Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy ty wiesz jak wzdycham do tej twojej białej rabaty ;:170 U mnie także żniwa wazonowe :lol: niektóre róże po prostu nie wytrzymały takiej ilości wody ;:219 Jubille C. pięknotka z niej ,ale widzę że się pokłada ;:218 Na Crem A. podpatrzony u ciebie czekam , już tylko chwilka ;:65 Ale fajny ten różany czas ,a jakie to muszą być cuda w realu ;:173 Przysiadam u ciebie z kawką i czekam na kolejne zdjęcia ;:7
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Heniu gdzieś mi się zgubiłaś :oops: Dziękuję za słowa uznania, z Twoich ust to prawdziwy komplement. ;:167 ;:196

Moja piękna Geisha dla Ciebie


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Tolinko zdjęć mam dużo bo nie mogę oczu oderwać od tych panienek. Nawet nie wiem już co wysyłałam co nie, ale postaram się nie powtarzać zdjęć, jednak gdyby się tak zdarzyło to wybaczcie, bo nie pozaznaczałam sobie tych wysłanych.
Jubilee Celebration to różyczka sadzona wiosną, ale ma tyle pączków, zresztą jak wszystkie pozostałe angielki kupione w tym roku.
Te, które mają duże kwiaty niestety opuszczają główki, natomiast Princess of Wales i W.Cathedral o drobniejszych kwiatach ładnie trzymają główki.
Zawsze jest coś za coś,w przyrodzie okazuje się także obowiązują te same zasady ;:224 .

Może zacznę od nowej rabatki z różyczkami wiosennymi

Princess of Wales różyczka o śnieżnobiałych, niezbyt dużych kwiatach

Obrazek

Staphanie Baronin zu Guttenberg jeszcze w pączku, ale lada dzień pokaże rumieniec :D

Obrazek

Cream Abundance w towarzystwie pięknej petunii

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

W.Cathedral

Obrazek

Piękna Lilia trąbkowa o niesamowitym zapachu, który nawet ja czuję

Obrazek

Ogromne kwiaty Alexandry w kolorze perłowego różu na wywijających się płatkach

Obrazek
Obrazek

Muszę niestety kończyć, jutro pokażę więcej fotek :D ;:7
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Nie wytrzymam do jutra i muszę podzielić się z Wami infromacją która mnie bardzo ucieszyła, zakwitła Veilchenblau ;:138 ;:138 kilkoma kwiatuszkami - wow jakie one śliczne, chyba już ją kocham ;:167

Obrazek

Obrazek

Kilka pączuszków ma również Souvenir du dr Jamain, ale ona jutro, kolorek zapowiada się miodzio ;:138 , ale o tym jutro.

Dobranoc ;:19
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Witajcie, jestem dzisiaj od rana cała w skowronkach. Korzystając z pięknego poranka wyszłam do ogrodu z zamiarem zrobienia świeżutkich zdjęć, ale zamiast tego przycięłam bukszpany i trzmielinę, które robią za niski żywopłot. Później powycinałam przekwitającą, w tym roku mam wrażenie, że bardzo szybko Rhapsody in Blue. Mam nadzieję, że drugie kwitnienie będzie dłuższe, gdyż nie nacieszyłam się zbytnio jej pięknymi falbankami.
Dlatego też niewiele czasu miałam aby zrobić fotki całej rabaty północnej. Te, które zdążyłam, rzutem na taśmę przed wyjściem do pracy, zaraz zobaczycie :)

To na pierwszy rzut Variegata di Bologne z jedynym kwiatuszkiem

Obrazek

Souvenir du dr Jamain ma kilka pączuszków, ale z braku czasu uwieczniłam najbardziej rozwinięty


Obrazek


Tuscany chyba w tym roku nie zakwitnie ;:185

Drugi krzaczek Princess Alexandry of Kent zapączkowany na maksa ;:333

Obrazek

Winchester Cathedral, również cały w pąkach /oba krzaczki/. Niestety mój aparat albo ja :oops: nie radzi sobie z czystą bielą

Obrazek

Jenny Duval nadal kwitnie, już ją lubię, mimo jej malutkich kwiatków

Obrazek

Comte de Chambord rozwija wolno swoje urocze pączuszki

Obrazek

Obrazek


Jubilee Celebration również cała w pąkach

Obrazek

Princess of Wales cała bielusieńka


Obrazek

Mrs John Laing nadal w pąkach, czekam z niecierpliwością na kwiaty

Obrazek

Maju leniwa Daisy w końcu pokazuje kolorek


Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

:wit myślałam, że tylko u mnie jest takie opóźnienie w kwitnieniu róż.... ;:204
Daisy ma już kolorki .... :D czekam na nią i podglądam co już kwitnie... ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Witaj Maju, wiem, że czekasz na nią niecierpliwie :D, ja zreszta też, chociaż wolę ją przy drugim kwitnieniu, ma ładniejszy kolor, przynajmniej tak mi się wydaje :) .
Nie wiem jak tam jej potomstwo, wydaje mi się, że kilka będzie, ale na 100% nie powiem. Jutro pokażę sadzoneczki z ubiegłego roku sadzone jesienią - niektóre mają maleńkie pączuszki a jedna nawet kwitnie :heja . Wydaje mi się, że to albo M.Wood lub W.Shakespeare, z takiego małego kwiatu trudno zdecydować. Jak zrobię fotkę to może rozpoznacie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Fenomenalna ta My Girl. Jeśli kiedyś miałam jakieś wątpliwości (ale chyba nie miałam) to teraz zostały rozwiane. Jest cudowna. Na Stefankę jeszcze czekam. Jestem jej bardzo ciekawa. Winchester mnie nie powalił. Ale nadrobił ostatnio troszkę pączkiem. Fajne ma to zabarwienie na czubku. Nie wiem czemu ale spodziewałam się po nim chyba czegoś innego. No ale nie jest najgorszy. Nie mam zamiaru go wyrzucać.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Tak na początek chciałam Was zapytać czy nie macie problemu wejść do mnie ze stopki, bo ja od jakiegoś czasu nie mogę do siebie wejść, ale żeby było śmieszniej do niektórych z Was też wejść nie mogę. Troszkę przez to wydłużyła mi się droga do części z Was :wink:
Ale dosyć narzekania.

Madziu W.Cathedaral mam od wiosny, ale zapączkowany jest bardzo ładnie, zresztą jak wszystkie nowo posadzone krzaczki.
Mam nadzieję, że coś więcej będę mogła powiedzieć w następnym sezonie, zresztą nie tylko o niej.
Za to te posadzone wcześniej jakoś dziwnie kwitną. Mają dużo kwiatów, ale wszystkie jakby wybiegnięte. Zamiast stać o własnych siłach, to pokładają się pod ciężarem kwiatów. Najbardziej byłam wkurzona na Munstead Wood, ale jak stanęłam aby ja podwiązać, okazało się, że przy korzeniach miała korytarz wykopany przez nornice. Nie mogę sobie z nimi poradzić.

Ponieważ kupiona w ubiegłym roku Blue Bird nie przeżyła zimy, stwierdziłam, że zastąpię ją ogrodową o imieniu Bela, oto ona

Obrazek

Piękna prawda :?:

Flammentanz nadal piękna

Obrazek

Czy można nie kochać Geishy

Obrazek Obrazek

Madziu biała rabata i M.Girl w roli głównej

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Priness of Wales i pierwsze pąki i kwiaty Novalis

Obrazek Obrazek

Zapączkowana Stephanie Baronin zu Guttenberg

Obrazek

Souvenir du dr Jamain i Alexandra of Kent

Obrazek

Oraz niezbyt udane zdjęcie jedynego kwiatka Tuscany

Obrazek

Winchester Cathedral

Obrazek

JUbilee Celebration

Obrazek

Piękny William Shakespeare

Obrazek Obrazek

Marketowe miniaturki

Obrazek

Wreszcie obudził się Graham Thomas, za nim będzie ogrodzenie, na tle, którego będzie się ładniej prezentował :wink:

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Jutro pokażę sadzoneczki z ubiegłego roku sadzone jesienią - niektóre mają maleńkie pączuszki a jedna nawet kwitnie :heja . Wydaje mi się, że to albo M.Wood lub W.Shakespeare, z takiego małego kwiatu trudno zdecydować. Jak zrobię fotkę to może rozpoznacie.

Daysy ja nie mogę tu zaglądać..... :;230 za każdym razem mam doła :;230 wiesz dlaczego hihihi...hihi :;230
cudnie... :tan :tan :tan jak to robisz, że masz takie krzaczory i tyle kwiatów ;:oj
Czekamy na foty maleńkich sadzoneczek ;:173
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

U mnie też nornice ryją :evil: . Pod hortensjami mi pokopały. Co za dziady wstrętne. Nie mam słów na nie.
My Girl cudowna. Prezentuje się bajkowo. A co powiesz o Jubilee? Też o niej marzyłam i jej nie zdążyłam kupić. Zawiesza główki. Ciekawe czy cały czas czy tylko jak młoda jest? Graham cudowny. U mnie dużo mniejszy. Rośnie przy boku pergoli. Mam nadzieję że zacznie rosnąć w górę a nie w szerz :). Ładny ma kolorek, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie dość szybko się przebarwia na jasno.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

My Girl, Geisha i Miss Fine są cudowne.
Trudno wybrać kilka róż dla siebie, co jedna, to piękniejsza. Kiedy wydaje mi się, że już wybrałam swoje naj, okazuje się, że zakup byłby mało ekonomiczny, bo mają po 1-2 (z wybranych odmian) w szkółce. Szkoda płacić za kilka przesyłek.
Biała rabata jest podziwiana również przeze mnie. Niecierpliwie czekam na kwiaty Daysy ;:108 .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”