Świąteczne drzewko/Choinka w doniczce

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Ja zapłaciłem coś koło 60 pln (pomorskie) z tym że ja mam pospolity. Ale kupowałem w zeszłym roku srebrny i stał na tarasie do zeszłej soboty- co prawda mniejszy bo około 0,5 metra. Wstawiłem go do domu bo zaczął brązowieć.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Choinka z doniczki

Post »

Wojtass pisze: Te Pioter? Pień nie pobiera wody? Przecież w nim się zbiera głównie. Bo chyba nie zczaiłeś że to drzewo korzenie ma tyle że przycięte.

Zbiera, a pobiera to różnica. Korzenie są zawsze przycinane te co właśnie odpowiadają za pobieranie wody. Wiem jak są kopane drzewka na święta bo sam kiedyś przy tym robiłem.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

PiotrekP - No przecież takiego speca nam tutaj potrzeba.Może byś doradził jak postępować z takim drzewkiem ,żeby przeżyło dłużej ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Średnio na 10 świątecznych drzewek przyjmuje się 1 sztuka. Dla mnie z perspektywy czasu szkoda nerwów. Drzewo hodowane w donicy od małej sztuki wysokości 150cm kosztuje około 180-220zł. Jak myślicie, ktoś kupi drzewo na święta za 200zł czy za 60? też przecież jest w donicy.

Wszystko zależy od warunków jakie panują w ogrodzie. :roll:
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Tak .To jest logiczne. Jak się nie przyjmie to została druga stówka i mogę kupić nawet kilka mniejszych sadzonek i w dodatku ''pewniaków'',że się przyjmą. :wink: poza tym, drzewko 150cm , uchowane w donicy to byłoby trudno przewieźć. Raczej donica musi być spora. Moje włożone do donicy 30cm x 30cm ,ledwo zapakowałam do samochodu. Po drugie, nie trafiłam nigdzie takich dużych co by rosły w donicy. Takie do ok. 50 cm to owszem .
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Kilka lat temu kupiłam świerk srebrny w donicy. Miał około 1,50m. Stał na balkonie do wiosny, potem posadziłam do ogrodu. Teraz to kilkumetrowy, piękny okaz. Pojawiły się nawet pierwsze szyszki. ;:138
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Pisałem już w tym wątku o przyjęciach doniczkowanych drzewek. U mnie na poziomie 30-40 %. Po świętach odkupuję od znajomych doniczkowane "trupki" po stałej cenie 1 zł/szt. Transport mój. Nigdy nie myślę czy się przyjmą, czy nie. Jak się przyjmie, to ładne drzewo w ogrodzie kosztuje mnie 60-70 groszy :D ( no plus paliwo, ale i tak odbieram drzewka jadąc z pracy do domu).
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

annodomini - Kurcze, Ty to masz dar do biznesu :) .Kupujesz po 1 zł/szt, przyjmuje się 30-40% i jak się przyjmie to koszt spada do 60-70 gr. ? Przypuszczam,że te co uschły (się nie przyjęły) sprzedałeś na rozpałkę i w ten sposób obniżyłeś koszta? ;:306
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Aaaa... :oops: sam się pośmiałem jak teraz przeczytałem. Ekonomia wyszła mi jak w książce "Paragraf 22". Opowieść o handlu jajkami, było podobnie. :D Ale ostatecznie się opłacało.
Sztuka wychodzi około, prawie, w przybliżeniu, chyba, między 2,4 a 2,8 zł. Gdybym wiedział, że tak drogo, to bym nie brał :D

_________________
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Jak się nie przyjmie to trudno. Będę miał nauczkę na przyszłe lata. A jak się przyjmie to będę całkiem zadowolonym człowiekiem. Kalkulując straty i zyski- znajomi kupili dwa dni przed wigilią, drzewko cięte tradycyjnie i od tygodnia go nie ma, bo igły się skończyły-zapłacili 40 pln. Ja kupiłem tydzień przed wigilią choinkę która być może się nie przyjmie w ogrodzie (a miałem niecny plan posadzenia jej na honorowym miejscu, przy furtce bo naprawdę ładna) ale za to stoi do dziś a igieł spadło z niej może ze sto-zapłaciłem 60 pln. Tak czy siak jeśli nie ekologia i recycling to chociaż dłużej postało.
Obrazek
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Ja dotąd posadziłem 3 choinki świąteczne. Wszystkie się przyjęły. Sadziłem je do gruntu z początkiem roku w trakcie odwilży.
Dzisiaj jak mi ziemia pozwoli (mam już przekopane miejsce ) to posadzę tę tegoroczną.
Wadą tego rozwiązania, choć nie znowu taką dużą jest że mogą to być tylko świerki (dwa Serbskie, Engelmanna, obecny to kłujący )
Jodły , przynajmniej tam gdzie kupuję, są nie polecane do takich nasadzeń i nie ma ich w ofercie.
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Kupiłem ciętego pospolitego świerka ze świątecznego punktu sprzedaży koło marketu (czyli szukaj igły w stogu siana) z zamiarem przetrwania przez święta do Trzech Króli. Nawet do jednego króla nie dotrwał. Sypał się zaraz po ubraniu i wstawianiu do domu. Kiedy go wycieli z plantacji ? Podejrzewam, że w listopadzie. Takich mamy okazjonalnych sprzedawców.
Wygląda na to, że wszystko zależy od tego jak pazerny, lub uczciwy jest sprzedawca. Lepiej kupić cięte w nadleśnictwie, niż gdzieś obok marketów.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Kawu pisze: Wygląda na to, że wszystko zależy od tego jak pazerny, lub uczciwy jest sprzedawca.

Czemu wszyscy winią sprzedawców? to jest biznes... choinki cięte zabezpiecza się lakierami takimi samymi jak kwiaty w kwiaciarni, ta kwestia już leży po stronie kupującego. Jak już szukać winnego to "skąpego polaczka" :wink: najlepiej zwalić winę na kogoś innego. Kupowanie kota w worku... widziały gały co brały :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”