Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
rafalvpr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 sie 2014, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy jaki kupić

Post »

W takim razie poszukam tego Grasshoppera, dzięki za informację.
Pozdrawiam
BizBass1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 gru 2014, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kombajn(Traktorek Kosiarka )

Post »

Witam,

Przymierzam się do kupna traktorka MTD Platinum 75 SD. Ma ktoś jakieś informacje na temat tego konkretnie modelu ? Silnik, awaryjność itp. Za wszelkie wypowiedzi będe bardzo wdzięczny
Nie wstawiamy na forum linków do allegro/Admin.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Traktorek Kosiarka MTD Platinum 75 SD

Post »

Wszystko masz wypisane na aukcji czarno na białym.
Awaryjność w 90%tach jest winą użytkownika.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek Kosiarka MTD Platinum 75 SD

Post »

Trochę po czasie ale lepiej późno niż za późno :wink:

...a nie chcesz Snappera lub Karsita? Cena niewiele wyższa a maszyna lepsza o kilka półek. Zdecydowanie mniej awaryjna, solidniej wykonana, na mocnej ramie... niebo z ziemia! Nie chcę za wiele pisać o MTD bo nic dobrego na temat tej marki nie mogę powiedzieć :)
madwo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 mar 2015, o 07:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam

Odświeżając wątek chciałam zapytać o opinie na temat mikrociągników jednoosiowych. Interesuje mnie czeskie Vari lub włoskie Pasquali, chociaż bardziej to pierwsze ze względu na cenę.
Czy nadaje się to do usług ogrodniczych?

Ciągniki z poprzednich postów są drogie, i dostępne głównie jako używane. Wolałabym mieć nowy sprzęt, ale na razie myślałam o wydatku do 20 000.
Vari ma dużo osprzętu, ma pług, glebogryzarkę, kosiarki, rębak do drewna itd. i zajmuje nie dużo miejsca.

Mam nadzieję na opinię doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Vari jest bardzo dobre. Zawsze sprawdzało się, gdziekolwiek pracowało. Co do Pasquali to znam modele, które zajeżdżały operatorów. Maszyny bardzo dobre i bardzo solidne. Wykonują prace, o których inne maszyny mogą pomarzyć.
Tomekrrr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 paź 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kombajn (kosiarka traktorek )

Post »

Witam,
Chcę kupić pierwszy traktorek kosiarkę budżet do 15000zl proszę o opinię i doświadczenia z markami i poszczególnymi modelami.
do koszenia mam 45 arów z posadzonymi gdzieniegdzie drzewami trawa rośnie "dzika" czyli różnoraka działka płaska z niewielkimi wybojami
zależy mi na jak największej wielofunkcyjności, niskim pułapie koszenia i dość efektywnym czyli w miarę szybkim traktorku z możliwością podpięcia dodatkowego osprzętu, z funkcją kosza i bez w jednym jeśli jest taka możliwość.
Myślałem nad markami takimi jak:
MTD (tylko nie z marketu bud.)
castel garden
Cub cadet
wolf garten
Honda
Co sądzicie o tych producentach,z tego co już wyczytałem to najlepiej kupić dwucylindrowy silnik, proszę o radę i wsparcie, z góry dziękuję

p.s.
do tej pory koszę kosiarką z napędem MTD z silnikiem Hondy model: SP 46 H 12A-668S677
Jest nie zawodna jak do tej pory a mam ją już z 12 lat, ale koszenie większej połaci w upał to mordęga no i rdza robi swoje tak więc nie pochodzi więcej jak z dwa sezony chociaż silnik jak nowy pali od kopa.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

MTD, Cub Cadet, Wolf Garten to wszystko jedna i ta sama firma. Castelgarden wraz ze Stigą to Global Garden Products a Honda to Honda. Prywatnie nigdy nie polecałem i dalej polecać nie bedę jakości MTD ale znam ludzi, którzy tak jak Ty są zadowolonymi użytkownikami. W tej cenie możesz przejrzeć takie marki jak Simlicity, Snapper czy Karsit. To są solidne urządzenia. Tak sobie rzuciłem jeszcze okiem to Oleo-Mac ma OM 105J/22H. O ile dobrze pamiętam to w poprzedniej pracy sprzedawałem właśnie ten model do znajomego klienta. Bardzo fajny sprzęt i bardzo dobrze pracował. Jednak przejrzyj sobie co w okolicy u Ciebie stoi z tych trzech marek: Simlicity, Snapper, Karsit.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 885
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

Taki budżet to ja polecę Viking w salonach Stihl.
Tomekrrr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 paź 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

Dzięki za odpowiedź rozejrzę się w mieście jak to wygląda na żywo, przez internet to wszystko wygląda tak samo specyfikacje są pisane bardziej od strony marketingowej niż technicznej, a o vikingu też myślalem. Piszczcie jeszcze jak macie jakieś spostrzeżenia.
Lepiej kupić teraz czy poczekać na sezon, myślicie że teraz jest szansa na lepsze ceny?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

Teraz możesz naprawdę dobrze kupić to co stoi w sklepie. Wielu sprzedawców chętnie wypchnie ze sklepu coś co zajmuje miejsce zimowego asortymentu. Poszukaj, pewnie coś znajdziesz.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 885
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

Dodam jeszcze żeby szukać opcji 2 cylindrowej jak dobrze pogadasz to rabat chociażby w vikingu 15%- 20% od ceny katalogowej mi taki proponowali rok temu ale w ostatniej chwili się wycofałem mam 1500 m trawnika w dużej powierzchni bez zakamarków kupiłem elektryczną makite z napędem, i nie mam problemu z przechowywaniem.
Tomekrrr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 paź 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka traktorek do 15000 zl

Post »

Zapomnialem jeszcze zapytac o firme John Deere przereklamowana czy warta uwagi zważając że do domowego użytku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”