnie na zawsze dopóki będę uprawiać pomidory.
Tego roku być może dodatkowo pomogła nam pogoda.Choć wolałabym by było więcej wody.
Ale to już nie w naszej mocy.
Z powodu braku tejże moje pomidorki mocno ucierpiały.Także z bardzo wysokiej temperatury.
Tak wyglądały pod koniec września.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Ten rok dla pomidorów był tak sprzyjający, że moje w gruncie nawet mlekiem nie były pryskane, choć obiecywałam sobie, że pokrzywę i skrzyp zastosuję. Owszem, zastosowałam pokrzywę ale tylko na te krzaki, gdzie wystąpiła mszyca, pomogło.

Do oprysków mlekiem wcale niekonieczne jest mleko takie prosto od krowy. Owszem, jest lepsze, ale też może być mleko ze sklepu, byle nie UHT. Bo tu nie chodzi tylko i wyłącznie o wytworzenie otoczki białkowej na roślinach, ale również o zasiedlenie liści i łodyg przez bakterie, dzięki czemu nie ma już miejsca na inne, chorobotwórcze bakterie i grzyby. Mleko UHT jest ich całkowicie pozbawione. Ja przez wiele lat stosowałam zwykłe sklepowe pasteryzowane mleko w butelkach. Obecnie mam kozy i stosuję ich mleko. W stosunku 1 : 10, próbowałam 1 : 5 ale moim zdaniem nie było lepiej.
statoka
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 sty 2012, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanow

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Mam pytanie?. Czy tymol można łączyć z płynnymi \ alkoholowymi\ roztworami kwasu mrówkowego,
kwasu salicylowego, kamfory, oraz alkoholem skażonym hibitanem.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Nie wiem czy ktoś odpowie tutaj na Twoje pytanie.
A w ogóle to czemu ma to służyć?
Pozdrawiam Maria
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

statoka pisze:Mam pytanie?. Czy tymol można łączyć z płynnymi \ alkoholowymi\ roztworami kwasu mrówkowego,
kwasu salicylowego, kamfory, oraz alkoholem skażonym hibitanem.
Tymol rozpuści się w każdym alkoholu, najbezpieczniej robić to w etanolu.
Moje wątki
Festina Lente
statoka
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 sty 2012, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanow

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Hibitan jest środkiem odkażającym do użytku zewnętrznego. W roztworze alkoholowym 0,5% niszczy
bakterie i grzyby. Spróbuję na kilku krzakach ogórka prysnąć roztworem hibitanu z dodatkiem tymolu. :?:

Stanisław.
like_water
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 mar 2015, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Witam, chciałam zapytać czy ktoś stosował może nawóz z owczej wełny? Znalazłam wczoraj taki wynalazek i nie wiem czy warto kupić. Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna jeśli podzieli się doświadczeniem. :)
Zuzanna
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Nawóz z owczej wełny jest znany od wielu, wielu lat, ktoś sprytny temat odgrzebał, popakował w pudełka i robi na tym biznes. Mam gdzieś taki stary podręcznik ogrodnictwa i w nim coś na ten temat, jak znajdę to wkleję. W każdym razie jest jednym z nawozów naturalnych. Drogim jak widzę ;:202
A wracając do środków ochrony roślin, tych niekonwencjonalnych znalazłam takie zestawienie, może się przyda

Obrazek

Obrazek
części z nich używałam dzięki przekazom "ludowym" ;:306 ale część pierwszy raz me oczy ujrzały ;:oj
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Szczególnie zainteresowały mnie te z roślin psychoaktywnych, jak myślicie jaki będzie efekt zjedzenia takiego warzywka spryskanego Lulkiem czy Bieluniem? Koleżanka Jola stwierdziła że po zjedzeniu zobaczę Tyrozaurusa Rexa zamiast brokuła ;:306
Dla zainteresowanych, fota pochodzi z : Vademecum Ogrodnika autorstwa Arkadiusza Iwaniuka wydawnictwo Bellona
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Szczepią pomidory na daturze i podobno są jadalne, ale jak jest w rzeczywistości, to by trzeba poszukać.
Awatar użytkownika
beata22
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 mar 2010, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Andrychów

Re: Niekonwencjonalne środki ochrony roślin

Post »

Doradźcie mi proszę co jest skuteczne na wełnowce, tarczniki, miseczniki? Czy zna ktoś jakieś naturalne środki a skuteczne, nie chcę używać chemii w domu?
Pozdrawiam serdecznie Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”