Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Dukra !

Sam tu na forum co najmniej dwa razy opisałem walkę z kędzierzawką.
Miedzian jesienią, wiosną sylit etc. Dawki też podawałem.
Robili to zawodowcy w wersji rozszerzonej Pomolog, Mirek, Krzyś i inni.
W pewnym zakresie można podać informacje wyłącznie liczbowe, a więc " językiem ulotki".
Koleżanko !
Nie trzeba mieć skończonych studiów, chemii, matematyki, aby dokonać przeliczenia z hektara na metry, z kilogramów na gramy. Wydaje mi się , że takie przeliczenie powinien umieć wykonać człowieczek po podstawówce. Mam takich sąsiadów i zapewniam Cię , że dają sobie radę.
Dla Twojej wiedzy !
My z działek i ogródków jesteśmy odpryskiem prawdziwych pochłaniaczy ŚRO - ów. Są nimi rolnicy i sadownicy. Po prostu dla nas nie opłaca się drukować ulotek, a zatem, i tak kupimy, bo nie mamy innego wyjścia.
Badania i wynikające z nich opisy na ulotkach, to już inny temat . Musielibyśmy rozmawiać o naprawdę dużych pieniądzach.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
sorhurt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 sty 2015, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

krzysztofkhn masz rację. I nikogo nie pocieszę. Dostęp do śor będzie jeszcze bardziej utrudniony dla działkowców (działkowiczów)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Ponowię pytanie stosował ktoś funguran w miejsce miedzianu,z opisów wynika,że jest znacznie lepszy ?
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Witajcie. Przeczytałam kilka artykułów o wiosennych opryskach drzew i krzewów owocowych i w sumie nie wiem - mam na razie na ogrodzie jedną gruszę, 4 śliwy, kasztana, leszczynę, lilaki, bez czarny, 2 świdośliwy, borówki amerykańskie, 2 orzechy włoskie, derenia jadalnego, wiśnię, winorośl, i dojdzie jabłoń oraz głogi i irgi. Czy wszystkie te krzewy i drzewa muszę opryskać miedzianem 350sc? Czy Wy też od miedzianu zaczynacie wiosenne opryski? Akurat ma być teraz kilka ładnych dni ( dwie noce mają być zimne do minus 3 st).

Dziękuję za odpowiedź ;:3
Pozdrawiam, Basia.
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Nie, nie to nie tak. Nie ma sensu miedzianem lać wszystkiego. W ogóle nigdy nie ma sensu dokonywać takich zbiorczych oprysków.
Sytuacja powinna wyglądać następująco:
problem>diagnoza>plan zwalczania>dobranie opt. terminu>oprysk
Miedzian będzie niedługo właściwie pomocny tylko na raka bakteryjnego w okresie kwitnienia drzew pestkowych. Połowicznie natomiast na parcha jabłoni (bo jeden oprysk to wg mnie za mało) i połowicznie na kędzierzawość liści brzoskwini (bo na wiosnę lepszy jest Syllit, a miedzian na tego patogena lepiej działa jesienią).
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
re_ne
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 lip 2014, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

n;\: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Na rdze gruszy też teraz pryskałam a potem w razie problemu wyciągnę cięższą artylerię. A ile razy trzeba by teraz opryskać gruszki na bardzo intensywną w zeszłym roku rdze? I do kiedy można stosować miedzian?

Czereśnie na raka dopiero w okresie kwitnienia? Byłam przekonana że miedzianem można pryskać tylko do czasu pojawienia się kwiatów.
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Na raka bakteryjnego w okresie nabrzmiewania pąków. Czyli tuż tuż. Gdzieś mam taką stronę (musiałbym poszukać ), gdzie jest napisane kiedy miedzian stosować. Na pewno jest to okres bezlistny ;)
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

I w czasie kwitnienia też. Może wszędzie o tym nie piszą, ale Pseudomonas dokonuje infekcji poprzez blizny po opadających kwiatach.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy miedzianem trzeba opryskiwać wszystko?

Post »

Ernrud masz jednak rację.
A to ta strona kiedy stosować miedzian http://www.miedzian.pl/index.php?strona ... kat=1_5_20
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Profilaktyczny oprysk Miedzianem

Post »

Witajcie, dziś po południu zaplanowałem wysadzić rozsadę pomidorów do gruntu. Przed wysadzeniem opryskam je profilaktycznie 0,3% (3ml na 1000ml wody) roztworem Miedzianu350.

Czy mogę też użyć taki roztwór Miedzianu do prewencyjnego oprysku innych roślin, np: krzewy owocowe (agrest, malina, jeżyna, porzeczka, borówka), drzewa i krzewy ozdobne (wiąz pendula, róże, trzmieliny), iglaki (jałowce, cisy, kosodrzewiny, chojny)?
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Profilaktyczny oprysk Miedzianem

Post »

Nie widzę celu; poza pomidorami o tej porze(acz już trochę późno) opryskuje się thuje na jakiegoś grzybka. Za miesiąc może winorośl. Po zbiorach- drzewa pestkowe....
Nie leje się tego wszędzie i zawsze!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

Czy ktoś orientuje się czy na plantacji towarowej opryskuje się środkiem bez karencji?konkretnie chodzi mi o ogórka,po oprysku na liściach pozostał niebieskawy nalot a mimo to ogórki zbierano już po niecałych 48 godzinach.
Plantator niestety nie udzielił mi odpowiedzi.
pozdrawiam
Grażyna
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Miedzian i inne opryski profilaktyczne - dyskusja

Post »

o tu jest dzień karencji np http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/m ... _Label.pdf , a pewnie to nie jedyny preparat.
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”