Actusowa kolekcja cz.IV

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Piękne kwitnienia, gratuluję ;:333
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Piękności jak zawsze ;:168
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Hej kochani ,czas na male sprzatanko :D
Burak jest paskudny i sobie bym go na pewno nie kupila,moze dlatego ze czesto jem buraki i jakos mi sie on za bardzo kojarzy:]
Dziekuje za wizyty ,jak zawsze ci sami ,wierni na placu boju :D
Fotek mi sie troche nazbieralo ,to odkurze.
Na poczatek debiuty :D
Pierwsze kwitnienie phal.Fimbriata,kupiona jako FS.Slyszalam opinie niektorych ,ze jest to jedna z najpiekniejszych phalaenopsis ,coz ,mnie sie podoba ,ale nic ponadto :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po raz pierwszy zakwitla tez Phal.rofino x pk.Ciekawa jest ,nie wiem dlaczego do tej poryzrobilam jej tylko jedno zdjecie :wstyd:

Obrazek

I moja perelka hodowana od siewki ,kupiona jako Speciosa pink,ale (o czym sie zaraz przekonacie ) na pewno nia nie jest co mnie bardzo cieszy.Piekna wyszla ,obstawiam Red albo All red :serce:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czekam teraz na pedzik na siewce Speciosa red ,moze bedzie pink ,skoro od tego samego sprzedawcy :u2:

I moje pierwsze kwitnienie dendrobium typu nobile :hura1:
Dostalam je od kolezanki ,bo jej z nim nie szlo i prosze jak mi sie odwdzieczyl! Dodam ze jest piekne ,ma ogrooomne kwiaty i pieknie pachnie ,ale nie pytajcie mnie jak ,bo w okreslaniu zapachow zawsze bylam cienki Bolek :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowy nabytek z przeceny do kolekcji nobilaczkow(ostatnio obok phragmipedium i "szczypiorkow" moja ulubiona grupa)

Obrazek
Obrazek

Tutaj dla porownania wielkosci kwiatow.

Obrazek

Pierwszego kwiatuszka pokazala tez Phal.Liu's Tri-Prince,prezent od Bobera :* .Bedzie kwitla na dwoch pedach ,jest sliczna i tez pachnie w slonku :taniec2:

Obrazek

Violacea zakwitla nastepnym kwiatkiem.ta to tak pachnie ,ze w calym pokoju ja czuc :)

Obrazek

I to by bylo na tyle.Szykuja sie fajne kwitnienia ,ale jeszcze troche trzeba poczekac:)
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Kasiu, cudne kwiatuchy prezentujesz ;:215
Phal. Fimbriata jest śliczny, nie wybrzydzaj. No a Violacea to już po prostu miodzio. Ja już swoich nie mam. Jakiś grzybek mi je pochłonął ;:174

Urocze to dendrobium z żółtym środeczkiem. Podoba mi się właśnie dlatego, że ma drobne kwiatuszki.

PS. Fajnie, że jesteś ;:196 Mnie dziś wspomnienia dopadły i cały dzień narzekam... w pogaduchach.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Łał jakie śliczne Dendrobia ;:oj Phal. Fimbriata cudnej urody, taka perełka w kolekcji.
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Jacie. Chciałbym mieć takie rzadkie phalaenopsisy jak Ty masz. Póki co mam głównie sklepowe hybrydy, ale kto wie, kiedyś może się dorobię. :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Dajesz po oczach ;:215 super kwitnienia ;:oj
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Wszystko u Ciebie piękne Kasiu . ;:1
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Kasia jak to Kasia, jej cuda powalają ;:108
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Witam jako jedna z tych "wiernych na placu boju" :wink:

Dzięki za wspaniałe, kolorowe ukojenie nerwów na dobranoc ;:19 Miło tu zaglądać ;:168

Ja też Kasiu mam kilka zapowiedzi kwitnień, na które trochę jeszcze poczekam. Gorzej, że aparat pełen aktualności,
a ja chorobliwie nie mam czasu się tym zająć ;:145
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Ja również regularnie zaglądam choć śladu nie zostawiałam ;:218 . Powiem tak :mój zachwyt budziły Twoje kolejne nabytki ale teraz, kiedy swoje kwitnienia powtarzają kolejne perełki, jestem pełna podziwu. Kolekcja jest bardzo różnorodna i choć nie wszystkie rośliny, które pokazałaś są w obszarze moich zainteresowań, to zawsze z przyjemnością je oglądam.
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

Kasiu piękne kwitnienia ;:167 ;:167 gratulacje ;:196 ;:196
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Actusowa kolekcja cz.IV

Post »

esc kochani :).troche mnie nie bylo ,bo to i urlop i inne sprawy ,fotek sie nazbieralo tyle ,ze nie wiem czy wszystko wejdzie :D
Przed wyjazdem na Urlop do Polski zakwitla mi nastepna sieweczka Phal.Speciosa Purple x Violacea Coerulea.
Przyznam ,ze bylam zaskoczona wybarwieniem (pozytywnie) ,bo juz wczesniej taka phal.mialam i wyszedl jakis bladorozowy wyplosz :]
A ta jest ladna i do tego pieknie pachnie .

Obrazek

I z kolezanka :)

Obrazek

Po 2 latach lenistwa obudzila sie tez Mariae x Pulchra. Taka sobie ...

Obrazek
Obrazek

Jestem totalicko zabujana w "szczypiorkach" ,czyli jak to mowi Krzysztof w "brassavolach i pochodnych " :]
I przed samym wyjazdem mialam szczescie obejrzec debiutanckie kwitnienie z tej grupy u mnie :inlove:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wlasnie wrocilam z wakacji ,chwasty jakos przetrwaly upaly,malo tego ,czekaly mnie kwiatkowe niespodzianki :D
nastepny szczypiorek pokazal swoje sliczne kwiatuszki.Drobniejsze niz te u petite Stars ,ale sa roznego koloru ,zwlaszcza warzki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wlasne ,osobiste i prywatne kwitnienie dendro.oriental Smile :inlove:

Obrazek

I princesska ,ktora juz sie pewnie kazdemu znudzila :)

Obrazek

I taki ewenement z serii ,jak po 10 dniach w paczce przez glupote poczty moze pieknie zakwitnac kapiec :D

Obrazek
Obrazek

Podczas pobytu w PL dostalam takie prezenty ,ze szczeka mi opadla i nie moge jej zebrac bo w tej PL zostala :u2: :u2: :u2:

Pierwszy zastrzelil mnie Bober!Moje przeogromne marzenie ,Blc.Saint Andre!!!! Ciezko poszukac ,ale Bober jak to Bober,po Litwach i Ukrainach latala,znalazla w Belgii chyba ,nie dosc ze roslina piekna to i korzenie ma cudne ,rosnie nowy przyrost wiec kto wie...:D

Obrazek

Kaskowe tez mnie oslabilo,wiedzialam ze ma dla mnie Yellow Bird,(piekna roslinka ,korzenie wypas i jeszcze 4 nowe przyrosty ida ,kaskowesie postaralo :D ),ale jak zobaczylam jaka ma jeszcze niespodzianke dla mnie to malo zawalu nie dostalam!
Brassavola Little Stars ,gwiazda w kolekcji obok Sait Andre!Zreszta sami zobaczcie ,a kwiatkami sie dlugo będę cieszyc ,3 nowe pedy :hura1: :hura1: :hura1:


Obrazek
Obrazek
Obrazek

od Kaskowego mam jeszcze phrag.cardinale i ladnego kapcioszka :*

Tomeczek(Tomkoc) tez mi ofiarowal pieknotki ,dwie z paczkami ,ktore kwitna.
Ec.Miva Etoile ,zwsze mi sie podobala ,teraz jak widze na zywo ,jestem jeszcze bardziej zachwycona :)

Obrazek
Obrazek

Nobilaczek ,ktory slicznie pachnie .

Obrazek

I jeszcze dendro.convolutum ,rainbow dance i podobne troche do signatum :D

Obrazek

Od Wojtusia mam 3 phragi ,Besseae,Besseae Flava i Eumelia Arias :*

Obrazek

I piekne phrag.Sedenii od Ignaca :* .Teraz mam dwa ,moje ma juz paczka i mam nadzieje ,ze beda mialy rozne kwiatki.

Obrazek

Od Kasienki (Kasia_Ra) ,piekna phal.I-Lan Green Pixie,z dorodnym juz dzieciaczkiem :*

Obrazek

mam ten sliczne dendro meinen hebammen podobne troszke do OSF z wymianyz Asia z FB,ale fotke zrobie jak troche odzyje bo w paczce szlo(nie dalam rady sie zabrac :u2: )

Wszystkim Wam dziekuje za te wspanialosci ,sprwiliscie mi naprawde nieopisana radosc :* :inlove:
Bedzie kwitlaCattleya Green Emerald orchid Queen i dendro Hamana Lake ,ale to juz nastepnym razem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”