Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania,problemy)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Będę zmieniał folię przy drzwiach tunelu, a ponieważ folia ta była używana przy drzwiach od 1 do 3 sezonów to sprawdzę zgrzewanie na niej. Nie omieszkam poinformować o wynikach.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Erazm pisze:...ponownie zgrzeję folię, która była używana tylko jeden sezon to miejsce zgrzewania będzie trzymać?...
Dziś wykonałem próbę. Zgrzewałem folię zdjętą z drzwi tunelu. Folia była używana jeden sezon. Oczywiście najpierw wymyłem ją płynem do naczyń.
Miejsce zgrzwania poddałem próbie przez naprężenie włożonego w środek sznurka i ciągnięcie z "całych sił". Zgrzew próbę wytrzymał! ;:113 :idea: Mogę śmiało skracać tunel. ;:112
Pozdrawiam Andrzej.
ewaorys
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 kwie 2006, o 11:47

Tunel foliowy. Z czego wykonać ?

Post »

Może ktoś ma pomysł na z czego zrobic tunel foliowy? Ma byc trwały i nie drogi :)
.Wymiary albo 6mx45 m albo 12mx45m.Wiem ze wymiary niczego sobie.Ale rośliny juz rosna( winorośl) i nie chciałaby tego przesadzać. Myslałam o rurach PCV ale jak sie do tego zabrac.jakie grubości?
:cry:
Pozdrawiam ewa
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jeśli już ma to być profesjonalne, to nic innego jak korespondować lub przynajmniej zajrzeć do firmy produkującej takie "cacka":
http://www.tunele-foliowe.pl/
FHU Farmer Co. - tunele foliowe
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Tutaj są tunele z konstrukcją z PCV ,ale chyba za małe ,jak na Twoje potrzeby...

http://www.butimex.com.pl/
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Tunel foliowy. Z czego wykonać ?

Post »

Zapomnij o PCV.Przy tak dużych rozmiarach namiotu, wiatr połamie Ci konstrukcję.
Z zakupem folii również będą problemy ,bo wymiary konstrukcji są nietypowe.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Być może dlatego tunele z konstrukcją z PCV nie są robione w tak dużych rozmiarach.

Ale w tunelach o małych rozmiarach taka konstrukcja się sprawdza? Pytam, bo chciałam nabyć takie właśnie tunele.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Może znacie dobre,sprawdzone [bardziej ekologiczne] środki do mycia folii tunelowej np. przeciw matowieniu i trwałym zabrudzeniom ? Drugie pytanie dotyczy napraw folii ogrodniczych.W tamtym roku stosowałem taśme ADVANCE AT 30 [przeźroczysta] Niestety nie jestem z niej zadowolony [odkleja sie] Zastanawiam sie nad taśmą Marma , czy ktoś stosował ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja folię naprawiam przez zgrzewanie miejsca uszkodzenia. Oczywiście przedtem ten odcinek myję płynem do mycia naczyń. Taśmy się odklejają po pewnym czasie.
Pozdrawiam Andrzej.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja naprawiam folię do tunelu też jak Andrzej poprzez zgrzewanie.
Po uprzednim oczyszczeniu nakładam nowy kawałek folii
na miejsce uszkodzone i żelazkiem zgrzewam.
Andrzej Włodarczyk

Budowa tunelu

Post »

Wiosną tego roku chciałem postawić tunel: stelarz wykonany z rur pcv. Ale jestem laikiem w tej sprawie i proszę o pomoc. Długość ok20m szerokość 6m a wys.ok.3m. W tunelu chcę posadzić winorośl. Mam kilka pytań:
1. W jaki sposób usztywnić konstrukcję czyli jak przymocować poziome rury łączące żebra? Czy sądo tego jakieś mocowania?
2. W jaki sposób zabudować końce tunelu (chodzi mi o zabudowę półokrągłej przestrzeni i jak wstawić w to drzwi) i jak na końcach przymocować folię do konstrukcij?
3. Czy jest jekaś literatura traktująca o budowie tunelu.
4 Czy jest jakiś sklep internetowy, który ma elementy do samodzielnej budowy.
Bardzo proszę o pomoc gdzyż brak mi koncepcji w tej sprawie a nie mam gdzie w okolicy podejrzeć. Jeśli to możliwe proszę o jakieś zdięcia lub schematy budowy.
Za wszystkie informacje z góry serdecznie dziękuję.
Andrzej Włodarczyk

Post »

Ja zacząłem od google ale mi są potrzebne informacje czysto techniczne do samodzielnej budowy szukam sklepu ze specjalistycznymi ELEMENTAMI czyli różnego rodzaju linkami, klipsami i uchwytami, gotowy tunel rzeczywiście nie trudo kupić.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Andrzeju myślę, że jest to czego szukasz
http://www.lemar.tio.pl/ :D :D :D
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”