Kaktusy i sukulenty zimą.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Ciut chyba za wysoka. Spróbuj obniżyć temperaturę poniżej +10 stopni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
KaraibskieMango
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 21 sty 2016, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Ok 2 tygodnie temu kupiłam kaktusa, nie podlewałam. Chciałam przesadzić w najbliższy weekend, dzisiaj jak sprawdzałam jak sucho jest w doniczce zauważyłam, że kaktus wypuścił 2 pąki. W pomieszczeniu jest ok 18-20 stopni, chłodniej nie będzie raczej, jest to nieogrzewany pokój. Co zrobić z tym kaktusem? Ostatecznie mogę wynieść do garażu ale tam jest ciemno.

Obrazek

Obrazek
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Kaktusom nie przeszkadza ciemność,możesz śmiało go tam postawić ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
KaraibskieMango
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 21 sty 2016, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Ja chcialam go w weekend przesadzić. Jeżeli go przesadze i zaniose do garażu to jest szansa, że zakwitnie znowu?
arzim
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 2 gru 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Ja osobiście Mammillarię, którą kupiłem kwitnąca i z pąkami zostawiłem w ziemi w jakiej ją kupiłem i postawiłem na oknie południowym, by pąki się rozwinęły. Jakoś 10 kwiatków razem mają rozwiniętych (też grupka trzech i to jeszcze bardzo podobnych do twoich) i póki nie przekwitnie to ją tam zostawię. Jako, że zimowania zostało półtora do 2 miesięcy to nie wiem czy takie kupione opłaca się zanosić na zimowisko. Ale ekspertem nie jestem, a z kwitnieniem kaktusów mam do czynienia pierwszy raz. Wydaję mi się po prostu, że jak już wypuścił pąki, to lepiej go nie ruszać, nie zmieniać mu warunków w jakich się znajduję.

Teraz rozumiem o co chodzi z tym, że lepiej jest kupować kaktusy wiosną i latem :roll: nie trzeba się martwić, czy jeszcze zimować czy sobie odpuścić i w jakich warunkach był trzymany do tej pory...
Artur
Klik983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lut 2016, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Dzień dobry,
Mój niedawno nabyty kaktus właśnie zaczyna kwitnąć, czy w tym wypadku powinnam go podlewać (i w jakich ilościach) pomimo tego, że jest jeszcze zima?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Raczej bym odradzał podlewanie - jeszcze za wcześnie, za mało słońca.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Dość wczesne podlewanie zalecają dla rodzaju Notocactus. Ale one jeszcze nie kwitną. U mnie już kwitnie Parodia chrysacanthion, ale jeszcze jej nie podlewałem, ani nie spryskiwałem. Zaczekałbym jeszcze z podlewaniem.
Tomek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Wszystko zależy od warunków, w jakich trzymana jest roślina. Jeśli jest ciepło i jest wystarczająca ilość słonka można zacząć budzić roślinki. Jeśli jest chłodno i ciemno trzeba poczekać na lepszą pogodę.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Wydaje mi się, że słonka jeszcze za mało dla kaktusów. A zwłaszcza dzień jest za krótki.
Trzymam rośliny na oszklonym balkonie, jak świeci słońce to jest bardzo gorąco, ale jeszcze nie zauważyłem ich wybudzenia. Wobec tego ze zraszaniem jeszcze się wstrzymuję.
Tmek
marcin_zak2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 8 lip 2016, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Zimy mamy jakie mamy, bywa ze w styczniu i lutym jest po 15 stopni , w jasnym miejscu gdzie sa okna nagrzewa sie do 20. jak poza wietrzeniem ewentualnym radzicie sobie z zimowaniem , zakładając ze nie macie specjalistycznych pomieszczeń utrzymujących stała temperaturę
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Jeśli przez kilka dni jest w styczniu ciepło to nie problem. Ważne, by chłodno było w nocy. Zatem miejsce niech będzie zimne a jak w dzień słonko przypiecze to nie ma większego problemu. Do kwitnienia chłodu zimą potrzebują górale. A wysoko w górach słońce świeci bardzo mocno zwłaszcza w czasie zimy, bo wtedy nie ma chmur. Więc to normalne, że w dzień będzie znacznie cieplej niż w nocy.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
kecul
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 wrz 2016, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dbać o kaktusy zimą?

Post »

Witam.
Czy agawa (nie znam konkretnego gatunku) potrzebuje światła do zimowania? Bo w piwnicy mam tylko małe okienko od północnej strony i nie wiem czy tak mała ilość światła wystarczy. I rozumiem że podczas zimowania absolutnie nie należy jej podlewać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”