Moje kwiaty w przechowalni

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6391
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Śnieżnik lśniący 'Violet Beauty' śliczny, po raz pierwszy takiego widzę. Mój Iris winogradowii wcale nie wyszedł, a tak się na niego cieszyłam.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko , ''naszperałaś''mnóstwo wiosennych cebuli . Malutkie , ale w kępkach ślicznie wyglądają . Te fioletowy ciemiernik najbardziej mnie się podoba, u mnie drugi rok kwitnie , na razie 4 pędy , ładnie rośnie ,może w przyszłym będzie więcej.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko bardzo mi się podobają śnieżniki i muszę je zaprosić na następna wiosnę. Mam nadzieję, że nornice ich nie lubią ;:oj
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Wyjątkowo urocza wiosna u Ciebie Halinko - ciesz się nią bo kwitnienie cebulowych trwa króciutko.
Współczuję kolejnego kłopotu - życie usłane jest kolcami ale może dzięki temu znamy wartość zdrowia, szczęścia i radości jeśli takowe chwile się zdarzą...
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

I znowu długa przerwa Halinko , ale już obejrzałam Twoją piękną wiosnę , tytuł ten sam , rozumiem , że to jeszcze z Twojej "przechowalni" a kiedy przeprowadzka ?
Halinko muszę Cię zaskoczyć - otóż otworzyłam swój wątek , co prawda nie na FO , tak jakoś wyszło tylko na k.... zmod, pomid. jeśli będziesz miała chwilę to serdecznie zapraszam do mnie na działkę i do przydomowego tytuł mojego wątku NIEKOŃCZĄCE SIĘ PRÓBY... aby powstał ogród
nie jestem pewna czy dobrze wklepałam te nazwy no to może jeszcze w inny sposób
Link usunięto, pomid.

piękne masz ciemierniki, ja na takie okazy będę musiała poczekać bo od MP przyszły , ale za czym urosną ... kilka odmian z wyższej półki nie wiem jak się zaaklimatyzują
na razie podoniczkowane czekają no przeprowadzkę na działkę ...


Proszę o nieprzekierowywanie na inne fora, gromadźmy wiadomości tutaj, w naszej zielonej rodzince! pomid.
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Piękna u Ciebie wiosenka ;:138 Ja nie mam co pokazać ........dopiero jak wrócę z działki będę się chwalić ;:173 Halinko współczuję Ci bardzo ,choroba w rodzinie smutna sprawa :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko - nie sądziłam, że przylaszczka pospolita może aż tak urzekać pięknym błękitem.
A powalają rozliczne odmiany śnieżnika lśniącego, nazwę którego dopiero poznałam i myślałam, że już wszystko o nim wiem. O, ja niedouczona! :uszy
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Wiesiu bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. To prawda, śnieżniki choć malutkie ale piękne.

Izuniu cieszą mnie Twoje pochwały. Tak jak Ty bardzo lubię wszystkie wiosenne maluchy, a zwłaszcza cebulowe. Na różowego śnieżnika i ja polowałam jesienią, zresztą z powodzeniem.
Chciałabym aby iryski przetrwały. Mam nadzieję, że nie będą znikały po dwóch sezonach.
Prawie wszystkie zdjęcia robione są w "przechowalni". Na nowej działce kwitły przebiśniegi, a obecnie pokazały swe kwiaty pierwiosnki i miodunki. Szykują się też do kwitnienia narcyzy. Znalazłam również jakieś irysy bródkowe, piwonię i chyba parzydło. Poza tym żadnych innych bylin nie ma, tylko trawa i iglaki.
Białą puszkinię kupiłam kilka lat temu w PNOS-ie. Mam troszkę siewek. Tylko czy będą kwitły na biało?

Lucynko dziękuję za przemiły wpis. Aura okazała się być wreszcie łaskawą dla nas i dla roślin. Wszystko budzi się do życia w przyspieszonym tempie.

Jacku no cóż... bardzo Ci dziękuję za tak sympatyczną opinię. Czuję się nobilitowana.

Lidziu śnieżnik 'Violet Beauty' dostałam jako bonus od p. Pajdy.
Niestety mój Iris Winogrodowii zaczyna żółknąć. Chyba już po nim. To wyjątkowo kapryśna roślina.

Tadziu oj tak, nazbierałam tych maluchów cebulowych. Jakoś nie mogę jesienią przejść obojętnie obok stoisk z tymi kwiatami. Uwielbiam je.
Mój ciemiernik zakwitł po raz pierwszy. Jest piękny. Mam nadzieję, że też mi się rozrośnie i pokaże więcej pędów kwiatowych.

Marysiu mnie również zauroczyły śnieżniki. Koniecznie zaproś je do swojego ogrodu. Nie wiem czy nornice gustują w tych cebulkach. Ja dla pewności sadzę wszystkie cebulowe w osłonkach.

Krysiu dziękuję za słowa pełne życzliwości. Cieszę się każdym najmniejszym kwiatuszkiem wyłaniającym się z ziemi.
Masz rację, warto radować się chwilą. Każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna.

Elu miło mi, że znalazłaś chwilę na obejrzenie "mojej" wiosny. Wszystkie zdjęcia (za wyjątkiem przebiśniegów) robione są w "przechowalni". Przeprowadzkę planujemy rozpocząć od maja/czerwca. Najpierw musimy pokryć dach altanki, ułożyć chodnik, nawieść "lżejszej" ziemi i wytyczyć rabaty. Sporo pracy przed nami.
Ja także przed świętami otrzymałam paczkę od p. Marka. Jestem troszkę rozczarowana ciemiernikami od niego. Jakoś tak słabo rokują na przyszłość.
Nie omieszkam odwiedzić Twojego ogrodu.

Romciu dziękuję. Na pewno i do Ciebie zawitała wiosna.
Powoli zaczynam robić sadzonki roślinne w wiadomej sprawie.
Oj tak, choroba w rodzinie to przykra sprawa. Brat przeszedł już pierwszą chemioterapię. Na razie czuje się dobrze. Mam nadzieję, że kolejne dawki zniesie równie dzielnie.

Lucynko jak pięknie malujesz słowem. Bardzo Ci zazdroszczę tej umiejętności.

Moje kokorycze:

Obrazek 'Beth Evans'

Obrazek 'George Baker'

Obrazek kokorycz pełna
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

ŚLICZNE TE KOKORYCZE. Ja mam białą - myślałam, że kokorycz - już wiem, że to tylko kokoryczka, ale wcale mi to nie przeszkadza. Rośnie sobie koło studni i co nie co przy okazji zasłania. I tak ją lubię. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Kokorycze piękne! U mnie pojawiła się przy innej roślinie kokorycz pusta, a pełna gatunek jeszcze nie kwitnie, bo rośnie w cieniu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Niedawno odkryłam te ciekawe rośliny, ozdobne z liści i kwiatków wtedy kiedy mało jest kolorów. Szkoda że kokorycze tak krótko kwitną :wink:
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Jak widzę Twoje kokorycze
to rycze.
Ja mam tylko żółtą.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

I ja pochwalę kokorycze piękności. ;:138
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”