TABELA mieszania środków owadobójczych z grzybobójczymi

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
majchal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 1 lip 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Witam
Z różnych przyczyn, głównie czasowych musiałem zrobić "terapię szokową" na skróty, bo na działce mam problem z mączlikiem, mączniakiem, pleśnią, wpadłem na zwariowany pomysł połączenia TOPSINu oraz FALCONu.
Żeby było śmieszniej dziś popełniłem kolejne opryski na skróty, ( wpadłem na popołudniową kawę do teściów, a niebo się chmurzyło i musiałem działać szybko, bo w ogrodzie był obraz nędzy i rozpaczy ) U teściów było problemów jw plus mszyce, dlatego i połączyłem KARATE z TOPSINem.
Teraz moje pytanie: czy zabiłem moje rośliny i rośliny moich teściów, czy jednak tak można łączyć te preparaty???
Opryskiwane były: winorośl, jaśminowce, rosa rugosa, forsycje, grab, jarzębina, dąb, borówki amerykańskie, jabłoń, grusza, morela.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Czy ktoś z Was próbował mieszać Calypso z Syllitem? Jeżeli tak, napiszcie jakie skutki.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Ja zapodałam moim roślinom koktajl SAPROL + DECIS minął tydzień i jest ok. zadziałało - nie popaliło - Jest to test metodą prób i błędów wykonany na roślinach : róża , grusza , jabłoń ,czereśnia , porzeczka, rhododendron i azalia - nie wiem jak na innych gatunkach więc mimo pozytywnych rezultatów zalecam ostrożność
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
tymonek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 gru 2011, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Zawsze bałem się takich mieszanek wolałem robić raz jednym raz drugim a tu proszę człowiek uczy się całe życie
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

OgromnyEdward pisze:Czy mogę wymieszać nawozy granulowane, żeby otrzymać nawóz NPK w takim składzie: mocznik + fosforan amonu + siarczan potasu? Według tabeli na Wikipedii mogę zmieszać mocznik z fosforanem amonu, natomiast na stronach producentów nawozów jest napisane, że można je mieszać tylko bezpośrednio przed siewem. Jak to w końcu jest? :)
Możesz mieszać.
Pozdrawiam Tomasz
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

MalyKotek pisze:Piszę z zapytaniem czy TOPSIN można mieszać z MOSPILANEM ? Niestety nie udało mi się uzyskać żadnych informacji w tej kwestii.Pozdrawiam.
Pytanie trochę stare ale dzisiaj szukałem na nie odpowiedzi i wychodzi na to że można ;-)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8958,d.bGE

pozdrawiam Andrzej
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

za to ja mam takie pytanie .

na 100 litrów wody mieszając dwa środki ze sobą powinienem dobrać każdego z nich w ilości na 50 litrów czy na 100 litrów ? dla niektórych pytanie pewnie oczywiste ale nie dla mnie nie mieszałem do tej pory środków do oprysku .
z góry dziękuję za odpowiedź

Andrzej
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Wg mnie dawkę- stężenie wyznaczone na 100l. Jak dasz na 50 l to tak jakbyś dał połowę dawki i wlał do 100-litrowego zbiornika. W ogóle to nie wiem , czy dobrze rozumiem- chcesz dać połowę dawki, czy tak?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Czytałam kiedyś że mieszając środki, podstawową dawkę daje się w całości, a uzupełniającą w 50%. Ja kiedyś pomieszałam miedzian z sylitem p/ kędzierzawce i w rezultacie nie miałam ani jednego kwiatka na wszystkich (2) brzoskwiniach, a kędzierzawka miała się nieźle. Pąki kwiatowe uschły, a liściowym nie zaszkodziło, ale czy mieszanina czy przymrozki? Natomiast do oprysków p/grzybom zawsze dodaję środki na owady i nigdy niczego nie zniszczyłam.
ania1590
Suszek
100p
100p
Posty: 117
Od: 19 paź 2013, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Czy mogę posypać jednocześnie pod drzewka obornik granulowany i siarczan potasu (potrzebuję odp. na szybko dlatego z góry przepraszam, jeśli odp. już gdzieś jest w tym wątku)?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Syp spokojnie. A swoja drogą to jak szybko składniki pokarmowe z granulowanego obornika rozsypanego koło drzewka są dla niego dostępne?
Pozdrawiam Piotr
kowal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Posiadam na tarasach w doniczkach, truskawkę powtarzającą owocowanie, w liczbie 200 sadzonek. Niestety z początkiem kwietnia przesadziłem z nawozem mineralnym i popaliło mi praktycznie wszystkie liście(dałem trochę ,,od serca'' ponadto, przeliczyłem na metry, do sadzenia w ziemi a nie doniczkach), sadzonki pomalutku umierają , choć z serca rośliny puszczają nowe liście, roślinka mało co od miesiąca urosła. Kolega mi polecił nawóz, który ma niwelować przenawożenie( BIOHUMUS ? nawóz naturalny do wszystkich roślin). Dlatego mam pytanie, jak to jest skoro moje roślinki mają znacznie za dużo Azotu, Potasu, Fosforu itd. a ja zasilam je dodatkowo biohumusem de facto em ,nawozem prawda? czy całkiem nie dobije moich sadzonek???
Obrazek

Tak to średnio biorąc, teraz u mnie wygląda. 3 Tygodnie temu pryskałem signum33 ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia.
Jak ratować truskawkę?
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tabela mieszania - nawozy i środki ochrony roślin

Post »

Opryskaj Tytanitem,truskawka bardzo pozytywnie reaguje na oprysk tym stymulatorem.Możesz też zastosować Asahi SL.Pozdrawiam klakier.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”