Prymula,pierwiosnek (Primula) cz.2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Prymule Primula

Post »

tade k i lelumpolelum, dziękuję pięknie za odpowiedż - tak właśnie kwitły. Będę spokojnie czekać na nie i poczytam o Pierwiosnku Siebolda.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Prymule Primula

Post »

Kolejne zakwitły. Część z nich tam, gdzie się ich nie spodziewałem... Nawet nie wiem, skąd się wzięły...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Prymule Primula

Post »

Ten niebieski piękny ;:333
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Prymule Primula

Post »

Loki, u mnie się pięknie wysiały w zeszłym roku, mam nawet między kamieniami. Taka rabata gdzie jest mniej pielone ma swoje uroki.
Co prawda nie wiem jakie, bo jeszcze nie kwitną :roll: U Ciebie cieplej.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Prymule Primula

Post »

U mnie na razie tylko tegoroczne nabytki kwitną- wiosna na Pomorzu jak zwykle powolna :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Prymule Primula

Post »

@ Dorcia ? Ten niebieski to jeden z tych, co do których nie wiem, skąd się wzięły. :-P

@ Iga ? Ja zasadniczo staram się nie pielić, jak widzę, że to roślina ozdobna, a nie jakiś chwast... ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Prymule Primula

Post »

lelumpolelum - śliczne są te prymulki. Może wiesz jak się nazywają.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Prymule Primula

Post »

3 tygodnie trzymałam nasiona prymul w mokrym piasku w lodówce. Tydzień temu wysiałam owy piach z nasionami na wypełnionej ziemią kuwecie. Dzisiaj mam już całkiem sporo wschodów (kwestia czy to aby nie jakieś ziele z piasku :oops: ) . Wydaje mi się bezsensem trzymanie prymul non-stop w ogrzanym mieszkaniu. Z chęcią wyniosłabym te roślinki chociaż na kilka godzin na dwór. Dobrze kombinuję? :D

W ubiegłym roku siałam prymule około maja. Rosły w kuwecie w altance. Zahamowały wzrost na słońcu. Dopiero przepikowanie ich do gleby, w rozproszone światło, wzmocniło rośliny. Przezimowały ok, tyle tylko że jakby uniosły się korzeniami nam ziemię. Musiałam je wczoraj głębiej zasadzić.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Prymule Primula

Post »

Henryko, nie mam pojęcia. Pani z kwiaciarni mnie uprzedziła ( bo tam łażę jak nawiedzona i już mnie znają :wink: ), że szefowa będzie wozić polskie sadzonki i się zaczaiłam. Jeżeli się okaże, że to nie są jednorazowe, potraktowane czymś, wynalazki, to spróbuję je zidentyfikować. Na razie są zadołowane w foliaku, mają się dobrze i właśnie szykuje się drugi rzut kwiatów. Wydają się takie same jak pierwsze ale na mur będzie wiadomo dopiero w przyszłym roku. Czekam na kwitnienie szafirowej pełnej z zeszłej wiosny, bo jest z tego samego źródła :D
kama_80- możesz je na dzień wynosić do altany a na noc wkładać do jakiegoś nieogrzewanego pomieszczenia. Ale zaczekaj może, aż się pokażą przynajmniej liście właściwe.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Prymule Primula

Post »

Posiałam pierwiosnka oszonego na początku lutego i od razu żeby nie trzymać w lodówce wyniosłam pod bukszpan bo tam mam takie miejsce. Dziś sprawdzałam cała doniczka malutkich główeczek,Wyciągnęłam ich spod bukszpanu, bo tam mają cień. i kiełki są bardzo jasne. Wniosek wschodzą w niskich temperaturach.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prymula,pierwiosnek (Primula) cz.2

Post »

Ja wysiałam prymule w domu do wielodoniczek w lutym 2008oku. Miałam cały ogród w prymulach. Niestety majowe mrozy w 2011 roku zniszczyły prawie wszystko, zostało tylko kilka krzaczków. To zdjęcie z ubiegłego roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Prymula,pierwiosnek (Primula) cz.2

Post »

Na prymulach jeszcze się nie znam, ale chętnie sie czegoś nauczę :) a mam powody! Dzisiaj teść mnie obdarował i przywiózł mi 10 sztuk prymulek różnokolorowych. Ja niestety nie wiem co mam z nimi zrobić. Na razie są w doniczkach, jedna chyba przelana.
Domyślam się oczywiście, że mogę dać je do gruntu, ale kiedy? Poczekać aż się pogoda trochę ustabilizuje i nie będzie bliska zeru? CZy moge już teraz, ale zapowiadają np u mnie w środę w nocy temp. -2.
I stanowisko słoneczne czy raczej takie pół na pół?
I jak pielęgnować je w domu? Jak często podlewać, od góry czy do doniczki lać wodę? Trzymać na słonecznym parapecie czy niekoniecznie?
Będę wdzieczna za udzielone informacje :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Prymula,pierwiosnek (Primula) cz.2

Post »

Ipako pierwiosnki lubią wodę i chłód . W domu zmarnieją . Jeśli chcesz się nimi cieszyć dłużej , to koniecznie otrzep z torfu , w który są posadzone , jak najdokładniej. Potem posadź w swoją ziemię ogrodową . U mnie rosną wszędzie dobrze i na słońcu i w półcieniu ( mam gliniaste podłoże ). Latem te w słońcu muszę mocno podlewać .

Obrazek

siewka
Obrazek

siewka
Obrazek

Primula hose-in-hose
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”