PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Ptaki kwilą (szczególnie sikorki) jakby już się zabierały za wiosenne ustalanie terytoriów, oby się nie zdziwiły jak jeszcze śniegu nasypie, muszę kupić słoninki i smalcu aby zrobić nasienną "zalewajkę" :lol: , u mnie głównie wróble (i nie powiem że się cieszę z ich towarzystwa, bo się wprowadziły w powój przy ławce i wiadomo jak ławka wygląda w miejscu gdzie siedzą na drągu od parasola... ;:14 ).
Przyjdą te zapowiadane mrozy to mam dużo pszenicy dla nich, myszy się dobrały do części i nie dam już tego kurom, także dzikie skorzystają (będę im sypać przy rowie tam gdzie wcześniej miały krzaki).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Miłko, zajrzeć do karmnika to świetna sprawa ;:333 .
Mój karmnik jest mikroskopijnych rozmiarów, taki dostosowany do potrzeb balkonowych. Właściwie we wnętrzu mogą biesiadować ledwo trzy wróblowate. Cały ptasi spektakl odbywa się więc na zewnątrz i łatwo to wszystko sfotografować.
Może w końcu zawitają czyże, działoby się, oj działo.
Lada chwila wylatuję na Karaiby. Możliwe, że upoluję jakieś egzotyczne gatunki. :wink:
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 155
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Miłka, witaj krajanko :wit
Bardzo sympatyczny filmik. Nawet pospolite mazurki i wszędobylskie sikorki cieszą oczy. Może gdy przyjdzie mrozik, to i inne będą do Ciebie zaglądały :uszy
Widzę, że podsypujesz im głównie niełuskany słonecznik. Wiesz, kiedyś czytałam wypowiedź dr Kruszewicza, który doradzał raczej łuskany słonecznik. Uzasadniał to tym, że małe ptaszki tracą niepotrzebnie zbyt wiele energii na pozbywanie się łupinek.

Czy znasz portalik ptaki24.pl ? Tam jest 7 kamerek i wiele gatunków ptaków można podglądać, z dzikimi bażantami, kaczkami i łabędziami włącznie ( kamerka znad kaczej wysepki jest obecnie w naprawie ). Nie tylko ptaki, bo są i dziki, sarny, wiewiórki, kuny, lisy itd. Jeden z ptasich karmników regularnie nocami odwiedzają ... kuny ;:oj W dzień stałymi gośćmi są w nim przezabawne wiewiórki :)
Każda kamerka ma swój czat ( disqus ) i obserwatorzy wklejają screeny z ciekawszych akcji, komentują. Można wkleić także fotki ze swego karmnika, pytać, dzielić się informacjami.

-- N, 27 grudnia 2015, 23:21 --

Pull :wit
O, ale fajna eskapada, życzę Ci bon voyage i wielu wrażeń ;:215
Zawsze z przyjemnością oglądam Twoje fotki, a więc czekam na tę egzotykę :uszy
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7323
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Kamerka świetna, ptaszki super. Nie wiem co to jest, ale można tak na te ptaszęta patrzeć i patrzeć.
Wróble absolutnie dla mnie egzotyczne, nie pamiętam kiedy widziałam wróbla.
U mnie zupełnie jakby teren zdominowany przez sikorki.
W karmniku pojawia się codziennie płochliwy kowalik i dwa razy zawitał dzięcioł duży, przecudny.

Mam takiego orzecha włoskiego, który rodzi orzechy b.trudno wyjmowalne, więc tłukę je ptakom do karmnika.
Słoninkę też mają, jednak zdecydowanie preferują orzechy.
Jak wysypię orzechy, to najpierw zabierają się za nie, a dopiero potem za słoninkę.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Widzę, że już dokarmiacie ptaki. Ja też po cichu sypię im trochę słonecznika, żeby się przyzwyczajały do stołówki. Wyczytałam tutaj, że ptaki należy dokarmiać jak spadnie śnieg. U mnie śniegu nie ma i chyba się nie pojawi, bo za chwilę będzie wiosna. Teraz odwiedzają mnie sikorki , dzięcioły, sójki i mazurki. Wezmę z Was przykład i otworzę stołówkę na całego.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

Emilka! Ja sypię jak tylko się ochładza znacznie i znikają w związku z tym owady. Moim celem jest przywiązanie ptaków do mojego ogrodu (wiosną tą rolę pełnią budki lęgowe). Na mróz czekam ze słoninką i topionym łojem w donicach.

Iza! Nic ptakom nie będzie od słonecznika w łuskach. Dla nich to naturalne, jak dla nas nóż i widelec. Łuskany słonecznik jest drogi i w tych ilościach w jakich ja wysypuję, to więcej wydawałabym na ptasie jedzenie niż na swoje :wink:
Kiedyś, jak nie miałam swojego karmnika, zaględałam do cudzych. Teraz tylko wiosną obserwuję gniazda drapieżników.

Jolu! U mnie też bywają kowaliki, rudziki, kosy, sójki, grubodziób i dzwońce. Ale akurat w tej sesji nie przyleciały. Mam jeszcze filmik z dzwońcemi. Poprzycinam go trochę i pokażę wkrótce.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

A podglądacie jeszcze bieliki?
Gniazdo jest szykowane od nowa do zamieszkania przez Durbe i Roberta,ale czasem pojawia się tam obcy orzeł . Chyba chce je przejąć.

Obrazek

To ten obcy
Obrazek

A tutaj walka o gniazdo dwóch samców
Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 4 cz.

Post »

No i zachęciłaś... Znowu będę podglądał i słuchał tego szumu wiatru. A żona będzie na mnie spoglądała, tym dziwnym wzrokiem :shock:
Co do karmienia, to u mnie "kuchnia jeszcze niczego nie wydaje"
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Nasypałam dzisiaj ziaren głównie sikorkom, bo słyszałam że się kręcą (wczoraj zawiesiłam kawałek słoniny, dzisiaj przywiązałam drugi koniec drutem do gałęzi bo widać za mocno się bujało), wracając z podwieszania słoniny usłyszałam bardzo cichuteńki ale różnorodny śpiew widocznie bardzo małego ptaszka (aż się zdziwiłam i pierwszy raz słyszałam taki śpiew), niestety zobaczyć go nie zobaczyłam bo co się okazało siedział gdzieś w czubku kilkumetrowej tui (specjalnie obeszłam z każdej strony, czy rzeczywiście siedzi na drzewie a nie lata gdzieś na niebie co by bardziej pasowało do głośności wydawanego śpiewu), teraz będzie mnie nurtować ta zagadka co to za przybysz :| .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Ginkamoże to czyżyk. U mnie żerują na tujach. Są mniejsze od wróbli,zwinne i trudno je dostrzec wśród gałązek,ale rozpoznaję je po śpiewie.

Obrazek

Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Przed laty u wujka się stołowały, widziałam je również jesienią przy autostradzie już w barwach wojennych, poszukałam jaki mają śpiew i znalazłam mniej więcej "playlistę" która po części pasuje, bo melodie się nie powtarzały w jego wykonaniu, u mnie nasionami zajadają się wróble :roll: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

U mnie mnóstwo ptasich głodomorów. Słonecznik i inne ziarna sypałam już od jakiegoś czasu. Teraz wywiesiłam też kule i orzeszki.
Mam prośbę - Andziula podaj link do bielików.
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”