Chmielakowo- czyli początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witam miałam nie pokazywać mojego ogrodu, bo oglądając wasze to tylko wstyd :P
Jednak pomyślałam, że może coś nam pomożecie , podpowiecie w realizacji kolejnych zakątków.
Działkę mamy od niedawna, nawet rok jeszcze nie minął, jest to działka z tzw odzysku, czyli po kimś. Na początku szukaliśmy działki letniskowej, gdzie będziemy spędzać wolny czas, nie tylko z naszą 4 osobową rodziną, ale i z przyjaciółmi, jednak trafiła się mega okazja i kupiliśmy naprawdę tanio działkę już z domem.
Ja panikara nigdy bym, się nie zdecydowała na kredyt (mimo iż było to marzenie od zawsze)na tyle lat, gdyby nie fakt, że mój ukochany syn nie bardzo był akceptowany w naszym starym mieszkaniu, gdyż kocha skakać, biegać i ma momenty kiedy nie radzi sobie z wszystkim i wtedy krzyczy- ma autyzm i taka działka to dla niego była wolność, a dla nas święty spokój.

Wracając do tematu działki jest kilka roślin, które pozostały nam po starych właścicielach- maliny, porzeczki i rabarbar posadzone w środku malin ;:oj , a dopełnia całego tego misz maszu rododendron. Cała reszta to moje nasadzenia, sadzone w zeszłym roku gdzie popadnie. Zrobiliśmy też trawnik, który o dziwo starym właścicielom do życia nie był potrzebny i było totalne chwastowisko.

teraz mała fotorelacja

Powojniki (mam 11, ale kwitną w tej chwili dwa)

Obrazek

Obrazek

Kącik owocowy, który czeka na rozłożenie siatki, póki co walka z chwastami jest nierówna

Porzeczka i agrest na pniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomidory w tym roku jakieś strasznie małe, za to pączki kwiatowe mają
Obrazek

Część ogrodowa

Wierzba Iwa, która ususzył mój mąż
Obrazek

NN, jak kupowałam wierzby Pani poleciła mi tą roślinę za 5zł, ponoć kwitnąca na różowo, rośnie jak szalona, ale jakoś nie kwitnie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta cebulowych jesiennych skończyła swój festiwal, jedynie mogę pochwalić się czosnkiem
Obrazek

Oraz jedyna skończona rabatka przed domem, pewnie będzie jeszcze milion razy modyfikowana, ale marzyła mi się rabatka z kwasolubami- rododendrony, azalie, magnolia itd

Obrazek
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

witaj :wit
wierzba NN to hakuro nishiki . nie kwitnie na różowo tylko młode listki mają kolor różowy (chociaż mój eM też mówił,że kwitnie na różowo :lol: ). Slicznie masz . Synkowi dużo zdrówka
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj Paulino... :wit
Synkowi pomachaj ode mnie, niech biega i wrzeszczy do woli... Każdy z nas w jakiś sposób musi wyładować nagromadzoną energię, a dzieci mają jej zawsze w nadmiarze...
Roślinki powoli uzupełnisz, ponabywasz, podostajesz, pokupujesz... Kiedyś, większość z nas zaczynała i dziś ogród wygląda inaczej niż na początku, czy nawet kilka lat temu...
Tak mi sie zdaje, że Perukowca u Ciebie widziałam, spory rośnie, ale można go ciąć, żeby nie wybujał... Nawet drzewko na pniu możesz z niego zrobić, jak lubisz...
Wierzbę Hakuro Nishiki tnij mocno, kilka razy w sezonie, będzie zwartym krzewem i częściej będziesz mieć te różowe "kwiatki"... Bez cięcia zrobi się powyciągana i będzie nieładnie rosła...
To tyle na początek, jak coś będziesz potrzebować, to pisz... Nie ma mnie często, ale co jakiś czas zaglądam...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj :wit Piękne początki. Pomału, pomału i Ty nie będziesz mieć miejsca. Chociaż teraz wydaje Ci się to nie możliwe ... ale na forum panują różne, zakaźne choroby :;230 Lubię ten kolor kostki.
Pozdrawiam - Justyna
Przemko77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2015, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Pięknie i tak jak na początek.
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witam Was wszystkich serdecznie

Oj tak, tak już na kilka chorób choruje i co więcej mam te same omamy co wielu tu na forum, że roślinki same machają listkami do mnie ;:306
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

:wit nie tylko machają listeczkami, one nachalnie i bezczelnie włażą do koszyków, toreb, bagażników i nie chcą wyjść :;230 :;230
Forum to zaraźliwe miejsce, ale też pełne serdecznych i hojnych ludzisków - dzięki którym w szybkim tempie zapełnisz wolne miejsca w ogrodzie i zaczniesz się zastanawiać gdzie też upchnąć kolejną ślicznotkę . Fajnie że znaleźliście swoje miejsce na ziemi, powodzenia w realizacji ogrodowych marzeń i wizji
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Mnie ostatnio, całkiem niespodziewanie, kurier przyniósł paczkę z roślinkami...
Zamówiłam sobie Fuksje, bo cudne, a mało mam przed domem, więc zrobiłam sobie niespodziankę...
Grypsko mnie dopadło i leżę, więc nie przesadziłam do docelowych doniczek, a aż mnie korci i patrzę na nie przez okno jak mnie wołają... :wink:
A prawie same wpadły do tego koszyka... :roll:
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj Paulino. Zawsze mnie urzekają ogrody,ogródki dopiero co powstające. Metamorfoza, jaką się w nich obserwuje, jest wprost proporcjonalna do zapału ich gospodarzy. Pięknie się zmienia u Ciebie no i masz pięknego clematisa. To ten niebieski, drugie zdjęcie, jak on się nazywa?
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

chmielakowo pisze: Obrazek

Czy wiesz jak nazywa się ta wierzba? Mam taka samą.
Widzisz, a nie mówiłam ;:oj
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko super ,że zdecydowałaś się na własny wątek :D sądząc po tej jedynej skończonej rabatce to zapowiada się pięknie skomponowany ogród ;:333
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko świetnie, że masz wątek. ;:138 ja wiele skorzystałam z porad dziewczyn. Jak zaczyna się ogród, to ma się tyle pomysłów, a forumki czasem wybiją z głowy coś nieodpowiedniego. Rabata przed domem ładna, a jak się rododendrony rozrosną, i magnolia zakwitnie będzie zjawiskowo. ;:31 Warzywnik i jagodnik będzie fascynujący dla dzieci. Dobrze, że syn będzie miał swoje przyjazne miejsce na ziemi.
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Właśnie spędzam tydzień w domu Oliwier i Maja są chorzy i nie powiem trafia mnie, bo ciągle pada :(

Dzisiaj coś przebija się słoneczko, więc ruszam na porządki wokół Clemantisów i winorośli, muszę im agrowłóknine rozłożyć , bo nasypałam w to miejsce świeżutką ziemie która kochają chwasty. Więc dzisiaj czeka mnie sprzątanie, równanie i kolejny zakątek będzie wyglądał w miarę.
Chodzi o ten o to właśnie jak to ja mówię pas startowy :)
Obrazek
Obrazek

Magnolię mam piękną, miała na wiosnę 5 kwiatów, niestety zmarzła, odbija od dołu i nie wiem czy wyżej ją obciąć czy zostawić?

Obrazek

Mam też takie dwa zakątki przed domem do zagospodarowania i liczę na Wasze pomysły
Obrazek
z góry przepraszam za bałagan , ale trwają prace elewacyjne. Ten kącik jest mocno zadaszony, raczej dla roślin co dużo słońca nie potrzebują, bo tu tylko z rana słońce dociera
Obrazek

Mam też problem, w zeszłym roku kupiłam w biedronce Derenie białe, ładnie odbiły na wiosnę, ale obeszły je masowo mrówki, jak się okazało nie bez powodu, bo mszyce dopadły wszystkie trzy krzaki, na innych roślinkach póki co nic nie widzę, nie wiem czemu akurat derenie sobie upodobały :? Czym najlepiej je zwalczę nie szkodząc rośliną? Troche już wczoraj się naczytałam i chyba najbardziej polecany Mospilan jest...

Justyna - niestety nie znam nazwy tej wierzby, odkupił mi ją mąż po zmarnowaniu dwóch, które miał tylko podlewać jak stały jeszcze na balkonie :) Iwa ladnie odbija, a Hakuro od samej ziemi, ale też coś tam idzie, więc to chyba drzewka dla każdego.

Wanda - to powojnik The First Lady
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”