Szybkowar - opinie użytkowników ....

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
grass231
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Szczerze mówiąc to mam szybkowar, ale używam go dosłownie kilka razy w roku.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Ja mam z uszczelką BergHoff, używam "na okrągło" :wink: Jestem z niego zadowolona, uszczelka nie jest droga a jest dodatkowym zabezpieczeniem w razie W, bo ją wypchnie bocznym otworem, ale pewnie ten bez uszczelki ma inne zabezpieczenia. Uważam że warto mieć czy ten z uszczelką czy bez, warto ;:333
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Też mam, 20sto litrowy, z uszczelką. Jak na razie żadnych problemów, ale używam go tylko do sterylizacji konserw mięsnych. I bardzo, ale to bardzo to sobie chwalę.
Udanych plonów.
Magda
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Otrzymałam jako prezent i tak stoi w opakowaniu nie używany. Nie wiem co i jak długo gotować.
Zielonajagoda chętnie skorzystam z Twoich przepisów na potrawy z szybkowaru
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Ursa, odkrywcą raczej nie jestem :wink: korzystam z przepisów internetowych, jest ich mnóstwo. Gotuję w nim prawie wszystko łącznie z ziemniakami (6min), pieczeń do chleba (30min), zamiast wędlin z tablicą Mendelejewa, zupy itp... Szybkowar od zawsze mi towarzyszy, to dobry kuchenny przyjaciel, trzeba go tylko oswoić i polubić :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Mam stary szybkowar, 30 letni, chętnie bym nim przygotowywała jakieś długo gotujące się potrawy (np. duszaczki zimą), gdyby nie fakt, że nastraszono mnie skutkami jedzenia potraw gotowanych w aluminium. Te stare typy były niestety zrobione z tego stopu.
Jakie są Wasze, szczególnie te starsze, bo te nowe są ze stali podobno. I co sądzicie o szkodliwości gotowania w takim szybkowarze?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Beata
Jeśli masz ALU to czym prędzej się go pozbądź. Myślę, że o kwasówkę teraz nie problem.
Ja mam gary z kwasówki firmy Z , nakładam na garnek pokrywkę szybkowara i najczęściej szybciej mi się pieką mięsa i ciężkie zupy. Próbowałem pasteryzacji konserw na wzór przemysłowych autoklawów,ale pozostałem przy tyndalizacji.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Beatko, mój staruszek był z firmy Beka, taki emaliowany jak garnki, teraz mam nowy firmy BergHoff stalowy (dwa garnki 5+3l, jedna pokrywa szybkowarowa i jedna szklana), jestem z niego bardzo zadowolona.
Jeśli chodzi o aluminium to myślę tak samo jak Biotit, ze 30 lat temu takie garnki były w sprzedaży, jakoś żyjemy do dzisiaj :wink: , niemniej jednak od tamtych lat boję się aluminium.
Choćby najtańszy szybkowar warto mieć ;:333 , tu kilka smacznych przepisów, mojemu mięsożercy najbardziej smakuje mięsko z drugiego przepisu, gotuję kilka minut dłużej niż tam jest napisane, ale tylko kilka :) http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=18692

-- 26 lis 2015, o 13:47 --

Beatko, a co to są "duszaczki" ?
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Duszaki, pieczonki, ziemniaki po Cabańsku ( to z okolic Chrzanowa) nie wiem jak jeszcze zwie się sztandarowa polska potrawa ogniskowa, czyli ziemniaki, marchewka, pietruszka, seler, cebula, buraki, boczuś lub kiełbasa, przyprawione, zawinięte w kapuściane liście, pieczone w żeliwnym garze na ognisku. Pyyycha. W szybkowarze proces duszenia trwa 25 minut.
Dzięki Piotrze, muszę więc oddać stary szybkowar na złom, co zresztą podejrzewałam.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Mam mały szybkowar taki wystarczający na 3 osoby.Bardzo dobrze gotuje się w nim gołąbki,golonkę.Raz gotowałam podłoże ,wyszedł super.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Najczęściej szybkowar wykorzystuję przy gotowaniu wołowiny. Jest mięciutka, kleista, po prostu pyszna. Ozór (wołowy) ugotowany w szybkowarze -najlepszy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jolin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 sty 2017, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Mam taki szybkowar ale jednak rzadko z niego korzystam. Coś nie mogę się przyzwyczaić do takiego gotowania.
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....

Post »

Ja też często używam szybkowara, szczególnie do potraw, które długo się gotują takich jak wołowina, fasola do fasolówki, buraki czy gołąbki, oszczędność czasu bezcenna ;:108 . Ja mam taki z dwoma garnkami, jeden płytki a drugi wysoki, można go włożyć jeden w drugi i wtedy zajmuje bardzo mało miejsca w szafce. Mój nie ma też długiej rączki, tylko uchwyty, a para wylatuje pionowo w górę, więc okap bardzo dobrze ją wyłapuje. Wcześniej miałam taki typowy z długą rączką, gdzie para wylatywała poziomo na boki. Pożegnałam się z nim na zawsze, gdy w trakcie gotowania uszczelka puściła i cały wrzący płyn pod wysokim ciśnieniem zaczął się wydostawać, zalewając wszystko w koło ;:202 .
Pozdrawiam, Zosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”