Dobór opryskiwacza.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
thiago
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 lip 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobór opryskiwacza.

Post »

Posiadam opryskiwacz ... pryskam nim wszystko.Potrzebuję jakiegoś 5/6/7l żebny pryskać na robaki i grzyby a ... chwasty.Poradzi ktoś jakieś modele? ... vs. Marolex?? Jakie ceny?

zmod, pomid.
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

Najważniejsze, aby w razie potrzeby podzespoły pasowały zamiennie do obydwu opryskiwaczy. Mam dwa Marolexy, ale jedną lancę potrójną i jedną osłonę. Kiedyś kupiłem tani opryskiwacz za 50 zł i nawet uszczelki nie można było do niego dokupić. O jakości oprysku nie ma co pisać - tragicznie. Bywa, że opryskiwacze u lokalnych sprzedawców są tańsze niż na oficjalnej stronie producenta.
thiago
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 lip 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

Ja jakie są ceny 5/6/7l??
Podacie mi jakieś strony? jeżeli sklep to podkarpacie
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

thiago
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 lip 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

A jakieś nie markowe tzn. pospolite sporo tańsze?


Jesteś na forum producenta opryskiwaczy Marolex i zapraszam do dyskusji o opryskiwaczach tej firmy.
Istnieje sekcja wyszczególniona dot. tychże opryskiwaczy,proszę tam doczytać o produkowanych i polecanych opryskiwaczach lub na stronie firmowej.
KaRo
brusse
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 cze 2015, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

Witam żeby nie zakładać nowego tematu, odświeżam:), wracając do rzeczy, przymierzam się do kupna nowego opryskiwacza mój dziadkowy już zasłużył na emeryturę, do oprysku mam przydomowy sad i ogródek 10-15 arów, 12 wysokich drzew z 5m mają i z kilka 3 metrowych, w obecnym opryskiwaczu trochę mi brakuje pojemności wchodzi tam chyba 7-8l więc celowałbym w 12l, z wysokością radzę sobie za pomocą aluminiowego stelaża do którego przyczepiam lance z wciśnięta rączkom na przedłużonym wężu co w przypadku niższych jest kłopotliwe bo nie da się tego złożyć i wąż się ciąga po ziemi, wstępnie przejrzałem ofertę marolexa i idealnym rozwiązanie zdaje się być
titan plus w barwach industry z 3 częściową lancą 3m jednak niestety takiego niema ;/
więc czy industry nadawałby się do oprysków bardzo mi się podoba nie jest taki oczodający jak inne opryskiwacze
profesjonal plus i malowanie wapnem kusi tylko i w nim i w industry 12l na jednym ramiączku może okazać się trochę nie wygodne jak i konieczność ściągnięcia w celu pompowania, co skłania mnie do titana tylko czy dobrze zrozumiałem z filmiku że pompuje się go za pomocą tej bocznej dźwigni co wydaje się być bardzo wygodne ale czy trzeba pompować cały czas czy nabija się ciśnienie jak normalnie i później tylko dopompowuje, czy jest w nim jakaś rączka do przenoszenia na pusto czy tylko szelki>?
W obecnym mam też często problem z zapychaniem dyszy ale to pewnie z braku filtrów które marolexy już raczej posiadają?
Kolejna sprawa to lanca obecnie mam marolexa 2 częściowa wysuwaną chyba 120 irytuje mnie w niej to że nie ma ogranicznika wysuwania przez co często wyciągam drugą rurkę czy 300 mx ma tak samo? No i długość 2x150 trochę kłopotliwe w transporcie co skłania mnie do innego typu innej firmy których ma 3 stopniową regulację chyba 3x100 (brakuje takiej lancy od marolexa)tyko ten wężyk dodatkowy ciężar a na wysokości może okazać się nie za wygodny i czy będzie pasować do Marolexa , ktoś pracował na takich lancach?

Za każdą sugestie dziękuje
Gosiaczek123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2015, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

Fakt jest taki, że Marolex todobra firma, ale w marketach budowlanych często jest problem z dostaniem odpowiedniej części do opryskiwacza. Miałam problem ostatnio z lancą teleskopową. Chociaż na jakość oprysków nie mogę narzekać, są lepsze niż w innych, mniej znanych firm, które są dużo tańsze. Ja używam zarówno ciśnieniowego takiego 5l jak i dużego, chyba już kompresyjnego 20l.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dobór opryskiwacza.

Post »

Witam,

Jeżeli chodzi o markety budowlane to opryskiwacze Marolex oraz akcesoria i zestawy naprawcze można dostać w sieci marketów OBI, ewentualnie w sieci składów budowlanych PSB Mrówka.


Zgadza się - praca tym opryskiwaczem polega na pompowaniu za pomocą dźwigni i dla utrzymania roboczego ciśnienia należy sukcesywnie co kilka sekund dopompować (nie jest to uciążliwa czynność).

Do przenoszenia jest przewidziane "ucho" stanowiące część pasa nośnego (pomiędzy nakrętką wlewu a nakrętką pompy)

Filtry - pierwszy znajduje się we wlewie i zatrzymuje większe zanieczyszczenia,
- drugi w rączce zaworu dozującego zbiera drobniejsze cząstki.

Wszystkie lance od zawsze mają zabezpieczenia przed nadmiernym wysuwaniem. Możliwe, że zapinka spełniająca tą funkcje została zerwana i stąd problem z wysuwaniem się rurki.

Nie zagwarantuję, że akcesoria innych producentów będą pasować do opryskiwaczy Marolex.

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”