Jednoroczne kwiaty ozdobne - 1cz.(06.12-07.02)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

No tak Mariolko ale ten wątek nie jest mój na temat kwiatów na obwódkę tylko o ulubionych jednorocznych kwiatach. Ja tego nie zakładałem tylko -wisnia-. :wink:
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

O tych nasionkach Goryczki czytałam w książce ale nie było tam zaznaczone jakie to nasionka- domowe czy sklepowe :wink:Czyli jak ze sklepu to nie muszę mrozić.Super mniej pracy :D Pozdrawiam i dziękuję.
Pozdrowionka
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

O jeszcze muszę napisać, że słoneczniki są piękne. Moje ulubione to te pełne niziutkie.W pierwszym roku mojego ogrodnictwa tyle ich nasiałam, że teraz mam zakaz - nie miał kto wynosić uschniętych :wink: .Mogę siać tylko niskie, ale jakoś te czerwone też wysoko rosną. Malwy posiałam dopiero późnym latem ale krecik przeszedł pod nimi i nie wiem czy przeżyją.
Pozdrawiam.
Pozdrowionka
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Yaro32 pisze:No tak Mariolko ale ten wątek nie jest mój na temat kwiatów na obwódkę tylko o ulubionych jednorocznych kwiatach. Ja tego nie zakładałem tylko -wisnia-. :wink:
Zgadza się w wątku wiśni deklarowałeś wysokość roślin na obwódki :D :D :D
a ja swojego heliotropa pokazałam w swoim wątku.
Jeżeli będziemy wałkować po kilka razy te same kwiatki
to można się w końcu zgubić :D :D :D
i tak od nowa i od nowa :D :D :D
Ja czytając posty zapisuję sobie informacje ważne dla mnie
i nie muszę wracać i przerabiać po raz wtóry tego samego :D
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Szpilka pisze:O jeszcze muszę napisać, że słoneczniki są piękne. Moje ulubione to te pełne niziutkie.W pierwszym roku mojego ogrodnictwa tyle ich nasiałam, że teraz mam zakaz - nie miał kto wynosić uschniętych :wink: .Mogę siać tylko niskie...
W tamtym roku posadziłam pierwszy raz słoneczniki doniczkowe (foto kilka postów wyżej). Mają około 30-40 cm i świetnie wyglądają w kompozycjach balkonowych. POLECAM!!! A! najlepiej jest wysiać je w kilku partiach (np. co 2 tygodnie) bo szybko przekwitają.
Szpilka pisze:Malwy posiałam dopiero późnym latem ale krecik przeszedł pod nimi i nie wiem czy przeżyją.
Ja zupełnie przez przypadek kupiłam nasiona malwy jednorocznej. Wysiewa się je w marcu i kwitną już w pierwszym roku. Ciekawa jestem tylko czy w tym roku też zakwitną? Może ktoś ma już doświadczenie z tą odmianą?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Pomalutku kupuję już nasionka różnych kwiatków jednorocznych. Na razie mam takie

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Rzeczywiście :lol: jest to po malutku! ;:26
Ciekawam jak to będzie jak nabierzesz szybszego tempa?Ileż tego zgromadzisz do momentu wysiania i ...gdzie to będziesz siać.?Przecież Ty preferujesz donice?
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nelu tunbergię wysiej wcześniej niż inne. Dość późno wchodzi w okres pełnego kwitnienia. I by mieć ładne kwiaty w dość przyzwoitym terminie jest to niezbędne.

Takie jest moje doświadczenie z tą rośliną.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Zachęcił mnie wygląd waszych ogródków- zachciało mi się kolorowych kęp kwiatów. Co z tego wyjdzie to się okaże- nie wszystko mi się udaje :wink: .
Wieloletnich też "na razie "kupiłam trochę. Przeciez nie muszę wysiewać wszystkich nasion- po trochu z każdej torebeczki. A i nasionek w torebeczkach niewiele...
A to bylinki :wink:

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ja nasiona pierwiosnka i lobelii już posiałam.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Basiu - tunbergię mam co roku :wink:
Obrazek

...nawet był jasnożółty kolor.../ten -kupiłam sadzonkę/

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Basia pisze:Nelu tunbergię wysiej wcześniej niż inne. Dość późno wchodzi w okres pełnego kwitnienia. I by mieć ładne kwiaty w dość przyzwoitym terminie jest to niezbędne.

Takie jest moje doświadczenie z tą rośliną.
Tak samo trzeba bardzo wcześnie wysiewać nasiona kobei.
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

No, no kolekcje roślinek całkiem, całkiem a dopiero jest styczeń.Dzisiaj kupowałam włókninę do okrycia kwiatów bo u nas spadł śnieżek a hiacynty maja już pąki. Upatrzyłam sobie nowe nasiona. Kobea ładnie wyglądała i ta tunbergia.Widziałam pierwszy raz nasiona żółtych fiołkówz czerwonymi żyłkami. Muszę je kupić.Może takie macie, czy w ogródku wyglądają równie ładnie jak na opakowaniu?
Pozdrowionka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”