Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Naturalne ukorzeniacze - polecane.

Post »

Proszku nikt nie wchłonie,ani przez korę ani przez skórę. Wchłonie się w postaci płynnej.
Rozpuść w wodzie ukorzeniacz,albo kup hormony na aukcji i pobaw się,każdy ma swoje metody,
które mu odpowiadają.
sniezynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 mar 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Ukorzeniacze - czy funkcjonują i czy działają?

Post »

Witam. Ostatnio postanowiłam kupić ukorzeniacz z racji, że większość poradników o rozmnażaniu roślin poleca zastosowanie takiego specyfiku. Przed zakupem postanowiłam trochę poczytać.
Ukorzeniacze to poularna nazwa substancji w formie pudru lub tabletek do sporządzania roztworu, zawierającej auksyny, fungicydy i inne.
Auksyny pobudzają ukorzenianie. Fungicydy mają zabezpieczyć sadzonki przed gniciem i wpływają na zdrowotność roślin. Do innych zaliczyć możemy talk jako wypełniacz, żele utrzymujące wilgoć w miejscu ukorzeniania, witaminy i środki chroniące auksyny przed utlenianiem.
Na rynku dostępne są ukorzeniacze z grup: Rhizopon, Seradix, Ukorzeniacz prod. Alicant, Ukorzeniacz i Ukorzeniacz-aqva prod. Himal i Radakt I,II,II prod. Biolab.
Źródło:http://www.ogrody.orzysz.org.pl/ogrody/ ... niacze.htm

Wszystko ładnie ale okazało się, że w żadnym sklepie nie mogę dostać porządnego ukorzeniacza! Zaczęłam czytać składy i okazało się, że ukorzeniacze ogólnodostępne w sklepach to zwykle nawozy!! które w swoim składzie mają jedynie mikroelementy (czyli ściema). Z kolei ukorzeniacz firmy Himal zmienił nazwę na podkorzeń i nie zawiera już substancji czynnej w postaci hormonu tylko jakieś o wątpliwym działaniu grzyby i humusy. Czyżby produceci się wycofali z produkcji ukorzeniaczy? Albo zostały wycofane z obrotu? Może ktoś poleci jakiś dobry sprawdzony preparat.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ukorzeniacze - czy funkcjonują i czy działają?

Post »

sniezynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 mar 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ukorzeniacze - czy funkcjonują i czy działają?

Post »

To są właśnie te ukorzeniacze, które są dostępne pod nową nazwą podkorzeń i nie zawierają już żadnych substancji czynnych. W linku wysłanym przez pelikano11 dowiedziałam się, że faktycznie dana substancja została wycofana z obrotu. Tak więc dam sobie spokój z zakupem ukorzeniaczy i z pewnością wypróbuje UKORZENIACZ Z WIERZBY:) Dziękuje za odpowiedzi
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Naturalne ukorzeniacze - polecane.

Post »

Pytanko - a jak mi się ten ukorzeniacz z wierzby zagotował to się nie nadaje?
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Naturalne ukorzeniacze - polecane.

Post »

fumikko pisze:A propos miodu, próbował już ktoś z was moczyć ukorzeniane sadzonki w miodzie?
Na stronka z USA można dość często znaleźć wzmianki o tej metodzie.
Tak ,widziałem na yt,podobno to działa...trzeba rozcieńczyć naturalny miód w wodzie i zanużyć w tym sztobry...
Niema co dywagować są rośliny które mają dużo hormonów i praktycznie same się ukorzeniąją niemal w byle czym jak większość winogron,figi...
LEGENDS NEVER DIE
jjdj

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

Cynamon podobno też używają i chyba aspirynę.
liakhvi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 maja 2015, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

Cynamon, jako ukorzeniacz, czy bardziej jako ochrona przed grzybami?
annaa
50p
50p
Posty: 88
Od: 27 lis 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

Aspiryna to wyciąg z wierzby dlatego działa.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

A czy wierzba nie zawiera dużo kwasu salicylowego? Czy to jedyny składnik odpowiedzialny za ukorzenianie? Na akcji można kupić 100% kwas salicylowy, zastanawiam się czy gdyby rozcieńczyć go w wodzie, znając stężenie wymagane do ukorzeniania, to otrzymalibyśmy tańszy niż sklepowy ukorzeniacz?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

... poza tym skoro wierzba zawiera aspirynę to czemu nie ukorzeniać w aspirynie?

A tak w ogóle czy ktoś jest w stanie rozpoznać wierzbę?
Chciałem sobie zrobić wywar z wierzby jako ukorzeniacz i znalazłem coś nieopodal kanału co mogło by być wierzbą jednakże znalazłem dwa chyba różne (tak mi się wydaje) krzaczki. Możliwe że po po prostu różniły się wiekiem ale na jednym młode listki zawierały meszek a na drugim nie.
Wywar już zrobiłem (pocięte na 2-4cm patyki moczone przez 2 doby w wodzie) i podlałem nim moje krzaczki oraz obecnie moczą się patyki, mam na dzieje że nie zaszkodzę im gdyby okazało się że to jednak nie wierzba.

To pierwsze to coś co może nie być wierzbą:

Obrazek

A to drugi krzaczek rosnący tuż obok:
Obrazek

I dla porównania ich liście. po lewej to ten z pierwszego zdjęcia, a po prawej z drugiego które wydaje mi się być wierzbą.
Obrazek
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 794
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

Oba to wierzba.
Pozdrawiam,

J
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ukorzeniacze naturalne - polecane.

Post »

Zgadzam się - na obu zdjęciach wierzby, prawdopodobnie wierzby białe (za mało szczegółów, aby to definitywnie stwierdzić).
Pozdrawiam



---24 cze 2018, o 12:51 ---

I jeszcze mała uwaga - wierzby nie zawierają w sobie kwasu acetylosalicylowego (aspiryny) tylko salicynę ? glikozyd fenolowy o działaniu przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, którego wyizolowanie z wyciągu kory wierzbowej i poznanie jego struktury chemicznej zapoczątkowało spektakularny rozwój niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NSAIDs), w tym aspiryny. Wg mojej wiedzy ani salicyna ani żaden z NSAIDs nie wykazują działania fitohormonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”