Ślimaki w ogrodzie - zwalczanie,dyskusje

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Ślimaki w uprawach

Post »

może to być ślimak przepasany [ Arion fasciatus ] niewielki jasny popielaty szkodnik, u mnie w sałacie gustuje

poczytaj http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1202
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Ślimaki w uprawach

Post »

Wielkie dzięki za chęć pomocy. Poczytałam i właściwie wiele opisów pasuje. Niewiele to zmienia.
Na ta chwilę dziękuję, uznaję, że ślimak to ślimak i trza będzie z tym powalczyć niezależnie od gatunku.
A jak się pojawią (oby nie) to po prostu zrobię zdjęcie i wtedy pewnie się odezwę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dontcallmebaby
50p
50p
Posty: 80
Od: 30 mar 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ślimaki w uprawach

Post »

miki331 pisze:czy ten bros po zjedzeniue przez ślimaki nie szkodzi ptakom, jeżom , które zakosztuja padlinki ?
Szkodzi niestety nie tylko tym stworzeniom. Mam kotkę, która w sezonie ślimakowym co kilka dni przychodzi z paszczą całą oblepioną śluzem. W domu miska pełna 24h/dobę, a ona po francuskich restauracjach się szlaja. Pytałam weta i mieli już przypadki zatrucia kotów substancją używaną do zwalczania ślimaków. Psy też gustują w tego typu przysmakach. Umierają potem w męczarniach:(

Moja walka ze ślimakami rozpoczęła się kilka dni temu (w tym roku pierwszy raz uprawiam warzywka). Zbieram je rano i wieczorem (jedno zbieranie to ok. 100 szt.) i wynoszę na oddaloną o 200m od ogródka łąkę. Póki co efektów za bardzo nie widać, ale nie poddaję się ;)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Jeśli macie w okolicy dzikie zwierzęta,to proponuję Pełzakol GR. http://www.fungichem.pl/pelzakol-gr-250 ... walny.html Działa w inny sposób niż środki oparte na metaldehydzie.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Jest u nas tyle tych ślimaków ,że nawet Bros Snacol nie daje sobie rady ;:223 . Najgorsze ,że siedzą sobie w ziemi i po każdej nocy każda grządka jest podziurkowana .W gazetkach piszą ,że ślimaki nie lubią np.. cebuli i czosnku-guzik prawda wczoraj zebrałam pół kubka z cebuli -szczypiorek sobie konsumowały . W tym sezonie rozsypałam już prawie pół kilo niebieskich granulek a i tak musiałam dosiewać buraczki ,bób ,rzodkiewkę, sałatę i pietruszkę. Słyszałam o sypaniu jesienią soli potasowej ,ale nie wiem czy to rzeczywiście będzie choć trochę skuteczne. Trzeba znaleźć sposób na pozbywanie się jajeczek zanim się te paskudztwa wylęgną.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
marcin31
100p
100p
Posty: 105
Od: 7 mar 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Znalazłem jeszcze taki preparat, stosował go ktoś może? :wit
http://www.fungichem.pl/zielony-dom-poz ... -5-kg.html
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Po ostatnich deszczowych dniach i u mnie zaczęła się ślimakowa plaga. Jak na razie granulki dają radę, bo jakby nie to, to bym już pożegnała się z kwiatkami :? A surfinie i bratki baaaardzo im smakują :?
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Marcinie ten polecany przez ciebie środek to tylko odstrasza ślimaki ,a nie niszczy ich?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

W podanym linku,pod fotką z opakowaniem napisali,że to piasek wulkaniczny.Takie drogie,importowane potłuczone skorupki z jajek.
marcin31
100p
100p
Posty: 105
Od: 7 mar 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Klon Ja go nie polecałem ani nie stosowałem, dopóki co mam spokój ze ślimakami, było dużo w maju , wtedy po prostu zbierałem do reklamówki i soliłem. Natomiast to co mi teraz żre uprawy to sarny ;:161
asiencja
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 kwie 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ja stosuję wymieniony wyżej pełzakol (produkowany przez różne firmy). Wcześniej używałam niebieskich granulek z metaldehydem ale widząc sterty padliny, która mogła być później zjadana przez pożyteczne zwierzątka, przerzuciłam się na ten drugi - po nim ślimaki chowają się w ziemi.
Viva
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 lip 2015, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ślimaki są okropne, już od tamtego roku zjadają mi co popadnie w ogródku. Ja wieczorem sypie je solą, rozpuszczają się
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”