Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Najlepiej jest uciąć nad pierwszym górnym oczkiem, by pobudzić ponownie roślinę do zakwitnięcia.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
KaraibskieMango
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 21 sty 2016, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Mam 3 storczyki, 1 przekwitł jakiś czas temu ale nie ucięłam pędów, teraz bardzo się z tego cieszę, ponieważ z jednego pędu poszła nowa gałązka i jest na niej 6 pąków. Wyrosła nad 4 lub 5 oczkiem, a zauważyłam tę nowa gałązkę jak podeszłam do storczyka z nożyczkami aby przyciąć pęd nad 3 oczkiem.

Jestem początkującą osoba, jeżeli chodzi o uprawę storczyków, kupiłam kwiaty z 2 pędami, więcej kwiatów, więc wyglądają piękniej, ale czy da się wyhodować z tych kwiatów dodatkowy 3 pęd, aby kwiatów było jeszcze więcej?
dareek22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 sty 2016, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyk i ucinanie pędów prosze o pomoc

Post »

Witam mam 3 storczyki 2 z nich zaczely przekwitać, więc obcialem pędy. Czy ktos moze mi poradzic czy zrobilem to prawidlowo? Prosze o jakies cenne porady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aga H
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 lis 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Z tego co ja się orientuję - jeśli chcesz aby storczyk wznowił kwitnienie ze starego pędu to go nie przycinasz ani nie obcinasz, dopiero kiedy roślina zasuszy pęd, wtedy ciąć jak najniżej. Według mnie wznawiane kwitnienia są mało efektowne, więc ja osobiście obcinam pędy jak najniżej, żeby roślina puściła nowy pęd, kwitnienie wygląda wtedy znacznie atrakcyjniej i pędy nie są takie "powyciągane", ale oczekiwanie na nowy pęd jest zwykle dłuższe.
Podejrzewam, że chciałeś obciąć pęd za trzecim oczkiem, bo takie porady zwykle można przeczytać, więc jak dla mnie zrobiłeś to ok, nie ma większego znaczenia gdzie przytniesz, jeśli roślinka będzie chciała wznowić kwitnienie to może to zrobić przy każdym oczku.

Zaznaczam, że jestem amatorem ;:173
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

KaraibskieMango, według mnie da się.. Wszystko zależy od samej rośliny, oraz warunków w jakich jest trzymana, czy sposobu uprawy. Ale nie jest to takie pewne, że wszystkie pędy zakwitną jednocześnie.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Wycinam wszystko bardzo nisko. Ładniej kwitną na nowych pędach. Mam ponad 20 storyczyków, testowałam różne opcje.Sterczące badyle nie są zbyt dekoracyjne, lepiej wycinać.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

U części storczyków pędy obcięłam nisko przy podłożu i jeden z nich zaczął wypuszczać nowy pęd.Następnym razem zetnę tak pozostałe pędy.
borkosia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 mar 2016, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Witam :)
Mam storczyka, niedawno opadły mu wszystkie kwiaty. Chciałabym go nie uśmiercić :) Łodygi zaczynają usychać. Proszę o porady co z nim teraz zrobić? w jaki sposób pielęgnować? Przycinać czy nie ? Jak tak to gdzie :)? Dołączam zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Witaj. Przeczytaj ten wątek od początku. O sposobie ucinania pędu mówiliśmy tutaj już wielokrotnie. Skorzystaj więc z zamieszczonych porad.
Na temat samej uprawy storczyka też mamy kilka wątków. Zapraszam do korzystania z wyszukiwarki. Miłej lektury. wanda/mod
chooinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2016, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Witam,
mam takiego storczyka i nie wiem co dalej z tym zrobić. Jeden pęd zaczał usychać i zrzucać kwiaty, ale przy okazji z tej usychającej odnogi powstał nowy pęd. Obawiam się , że on też uschnie? co robić? Po lewej widać jak usycha, robi się żółte.;(
Obrazek
rosa31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 mar 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

A może on ma za dużo wody po prostu. Albo jego czas kwitnienia się kończy i trzeba go przyciąć.
chooinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2016, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Wygląda na to, że postanowił ususzyć ten cały pęd, bo drugi pęd kwitnie nadal.
nella28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 kwie 2016, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Według mnie to on gnije. Chyba już nie potrzebuje tyle wody, jak zaczyna gubić kwiaty.
Solarisu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 sie 2015, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

Witam, storczyka kupiłam ok. 8 miesięcy temu, zaczął po krótkim czasie zrzucać pąki kwiatowe. Teraz jego 2 łodygi są nadal zielone, ale nic się nie zmienia. Zauważyłam, że wypuszcza tylko nowe korzonki i listki, ale nie kwitnie. Zastanawiam się, czy ściąć te pędy, bo może wyrosną nowe.. jak myślicie?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”