Glebogryzarka jaką polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
JuliuszK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sty 2014, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Proszę o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej. Chcę jej rokrocznie używać do spulchniania gleby na grządkach pod zasiew, jak również mieszania jej z kompostem i z obornikiem. Ponadto chcę, aby była w stanie spulchnić twardą glebę pod założenie trawnika.

Ze względu na to, że mam dobre doświadczenia z elektronarzędziami, decyduję się na glebogryzarkę elektryczną. Rozważam kilka modeli, które przedstawiam w poniższych linkach. Mam fundusze na zakup każdej z glebogryzarek. Największy stosunek mocy do szerokości roboczej ma glebogryzarka Wolf-Garten C 30 E, więc przypuszczam, że ze wszystkich przedstawionych to ona ma największe szanse poradzenia sobie z twardszą glebą. Jest to tylko moje przypuszczenie, ponadto nie mam doświadczenia w eksploatacji narzędzi żadnej z wymienionych firm.

Będę wdzięczny za opinie dotyczące zarówno przytoczonych modeli oraz ich producentów.

A oto glebogryzarki, które rozważam:

Wolf-Garten C 30 E
HECHT RAPTOR EGT 1300
GRIZZLY EGT 1345
Będę wdzięczny za udzielone sugestie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Widziałem w akcji tą "Wolf garden" ale nie przemawiała do mnie. Oczywiście do wymieszania kompostu z luźną ziemią się nadaje ale do reszty u mnie poległa a była tylko "na próbę" ;:14 może za dużo pracowałem spalinówką i takie mam wrażenie
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

Wolf Garden zdaje się najlepiej by z tego wychodził, bo ma najlepszy dostęp do części i rysunków technicznych ale nie wiem czy to aż tak istotne przy "elektrykach". Spalinówkę odrzucasz definitywnie? Elektryki nie są do cięższych prac.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w doborze glebogryzarki elektrycznej

Post »

w miekkiej ziemi to Sobie poradzi, ale żeby sobie poradziła z ziemią pod trawnik nie ma szans bo są za słabe i za lekkie. jeśli chcesz Sam Sobie zrobić trawnik to masz możliwość albo kupić większą glebogryzarkę spalinową za 1500zł to Sobie już taka glebogryzarka poradzi lub wypożyczyć z wypożyczalni za 100zł
Pozdrawiam Mateusz
carwit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2014, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Witam, przymierzam się do zagospodarowania działki wokół domu. W zeszłym roku nawiozłem ziemi i wstępnie została rozplantowana koparką. W między czasie porosła trawa i chwasty, teraz chcę wyrównać i posadzić trawę. Znalazłem niedaleko do wypożyczenia taka glebogryzarkę,...zmod./pomid. trochę drogo, ale rozmawiałem z gościem i powiedział, że jeżeli nie ma kamieni i gruzu to bez problemu da radę. Powierzchnia około 800 m2, co myślicie?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka

Post »

Spokojnie, dobry sprzęt trafiłeś. Cena nie jest jakoś szalenie duża. Można dostać za 100-120 urządzenie na dobę ale bez kółek, lżejsze i z mniejszą mocą. Praca takim czymś pozostaje w pamięci na długo :D Ten Simplicity jest dobrą maszyną i zrobisz nim co potrzebujesz dużo wygodniej niż innymi maszynami.
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Może ktoś polecić urządzenie wielofunkcyjne ciągniczek z pługiem, kosiarką listwową i glebogryzarką z rynku wtórnego. Jaki model, producent? Chodzi o cechy użytkowe, oraz niezawodność.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Hako Variette dużo osprzętu i niezawodność - polecam sam posiadam taczkę:) jako przystawkę.
Pozdrawiam Paweł
nolats
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 mar 2015, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem glebogryzarki do truskawek (25ar) , budżet tak do około 1600 zł. Przeglądając oferty wpadła mi w oko glebogryzarka Texas Lili 532TG, patrząc na opinie stosunkowo dobry sprzęt adekwatny do swej ceny. I tu pytanie, kupować tego Texasa czy szukać dalej. Może znacie jakiś sprzęt godny uwagi, w moim budżecie. :wink:
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Teksas jest ok. Nie będziesz miał powodów do narzekania. Dbaj tylko o niego to popracuje. Jak chcesz to możesz jeszcze poszukać maszynę Pubert. Jednak Teksas to chyba najlepsza opcja wśród chińczyków.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Witam,
Potrzebuję sprzęt do utrzymania ogrodu. Część warzywna jest dobrze uprawiona, około 3-4 ary w jednym kawałku.
Czy takie urządzenie wystarczyłoby do orki i utrzymania gleby?
Na filmiku jest pokazane jakorze - płytko - ale to po jakiejść darni.
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Texxas ciągnie jakieś 30cm na uprawianej glebie, mniej (dużo) na zadarnionej. Steruje się tym niestety ciężko. Ale i tak szybciej się pracuje i ostatecznie mniej zmęczy niż machać szpadlem. Niestety glebogryzarki najlepiej się sprawdzają jeśli np. po zbiorach warzyw od razu przejedziemy glebę, przed zimą jeszcze raz, na wiosnę do obeschnięcia jeszcze raz i przed samym zakładaniem nowych grządek znów.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

To jak będziesz pracował zależy od glebogryzarki jaką użyjesz. Jeśli masz do czynienia z takim standardowym Texasem czy wspomnianym już Pubertem (czy inną tego typu maszyną) to praca jest ciężka ale owocna. Natomiast są mikrociągniki takie jak mój Mikrociągnik AMA 58293, które trzymają się znacznie lepiej ziemi bo jadą na kółkach. Dużo przyjemniejsza praca no i przez masę też jest w stanie głębiej wejść w ziemię.
Więcej niż 30-40 cm w ziemię nie wejdziesz bo po prostu noże mają swój rozmiar. ponad niego nie popracujesz :)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”