Doniczki do kaktusów

Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Nie chodzi o koszty tylko o zajmowane miejsce (przede wszystkim).
Dla mnie najważniejsze jest, by doniczki zajmowały możliwie mało miejsca, więc najlepsze są kwadratowe.
Później muszą być trwałe i wytrzymałe, więc kupuję takie, które wytrzymują co najmniej 5 lat.
Ważne, by miały standardowy rozmiar - u mnie 4, 5, 6, 8, 10 i 15cm. Dla tych rozmiarów idealnie pasują kuwety 30x30cm i 32x32cm
Istotny jest też ciężar - dlatego plastikowe, bo lekkie i o cienkiej ściance.
I także ważne, by były szczelne. Ceramiczne - zwłaszcza starego typu, zwyczajnie przepuszczają wilgoć całą swoją powierzchnią.
Kolor jest mniej istotny, ale wolę stonowane, nie rzucające się w oczy kolory czyli czarny, brązowy, ceglany. Roślinki są u mnie tak gęsto poustawiane, że doniczek i tak nie widać.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Wiesz Tomek, wg mnie w kwadratowych doniczkach ciekawiej wyglada kolekcja niz w okragłych, czy innych. Miejsca równiez jest więcej, zarówno dla kaktusów jak i ich korzonków. W hodowlach na większą skale nawet nie ma mowy o ceramikach i doniczkach okrągłych.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Polscy producenci kaktusów (a znam ich trzech) używają doniczek okrągłych. Ci z Holandii zdaje się chyba także. Jeszcze nie widziałem kaktusów w kwiaciarniach czy hipermarketach w doniczkach o innym kształcie.
A najlepsze wykorzystanie przestrzeni i dopasowanie kształtu pojemnika do okrągłej roślinki jest przy doniczkach sześciokątnych, które powoli pojawiają się już w wielu kolekcjach.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

No ja też w kwiaciarniach nie widziałem, he he innych. No ale wiesz jak są hodowane rośliny na sprzedaż. Nie muszę o tym wspominać. Ja tam zostanę na kwadratowcach i resztę z okrąglaków również na wiosne przesadze do kwadraciaków, a Ty?
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Trochę nie rozumiem pytania. Czy będę przesadzał z okrągłych do kwadratowych? Nie, ponieważ takowych nie posiadam. Nie kupuję kaktusów, więc okrągłe doniczki u mnie wcale się nie pojawiają.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Raczej chodziło mi o to czy pozostaniesz przy kwadraciakach? Ja mam dużo okrągłych od mojego braciszka ciotecznego, poniewaz pracuje w zakładzie produkującym doniczki, teraz będę miał już dostawę kwadraciaków :)
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Ot i pojawił sie i problem- doniczki kwadratowe czy okrągłe ? My kobiety jesteśmy raczej estetkami , dla nas doniczka musi sie pięknie komponować z kaktusikiem.A koledzy po prostu są praktyczni - mierzą te doniczki, ważą , oglądają od d...y strony.A to takie nieważne...
:roll: :roll: :roll: przynajmniej dla nas
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

:;230 Święta prawda Elu :D
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Trzeba oczywiscie odróżnić profesjonalną hodowlę kaktusów/ tu chylę czoła/ od naszych amatorskich parapetów ,ale chyba chodzi w tym wszystkim o przyjemność tworzenia kolekcji, o nasze wrażenia estetyczne, pozdrawiam wszystkich kolczastych i najeżonych
:lol: :lol: :lol:
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

A co tam z językami?
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Nie ma co, ja tam kwadraciaki za grosze preferuję i jest ok, zawsze mówię nie doniczka, ale kaktus, nie ważne w czym, ale kaktus.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

darekcn4 pisze:zawsze mówię nie doniczka, ale kaktus, nie ważne w czym, ale kaktus.
Czy ja wiem ... roślina to oczywiście priorytet , ale ważne jest także , jak ją wyeksponujemy.Nie zgadzam się ,że "nie ważne w czym" - moim zdaniem bardzo ważne , bo pojemnik musi nie tylko być dostosowany do wymagań rośliny ( inny do kaktusa , inny do palmy , inny do bonsai...) ale i estetyczny.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

To kwestia gustu, ja uzywam w większości doniczek produkcyjnych, bo takich potrzebuję, no ale jeśli lubicie ładne kaktusy w ładnych doniczkach to nie ma nic przeciwko temu, na pewno na parapecie wyglądają efektownie w takich doniczkach.

Pozdrawiam.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”