Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Może ten wątek też zainteresuje :roll: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=86660
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jolek szkoda gadać :(
I jak tu wierzyć ludziom. Nie można nikomu wierzyć, nikomu ufać. :cry: Przykre.
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Na nowej części działki po usunięciu krzaków i drzew pojawiła się opieńka w dużych ilościach. Czy istnieją EMy które mogłyby ja zwalczyć?
przeja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 cze 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Kalmia po co chcesz usuwać opieńkę? Dzięki temu grzybowi szybciej rozłożą ci się zdrewniałe odpadki, które pozostały w glebie. Za rok lub dwa, gdy skończy się im pokarm to same znikną, a twoja gleba zyskuje na związkach, które są do niej uwalniane. Jeśli regularnie będziesz dostarczała zdrewniałe odpady, to może nawet uda ci się utrzymać hodowlę, tego smacznego grzyba ;)
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Darko52 pisze:Ten mit o beztroskim stosowaniu chemii upowszechniają ci,
którzy z rolnictwem nie mają nic wspólnego.
Jeśli w pobliżu Twojego domu ktoś ma sady i pryska co kilka dni, to czy potrzebne jakieś doświadczenie rolnicze, czy wystarczy, że zapach niesiony przez wiatr wygania Cię do domu...
ekobel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2015, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam! ;:7 Odwiedzam to forum ogrodnicze już od dość dawna, ale wpisuję się pierwszy raz. Na początku chcę podziękować Wam, za wiedzę którą się dzielicie. Wiele na tym skorzystałam. Uniknęłam też wielu błędów w swoim ogrodzie. :tan Ogród założyłam 5 lat temu. Miała tam być trawa i choinki. ;:14 Jako pierwsze kupiłam tuje (6 szt.) i łopatę.
Wbiłam szpadel i ... połknęłam bakcyla. ;:11
Pozostałam na 6 choinkach, a cała reszta jest kolorowa i bardzo różnorodna. ;:4
Na Wasz wątek o EM trafiłam niedawno. Wcześniej nie zgłębiałam tego tematu, ale zajmowałam się mikroorganizmami, tymi z naszego podwórka. Dlatego działanie EM jest dla mnie oczywiste. Faktycznie są świetne na grzyba i szybciej przerabiają kompostowniki. Mam też poprawioną jakość ziemi. Próbowałam różnych rzeczy: wody po kiszonkach, rozcieńczonych kefirów, jogurtów, maślanek czy kwaśnego mleka (często sama je robiłam ). Tak jak opisujecie kiszenie ryżu, to stosowałam również kiszone mąki, drożdże. Niektórzy opisują, iż ich gleba to sam piach. Na jednym z moich ulubionych filmów jest pokazane, jak na bardzo suchym afrykańskim terenie dodawane są drożdże do słomy. Ci zaś, którzy hodują zwierzęta mogą podpatrzeć przepisy Hindusów. Mowa o filmie "Rozwiązania lokalne na globalny bałagan" https://www.youtube.com/watch?v=8h-Zlhf0984 . Jest w nim wiele ciekawych pomysłów, które można zastosować, albo zmodyfikować i też wypróbować.
Co do EM ze sklepu, to postanowiłam je sprawdzić. Właśnie kupiłam i czekam na dostawę. Myślę, że te sklepowe są bardziej bogate w mikroorganizmy. Chyba jest ich większa różnorodność. Ale to już trzeba by było zbadać.
W tym roku chcę poeksperymentować na wodzie w basenie. Jak mi coś z tego wyjdzie, to dam Wam znać.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Nie wiem jaka jest prawidłowa ilość EMów w przeliczeniu do wody w basenie ale należy wg mnie bardzo z nimi uważać. Przedawkowanie rodzi nie przyjemne skutki. Wiem to tylko z własnego doświadczenia gdzie wykorzystałam je do wody w basenie dla kaczek. Być może przedobrzyłam.
ekobel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2015, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jolek opisz coś więcej. Jak duży był basen i ile EM dałaś? Po jakim czasie woda Ci się zepsuła? Twoje spostrzeżenia mogą sporo wnieść do tematu. Utrzymanie czystości w basenie za pomocą naturalnych środków to trudna sprawa. W książce o EM Mau opisuje temat basenów ale i on wskazuje na porażki jakie ludzie ponieśli. Mnie zależy nie tylko na czystości wody ale i na tym aby po sezonie móc ją wylać na ogród. Chlorowanej albo słonej wody wylać na rośliny nie mogę. Pomyślałam sobie, że za pomocą EM i wiedzy o akwarystyce coś wykombinuję. (Mąż się przestraszył, że chcę mu glonojady do basenu wpuścić! ;:224 Muszę się nad tym poważnie zastanowić?! :;230 ). Lubię eksperymenty, dobrze się przy tym bawię. Najwyżej, jak woda zrobi się zielona to ją wyleję, ( a glonojady oddam do zoologicznego) :pogon
lorenzo77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 paź 2015, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jak radzą sobie te mikroorganizmy zamknięte w pojemnikach. Czym się żywią i jak oddychają ? :wink:
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”