Truskawki - cz.4

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Goshia toż napisałaś ten sam wynik z tym kwiecistym równaniem matematycznym. Jakim cudem flancom można przypisywać starość matki? To by sensu nie miało.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
farmer123
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 gru 2014, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Ja planuje podsypać teraz azofoską bo po owocowaniu jest przymus nawozić ponieważ teraz są zalążki owoców na następny sezon ma ktoś doswiadczenie z azofaską można nią podsypywać ??
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Truskawki - cz.4

Post »

kama_80 pisze:Tylko jak truskawkom zaaplikować yarę? W międzyrzędzia?
Ja mam zwykłą complex a Ty pelikano polecasz hydrocomplex. Są jakieś strategiczne różnice w tych nawozach?
Kiedyś obecna Yara nazywała się Hydro. To co kiedyś było Hydrocomplexem jest teraz Yarą Mila Complex.
Jak się kupuje worki 25 kg to czasem wychodzi taniej niż Azofoska.
Pozdrawiam,

J
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8507
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Ja z odmian wczesnych,ponoć lepsza i wcześniejsza niż honeoye,posadziłam vibrant.Adas11 ja poleciłam ci paladyn,bo to smaczna truskawka i póżna.Co do vibranta to ponoć po pierwszym owocowaniu owocuje drugi raz w sierpniu.
Awatar użytkownika
tamburyn
200p
200p
Posty: 215
Od: 8 gru 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 30km na Pd od Krakowa ~300m. n.p.m

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Wow, to trzeba się zabrać za krzaczki :)

Obcinam liście tylko krzaczkom matkom? Młode zostawiam jak są, tak?
Jak to jest z tymi flancami? Każda jest wartościowa? Czy prawda jest, że tylko ta pierwsza na wąsie, a kolejne są do kosza?

Kiedy można młode oddzielić od "matki"?

Mam bardzo mało miejsca, bo toskafki sadziłem na szybko, w byle jak przygotowanym miejscu i tylko dlatego, że dostałem w gratisie 50 krzaczków i było mi szkoda wyrzucić.
Trafiła się jakaś fajna odmiana, bo sąsiadki się w kolejce ustawiają po flance. U mnie w pierwszym roku cuda na kiju, a u nich jakieś bobki zamiast owoców :uszy
Planuję dla toskafków nowe miejsce i świetnie byłoby mieć jak najwięcej nowych krzaczków :)
Piotrek
Awatar użytkownika
farmer123
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 gru 2014, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

1. Obcina się wszystkie liście w krzaczkach 2 i 3 letnich pozostawiając liść sercowy ten młody w krzakach 1 rocznych obcina sie najstarsze parę lisci które są czerwone i stare resztę sie pozostawia
2.Flance osobiście uważam że każdy jest wartościowy jeżeli ma wykształcone korzenie i nie jest chory ten pierwszy od matki będzie po prostu największy i najsilniejszy ale pozostałe są ok
3. Młode oddzielam jak czyszczę truskawki po owocowaniu a tobie jak będziesz sadzić w połowie sierpnia to wtedy wyrywasz a jak nie chcesz rozsadzać to już teraz możesz
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 470
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Czy to jest oznaka braku wapnia ? Truskawki były posadzone w kwietniu br. jako frigo. Poprzednie owoce nie miały takich zmian. Po okresie suszy i później obfitych opadów pojawiły się takie właśnie zmiany. Owoce są drobniutkie niczym duże poziomki.

Obrazek
Awatar użytkownika
marcolee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 20 paź 2008, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.4

Post »

To skórzasta zgnilizna truskawki...

Tu masz opis choroby http://www.jagodnik.pl/ochrona/truskawk ... ach-owocow
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - cz.4

Post »

:wit
Do nasadzeń bierze się flance z sadzonek jednorocznych czyli z sadzonych poprzedniego roku bo są z nich lepsze plony a u starszych po zbiorze sie obcina wąsy a liście kosi grabi i pali nie do kompostu bo w liściach sporo grzybów
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Truskawki - cz.4

Post »

U mnie sezon truskawkowy w tym tygodniu się zakończył mimo że na pandorze jeszcze są owoce to z dnia na dzień coraz mniej i teraz są owoce nie zapylone bo zapylacz Vicada za wcześnie skończył kwitnąć a więc przydała by się odmiana dłużej kwitnąca .
W tamtym roku sadziłem truskawki Frigo 25.06 ? 5.07 a w tym roku miałem 60-90 % plon ale zależy to od odmiany i na dodatek pojadłem w sierpniu , wrześniu truskawki .
Andrzej P
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 22 lip 2015, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Witam

apropop Pandory polecicie jakąś odmianę która owocuje w podobnym okresie ? Pomimo że Pandora jest według mnie bardzo smaczna to mam problem z jej sprzedażą bo nie ma dużego połysku :-)

pozdrawiam
Andrzej
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Wyciąłem 4 letnie truskawki Florence ale z 40 krzaków zostawiłem 3 bo na nich są kwiaty .
Mam pytanie czy to normalne że na innych dawno nie ma owoców a na tych są kwiaty ?
I czy w przyszłym roku będę mógł liczyć na kwitnienie tak późno i czy to może być siewka . ;:oj
Andrzej P
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 22 lip 2015, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Witam.

Ze względu na mocne zainfekowanie plamistością wykosiłem dzisiaj Pandorę , z tego co się orientuje koszenie wykonuje się na początku lipca . Ale nie miałem zbytnio wyjścia i zrobiłem to teraz tym bardziej ze na początku lipca odmiana ta jeszcze owocowała :-) .
Teraz mam pytanie czy i w jakiej fazie zastosować jakiś stymulator ? TerraSorb Complex ? Tytanit ? może jakiś inny lub inne zabiegi ?

z góry dziękuję za odpowiedzi :-)

pozdrawiam
Andrzej
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”