Cucamelon (mysi melon,ogórek meksykański)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Błażej, ja w zeszłym roku kisiłam je tak jak zwykłe ogórki, tylko te większe miały trochę grubą skórkę. W tym roku miałam zamiar zrywać do jedzenia i kiszenia takie mniejsze , bez wyraźnych pestek , ale ślimaki zeżarły sadzonki i obeszłam się smakiem :( . Na szczęście nasion z zeszłego roku mam duuużo, więc w przyszłym roku znowu spróbuję.
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13700
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

A Ja po prostu myślałem, że będą mieć bardziej ciekawy smak. :D W sensie do jedzenia surowych. Szkoda że nie pomyślałem o przerobieniu ich jak zwykłe ogórki. ;:124
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Może jadłeś nieodpowiednie. Ja jadłem już na moje oko dojrzałe i smakowały mi, może nawet lepiej niż ogórki. Inna sprawa gdy jadłem trochę mniejsze to nie szło tego jeść.

W 2016 roku wrócę do cucamelonów i zabezpieczę je przed ślimakami :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13700
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Do teraz leży sporo na ziemi i wiszą na krzakach. Mogę spróbować ich jeszcze w weekend ale wątpie czy to cokolwiek zmieni. :) Nie podeszły mi i tyle. Jako ozdoba to świetne, bo każdy się zatrzymywał, oglądał i pytał co to, jednak w kwestii konsumpcujnej dla mnie ma duże braki. Nasion zebrałem, więc jakby mi się jednak odwidziało, to będe miał z czego wysiać.:D
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Zapowiada się ciekawa uprawa w sezonie 2016. Widzę, że pojawiły się na akcji wymiany dyniowatych ;:138
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

aleksandras77 pisze:Zapowiada się ciekawa uprawa w sezonie 2016. Widzę, że pojawiły się na akcji wymiany dyniowatych ;:138
Miałam coś takiego z akcji w 2013 jako ogórek antylski.Mam wrażenie ,że to była ta sama roślina.Moja opinia potwierdza większość negatywnych ocen tego ogórka,chociaż moja sąsiadka była nim zachwycona.Ona go marynowała jak korniszony.
Bardzo obficie owocował do mrozów,mozolnie się go zbierało, potem wydawałam, tak więc u mnie wypada na zawsze.
pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13700
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Ja miałem w tamtym sezonie Cucamelony ale nie miałem dla niego jakiegoś zastosowania. Mimo to zebrałem nasionka, troche posłałem na akcje i myśle o ponownym wysiewie. :D
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Dobijam do tematu. Mam zamiar w tym roku siać i po przestudiowaniu postów pójdzie melonik do skrzynki na balkon. Zamiast kwiatka (rok temu ogórki) i takim oto sposobem zostanie balkon w rodzinie dyniowatych
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13700
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Ja dzisiaj zacząłem przygotowywać miejsce pod Cucamelony, będą w tym samym miejscu, tylko że roślin będzie raz więcej. :D
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Ja w tym roku oszczędnie z miejscem. Zawsze mam busz pod koniec lata, a w tym stawiam na minimalizm. Ale co roku to sobie postanawiam i co roku mam busz ;:124 A melony nie daruję, posieję ;:65
Awatar użytkownika
iliaen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 lut 2016, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Kiedy planujecie siać cucamelony? Kupiłam 10szt nasion i już mnie rączki świerzbią żeby posiać do rozsady :)
Zrób dzisiaj coś, czego innym się nie chce. Jutro będziesz miał coś, czego wszyscy pragną.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Jeszcze nie wiem. Ale na opakowaniu jest chyba napisane kiedy można. Ją zrobiłam sobie tabelke w Ecxelu i wpisuje kiedy co siać można układam obok płodozmian i sąsiedztwo co koło czego ma rosnąć. Potem jak coś to modyfikuje. Ją na razie czekam. Po pełni nowiu będę siać.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 977
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cucamelon (mysi melon)

Post »

Ja wysiałam 5 nasionek. Najpierw dałam do skiełkowania. Po 3 dniach z 5 wykiełkowały 4.
Te wysadziłam do doniczek i czekam.
Pszczoła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”