Moje storczyki od północy

ODPOWIEDZ
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Witajcie Kochane i Kochani,

ja też mam kłopot taki, że mam okna na zachód zablokowane wysokim blokiem 2 metry od mojego okna. I jest tam po prostu ciemno. Mam też drugi pokój i kuchnie od północy. Zaś tam od 6 do 10 jest odrobinę słońce. tylko zima go brak...A historia taka. Mam już roślin kilka. Małe i duże fiołki, achmea, nolina, hoja. I o dziwo dziś dostałam prezent. Z samego rana przyjechała teściowa i obdarowała mnie 4ro pędowym storczykiem:)!!!. Radość wielka ale i kłopot.Na parapet okna na północy dać, czy na komodę. Gdzie mu będzie dobrze? Radźcie i piszcie swoje doświadczenia. Dziękuję:)Justa
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Koniecznie parapet ! Na komodzie bedzie za ciemno od polnocnej strony.

Używaj proszę polskich znaków. Dziękuję. wanda/mod.
pozdr Dorota
Moje storczyki
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Dziękuję Ci Dorello:-)
Tak też zrobiłam i już stoi na oknie.Dziękuję i pozdrawiam,Justa
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Witajcie moje kochane,
dziś długo rozmawiałam z expertką z dużego centrum ogrodniczego "Tomaszewski".Jestem zmartwiona.Powiedziała mi ona,że okno północne jest za ciemne i za zimne do uprawy orchidei... ;:145
Ale widząc Wasze kwiaty mam bardzo mieszane uczucia.Rozumiem,że wszystko co żyje potrzebuje światła do fotosyntezy,ale wg teorii specjalistki z ogrodniczego nic na północy dobrze nie rośnie a już na pewno nie zakwitnie...Czy w takim razie czynicie swoje "tryki" aby Wasze storczyki były tak piękne jak te które widziałam na zdjęciach? Zagubiłam się już w tym zupełnie.
Pozdrawiam,Justa
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Justa u mnie tylko takie ciemne okna,aktualnie kwitnie siedem storczykow.
pozdr Dorota
Moje storczyki
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Witaj Dorelko :D
Dziękuję Ci za podniesienie na duchu.I tak przez noc przemyślałam sobie,że najlepszym expertem jest doświadczenie,które nabywamy w praktyce a nie sucha wiedza paniuśi od Tomaszewskich.Dziękuję Ci raz jeszcze i ciepło pozdrawiam :)
Czekam również na Twoje nowe zdjęcia.Justa
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Parapet parapetowi nie równy.Zależy co się znajduje przed oknami.Jeżeli jest południowa wystawa ale mieszkanie na parterze albo pierwszym piętrze i sporo drzew w pobliżu albo innych budynków zwłaszcza wyższych mogą być gorsze warunki świetlne niż na parapecie południowym na wyższej kondygnacji niczym nie zasłoniętym
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Ja postanowiłam,że idę na żywioł.Dziś sama sobie kupiłam jeszcze jednego storczyka.Tym razem białego.A co tam,parapet okienny szeroki,zmieści się jeszcze nie jeden kwiatuszek:-)Okna mam jakie mam i radzić sobie muszę i Ja i moi kwitnący przyjaciele.
A czy będą mi ponawiały kwitnienie-to się z czasem okaże.Będę monitować.
Justa
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Justa gratuluję odwagi ;:138
U mnie światło słoneczne tylko wieczorem i tylko latem tak od 17.00 przez cztery miesiące w roku :cry:
sześć metrów od okien rosną 15-metrowe świerki ,jak widać szału niema, kwiatów pełne mieszkanie , jakoś rosną , kwitną, jednym słowem dają radę, ostatnio trochę zaniedbane :oops: ,ale doba musiałaby mieć 48h
Storczyki zajmują parapety , reszta kwiatów podłogę.
Życzę Ci aby twoje kwiatuchy odwdzięczyły się za troskę i odwagę :D pozdrawiam serdecznie Dorota :wit





Obrazek

Cymbidium kaskadowe, w tym roku trzy pędy kwiatowe :heja

Obrazek

phalenopsis philadelphia szykuje się do kwitnienia drugi raz

Obrazek

uparta miniaturka wreszcie zakwitła


Obrazek

czekoladowe oncidium

Obrazek

ogólny podgląd jednego z parapetów
pozdr Dorota
Moje storczyki
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Zajrzałam się przywitać a tu takie cuda ;:oj
Justa12041985
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 kwie 2015, o 04:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczyki od północy

Post »

W imię Ojca i Syna!!! A religijna jestem i słów tych na próżno nie urzyłam...Zatkało mnie na Amen.
Albo Ja tu śnię albo dopiero po trzydziestce zrozumiałam,że mieszkanie to coś jeszcze niż tylko parkiet,dywan i meble w kątach.Dopiero kiedy w Polsce zaczęłam dużo pracować w domu ogarnęła mnie tęsknota za jakimś życiem.Chociażby na parapecie.Przedtem,w domu rodzinnym miałam tylko nolinę od wielu lat.Ale tak się złożyło,że kiedyśmy kupowali mieszkanie nikt o wystawie okiennej nie myślał.No i ten felerny widok na drugi blok z okien sypialni...A kuchnia i jadalnia na północ.Mam już sporo zieleni.Fiołki afrykańskie,skrętnik,achmea,hoja moja kochana nolina i storczyki...Dziś przyszły do mnie kolejne dwa :D Mój mąż dostał wytrzeszczu oczu i stwierdził,że ja wariuję.I ma rację.Z samotności.Przez 30 lat żyłam w DE a teraz w PL bez najbliższych.Tłumaczę w domu texty na niemiecki i ciągle sama.A tak dzięki zieleni w okół życie staje się piękniejsze a parapety zachwycają kolorem a nie wieją pustką.
Tak to teraz widzę.W kolorze:-)
Justyna :)
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje storczyki od północy

Post »

:wit
Ale śliczności nam pokazałaś :D Szczególnie wpadło mi w oko cymbidium. Super wygląda w ten sposób :D
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje storczyki od północy

Post »

Justa Zakładaj własny wątek i pokazuj co masz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”