Basen ogrodowy, pompa filtrująca i inne sprawy basenowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Talib
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 cze 2015, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam,

Dzieli mnie dosłownie parę dni od zostania szczęśliwym posiadaczem działki :) Oczywiście od 2 tygodni nic innego nie robię jak siedzę w internecie i szukam wszelakich rozwiązań na moje pomysły. Niestety na wszystko są ograniczenia finansowe i szukam rozwiązań tańszych ale również efektywnych. Działka będzie miała 740m2 więc jest czym gospodarować. Do dna. Uparłem się na basen i ceny basenów niestety, ale bardzo uszczuplają mój portfel a są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Tak więc szukam alternatyw dla basenów z poliestru czy kanadyjskich. Wymyśliłem i nawet znalazłem fajne zastosowanie przez jednego z forumowiczów na innym portalu na basen stelażowy wkopany w ziemię proszę nie przekierowywać na inne fora, pomid.. Wygląda to bajecznie i zrobione niewielkim nakładem finansowym (przynajmniej tak mi się wydaje po ustaleniu cen rynkowych poszczególnych materiałów). Nie przeszkadza mi to, że na zimę trzeba będzie go wyjmować i zabezpieczać do następnego sezonu. Jako, że przygotowanie dziury pod taki basen wymaga już wiedzy budowlanej a nie chcę robić "fuszerki" to szukam porady jak zabezpieczyć taką dziurę pod basen. Dokładnie chodzi mi o:

1. Ile warto zostawić "zabezpieczenia" wokół basenu aby bezpiecznie można było go wykładać i wkładać bez jego uszkodzenia. Pan zastosował na powyższym przykładzie 10cm. Będzie to wystarczająca odległość?
2. Niestety nie ma tam dołożonej instrukcji jak krok po kroku wylać beton, w jakiej grubości, kiedy nałożyć folię, piasek i styropian. Nie mam też bladego pojęcia jakie materiały, jakich firm są polecane na rynku.
3. Na co należy zwrócić szczególną uwagę aby nie zrobić sobie nieświadomie pod górkę?

Na chwilę obecną to tyle. Pewnie podczas wymiany waszych doświadczeń wyjdzie kilka pytań z mojej strony, więc zapraszam do dyskusji :)
x-b-l
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 cze 2015, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przygotowanie gruntu pod basen stelażowy.

Post »

1. 10 cm może i wystarczy, ale nie zapominaj o konieczności drenażu wokół basenu - ok 1 metra obsypanego piachem aby w zimę basen nie został zgnieciony.
2. Beton powinien być 15-20 cm (grubość), pod betonem oczywiście styropian aby zminimalizowac straty ciepła. Marki nieważne, ważniejsza jakoś roboty.
3. Zwróć uwagę na montaż dysz aby były naprzeciw skimmera anie pod skimmerem lub obok (pozorna oszczędność na instalacji).

Proszę o poprawną pisownię, pomid.
Bani
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lip 2015, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Robaki w basenie ogrodowym

Post »

[img]Witam,
Czy mógłby mi ktoś pomóc w identyfikacji tego robaka? Zauważyłem go dzisiaj w basenie i nie wiem czy nie jest szkodliwy i tez chciałbym wiedzieć jak najlepiej sie go pozbyć (chlor nic nie daje). Dodam że te żyjątka są bardzo ruchliwe i pływają w dużych skupiskach. Szukałem duzo na internecie ale takich nie znalazłem. Wyglądają jak takie małe pręciki - maja ok 0,5cm
https://imageshack.us/i/f0uhZf5jj
miniu82
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 30 maja 2015, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oleśnica k. Wrocławia

Re: Robaki w basenie ogrodowym

Post »

A niemógłbyś wyłowić tej ekipy i zrobić zdjęcie z bliska. Ja strzelam w jakiś zooplankton typu oczlik czy wodzień? Gdyby nie chlor to pewnie większość rybek była by zadowolona gdybyś je wpuścił do basenu ;)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robaki w basenie ogrodowym

Post »

Ja obstawiam , że są to larwy komara:)
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
Awatar użytkownika
xallax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 27 cze 2015, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowe Mazowsze

Re: Robaki w basenie ogrodowym

Post »

Larwa komara na 100%.
Trzeba nakrywać basen.
A teraz wyłowić i nakarmić tym rybki :)
dolores10
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 wrz 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Basen Ogrodowy a Pompa filtrująca

Post »

Której firmy pewniejszy - lepszy basen, Bestway czy Intex? Co polecacie?

Czym te baseny się różnią?

pozdrawiam
magda2013
50p
50p
Posty: 70
Od: 21 maja 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Basen Ogrodowy a Pompa filtrująca

Post »

Ja użytkuje 4 sezon basen intex taki 4,5m średnicy. Badanie wody raz w tygodniu i chemie dozuje raz w tygodniu. Najpierw pH potem chlor szok i potem cala reszt...wode nalewam raz w sezonie...jakos ciężko mi uwierzyć ze 1 tabletka ze wszystko załatwi sprawę i woda bedzie ok
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Basen Ogrodowy a Pompa filtrująca

Post »

Ja mam Bestway i jest super. Mamy go już trzeci sezon, obecnie właśnie wylewamy z niego wodę, którą nalewamy na początku lipca 1 raz na cały sezon i użytkujemy go codziennie. W przyszłym sezonie chcemy dokupić grzałkę, aby woda zawsze była w idealnej temperaturze.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Chodzi mi po głowie pomysł na zwykły mały basen ogrodowy kąpielowy, np. stelażowy jednak nie taki żeby trzeba było wodę uzdatniać chemią. I niedawno w pewnym programie zresztą bardzo przeze mnie lubianym zobaczyłam staw borowinowy w ogrodzie Pana Eugeniusza Radziul.
Miałabym pytanie czy ma to sens, czy może ktoś już próbował u siebie wprowadzić ten pomysł.
Mam nadzieję, że miło byłoby wskoczyć do takiego basenu w upalny dzień po pracy.
Na pewno są jakieś minusy i dlatego głośno pytam.
Trochę czasu jest więc proszę o Wasze opinie... komentarze.
:wink: :D
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Basen borowinowy

Post »

W Koszalinie worek 20 kg - 26 zł. Kup cztery worki,wsyp do wanny i taplaj się na zdrowie.
ohyeah1x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lip 2016, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pompa innej firmy - basen

Post »

Mam basen rozporowy firmy Blooma, średnica 244cm. Czy mogę dokupić pompę filtrującą innej firmy? Np. Bestway.
Szejker1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2017, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Basen - jak wykończyć

Post »

Witam, mam problem z basenem, nie mam pomysłów w jaki sposób tanio go wykończyć, co roku go maluje ale efekt jest słaby a farba (chlorokauczuk do betonu) odpada
Wykafelkować jest drogo, czy ktoś podpowie jaka folie zastosować bądź macie inny pomysł - basen jest murowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”