Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
z_krainy_czarów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 lip 2008, o 19:43
Lokalizacja: Słupsk

Coś przeciwko psom :)

Post »

Czy ktoś z was wie co zrobić, żeby zniechęcić psa do podgryzania roślin? Chodzi mi o jakiś środek, ewentualnie jakiś domowy "specyfik" aby zwierzakowi nie smakowały listki moich kwiatków. Bo moje psisko podczas nieobecności domowników czasem podgryza dracenę stojącą na podłodze. Niestety nie bardzo mam jak uniemożliwić zwierzakowi dostęp do niej, gdyż jest ona dość spora, a i pies do małych nie należy więc postawienie na stoliku nie wchodzi w grę. Jakiś czas temu posypałam roślinę pieprzem, aby psiakowi kręciło się w nosie kiedy do niej podchodzi, ale niestety gdy w domu zrobił się przeciąg, bądź też odkurzałam to pieprz unosił się w powietrze i to nam kręciło się w nosie. Może ktoś zna lepszy sposób, na apetyt mojej psiny?
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

może czymś gorzkim? preparaty z zoologicznego działają wybiórczo i drogie - np. bitter-bite, moga nie zadziałać na konkretnego psa
radze zastosować to, co pies nie lubi ;) czosnek? mięta? zależy od psiaka...
Anka
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Stosuje się rzeczy gorzkie, ostre lub kwaśne. Często sprawdza się cytryna.
Można także użyć Repelex Plus (ok. 20 zł. w sklepie zoologicznym)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
z_krainy_czarów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 lip 2008, o 19:43
Lokalizacja: Słupsk

Post »

Z tą cytryną to jak? Spryskać roślinę sokiem bezpośrednio, czy może najpierw rozrobić go z wodą? I czy ktoś stosował preparaty z zoologicznego? Działają?
Miszka007
100p
100p
Posty: 198
Od: 16 cze 2008, o 19:05
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post »

Jak już to bezpośrednio sokiem. Oczywiście jak najmniej liści. A preparaty działają :)
Pozdrawiam
Michał
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Pies i ogród

Post »

Przeglądałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Nie wiem również czy założyłem go w odpowiednim dziale ale uznałem, że temat dotyczy głównie krzewów dlatego tutaj trafił.

Pytanie brzmi:
Czy forumowicze znają może jakiś patent do pilnowania krzewów przed moczem psa?? Wiadomo co robi z krzewami.
Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.
Lubię też zwierzęta ale ja upieram się przy suczce ze względu na rośliny, inni chcą samca mówiąc, że się go wychowa ale to chyba niemożliwe bo skąd On będzie wiedział gdzie może oddać mocz a gdzie nie (nie rozróżnia roślin od rzeczy stałych) :roll:
Psa do uśpienia nie oddam nigdy bo nie mam do tego serca ale jak ususzy 1, 2, 5, 10 roślinę nieraz bardzo rzadką i cenną gatunkowo to przecież może człowieka coś trafić :?
Borykacie się z tym samym problemem czy udało się go jakoś uniknąć??
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.
Wydaje mi się że nie masz innego wyjścia, płotki, albo pies; płotki mogą być różne i w różny sposób wykonane. Podstawowym problemem jest to że pies nie bez powodu znaczy swój teren, jeżeli zbyt często znaczy, to pokazuje że jest inne zwierzę ( pies) które wkracza na ten teren i również nanosi zapach. Jeżeli tak się dzieje to musisz uszczelnić ogrodzenie swojego ogrodu, by inne psy nie miały dostępu do Twojego ogrodu. Pisałem na tym forum jak skierować psa by sikał tam gdzie mu wskazujemy , a nie tam gdzie on chce, wystarczy nasączyć moczem psa naszego lub obcego jakąś szmatę i wetknąć ją w ogrodzenie przy drodze publicznej, wtedy zarówno nasz pies , jak i inne zza płotu będą się starały na siłę nanieść swój świeży zapach, i nie będą już miały czym sikać na iglaki w ogrodzie. Co do płotków , to zapraszam do mojego ogrodu. oddzieliłem palikami rabaty od trawnika i muszę stwierdzić że stanowią one wystarczającą przeszkodą dla mojego psa. jednocześnie wiele osób oglądające mój ogród stwierdziło że paliki te nie psują efektu wizualnego ogrodu. Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Kiepsko szukałeś :D Poczytaj tutaj:
- Labrador-szkodniczka trawnikowa
- Usychająca tuja
- Pomocy, jak ochronić tuje przed psami.
- Kolory usychania iglaków str. 16
- Tuja szmaragd - pytanie

Gdzieś był jeszcze post o kolorowych wstążeczkach obwiązanych dookoła grządki :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Witam. Słyszałam ,że jest coś takiego jak psi pasterz. Nie wiem za bardzo jak to działa,ale jest to dość drogie.Nie wiem czy to urządzenie wydaje jakieś elektroimpulsy czy jest pod prądem ,ale podobno działa. Ja u siebie zastosowałam folię ,którą okryłam pień tych cenniejszych okazów. Można też gdzieś na uboczu lub z tyłu domu wbić kilka patyków i codziennie przyprowadzać tam psa .Po pewnym czasie się przyzwyczai ,że wolno mu załatwiać swoje potrzeby tylko tam.
Pozdrawiam, Gosia
ewaewela
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 25 cze 2008, o 17:56

Pies w ogrodzie

Post »

witam wsadziłam przed domem świerk ale pies sąsiada często pod niego leje co mam zrobić żeby
tego nie robił ???
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Są preparaty zapachowe, ale mają tę wadę, że po deszczach trzeba je na nowo stosować.
Jak drzewko jest małe możesz ogrodzić plastikową siatką żeby mocz nie sięgnął rośliny.
cx

Post »

Witam.
W zasadzie to musisz to zrobić,jak i z każdym kolejnym iglakiem.Inaczej będziesz miała rude igiełki tam gdzie jego"zasięg"..
Hej.
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Post »

Pies obsikuje ogród biegając po mniej więcej ustalonej trasie. Przed zagrożonymi iglakami dobrze jest ustawić wyższe pniaki lub kamienie, kiedy już je zaakceptuje można usunąć płotki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”