Roundup-kiedy stosować,jak stosować,jakie stężenie, itd.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Wiśnia pisze:Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi! :D
Tylko, że dalej nie wiem, czy mam perz. Pooglądałam sobie w internecie jak wygląda i mam jeszcze pytanie: kiedy on wypuszcza kłosy? bo w sumie po nich najlepiej poznać perz? mnie on przypomina trochę wybujałą trawę i nie wiem, czy rozpoznam :oops:
Jeszcze jedno: czy nie łatwiej będzie przekopać ziemię, jak roundup zlikwiduje trawę?
Tutaj poczytasz sobie troszkę o perzu.I zobaczysz jak wygląda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perz_w%C5%82a%C5%9Bciwy
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
malina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 9 wrz 2006, o 21:41
Lokalizacja: Gdańsk

roundup

Post »

Wiśnia pisze:A ja chciałabym tylko kawałek trawnika spryskać roundupem (potrzebuję miejsca na kwiaty, pnącza, itp).
Czy trzeba jakoś zabezpieczyć trawę przylegającą do tego pryskanego obszaru? Chyba gdzieś
czytałam, że preparat ten rozprzestrzenia się poprzez korzenie a nie chciałabym, żeby "zeżarło" mi za dużo?
Cześć, tu "malina" chcę Ci podpowiedzieć, że jest taki przyrząd nazwany "mazakiem”, którym mażesz po prostu po roślinie, którą chcesz zlikwidować i problem znika z rozpylaniem. Kupiłam go w sklepie ogrodniczym, wlewam truciznę do rurki, mażę i nie obawiam się rozprysków. Polecam. ;:215
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Krysiu - byłam już przedtem na tej stronce, ale dzięki bardzo! :D
Przemyślę jeszcze z tym roundapem....
Sprawdzę (a przynajmniej spróbuję :wink: ) najpierw, czy mam ten perz.
I wtedy coś zdecyduję.
A mazak sobie kupię, bo był u mnie w zeszłym roku barszcz na trawie i chyba tego
gościa lepiej potraktować roundapem.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Aby uniknąć rozpryskiwania roundapu można zastosować na lace osłonę herbicydową. Niezły wynalazek, który wprowadził Marolex. Nie kosztuje zbyt drogo a pomoc wielka. Jeśli do usunięcia są chwasty na bardzo małej powierzchni to mazak się sprawdzi, jednak przy większych osłona sprawdzi się na pewno.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Ciśnienie reguluje się w opryskiwaczach plecakowych ilością pompnięć.
W Titanach-Marolexmożna tak samo regulować ciśnienie, uzyskując drobnokropliste rozpylenie, potrzebne do herbicydów oraz stosować dysze herbicydowe firmy MAROLEX.

Natomiast pompa Titana jest najwydajniejsza z obecnie dostępnych na rynku w Polsce i wymaga najmniej wysiłku do uzyskania pożądanego ciśnienia.
Wystarczy zaledwie 3-4 ruchy pompą aby uzyskać duże ciśnienie, bez wysiłku.
Następne dopompowanie potrzebne będzie po około 2 minutach oprysku.
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Yaro32 pisze:Aby uniknąć rozpryskiwania roundapu można zastosować na lace osłonę herbicydową. Niezły wynalazek, który wprowadził Marolex. Nie kosztuje zbyt drogo a pomoc wielka. Jeśli do usunięcia są chwasty na bardzo małej powierzchni to mazak się sprawdzi, jednak przy większych osłona sprawdzi się na pewno.

Osłony herbicydowe do swoich opryskiwaczy wprowadziło już kilka firm.W połączeniu z odpowiednią dyszą pozwalają one na bardzo precyzyjne opryski.
Dodatek siarczanu amonu do roztworu Roundapu pobudza rośliny do wegetacji i przyśpiesza działanie herbicydu. Pozdrawiam Adam
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Roundup

Post »

cześć
Mam problem z perzem chciałabym go spryskać randapem ale nie wiem czy będzie to skuteczne i w jakim czasie po pryskaniu można sadzić truskawki i warzywa
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Randap powinien zniszczyc perz.Zrób większe stęzenie.Ziemię potem przekop albo lekko wzrusz i odczekaj jakies 2 tyg :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może wpisz w searcha "trawnik", albo "Roundap", albo "perz" - i znajdziesz tam mnóstwo gotowych recept, bo akurat ten temat powtarza się bardzo często.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mieteko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2006, o 12:19
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post »

Jeśli perz nie rośnie w trawniku to zastosuj selektywny środek FUSILADE SUPER.Efekt gwarantowany
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

serdecznie dziękuje niedługo wezmę się do pracy :lol: :lol: :lol:
ogrodnikamator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2008, o 17:47

Roundup

Post »

Witam mam strasznie zachwaszczoną działkę i chcę ją opryskać roundap'em. Po jakim czasie można sadzić(chcę posadzić jakieś warzywa) i ile odczekać po opryskaniu z przekopaniem? Bo w sklepie mi mówili że co najmniej 3miesiące trzeba czekać,a na ulotce wyczytałem że po trzech dniach od spryskania można już coś sadzić. Jeszcze jaką trzeba zachować odległość od drzewek,bo mam kilka młodych owocowych?
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jeśli nie opryskasz liści drzew owocowych to im się nic nie stanie (możesz pryskać tuż obok drzewka). Pod warzywa to nawet ja bym nie stosował Raundapa, tylko odchwaścił ręcznie. Glifosat to niebezpieczna substancja.

Haniu pochwal mnie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”