Jak czyścic skórę?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Jak czyścic skórę?

Post »

Mam białą skórzaną kurtkę. Czy ktos potrafi mi doradzić, jak ją wyczyścić?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Iza, najpierw pewnie lekko wilgotną szmatką albo miękką gąbką trzeba zetrzeć kurz i większy brudek. A potem może szare mydło? Tzn. mydliny, ale w umiarkowanej ilości. A po wyschnięciu z dala od kaloryfera trzeba czymś natłuścić, jakąś pastą do skóry, woskiem, czy czymś podobnym. Jak znajdę listę środków do pielęgnacji skóry, to ją zamieszczę, chociaż jak pamiętam dotyczyło to pielęgnacji kanapy :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Beatko, mydło raczej nie. Czytałam gdzieś, że sok z cytryny. Próbowałam, ale to strasznie powoli idzie i dość dużo tego soku w rezultacie wyjdzie, nie mówiąc już o czasie. Miałam nadzieję, ze ktoś zna lepszy sposób.
Kiedyś miałam taką ściągawkę o skórach, ale mi ją gdzieś wcięło :oops:
Gdybyś cokolwiek znalazła na ten temat, to będę Ci bardzo wdzięczna! :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję Aniu! :D
Ciekawe, w tym pierwszym zalecana jest czysta, ciepła woda. Obawiam się jednak, ze nie wszystkie zabrudzenia puszczą jedynie pod wpływem ciepłej wody...
Bedę próbować :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:shock: Fakt ! Wszystko chyba zależy od stopnia zabrudzenia ... W tym drugim linku, zalecają czyścić meble ze skóry od 2-4 razy w roku .

Powodzenia! I napisz potem, czy się udało .
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Znalazłam jeszcze taki link:
Zero chemii w domu: http://forum.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/forum/72,2.html? ... a=79251169
a w nim:
Czyszczenie bez chemii: www.cyberbaba.pl/content/view/103/122/
Przepisy domowe: www.ekosens.pl/przepisy.html
Porady Babuni: www.porady.co.pl/porady_babuni.html

Pewnie masz lakierowaną skórę, niekoniecznie na błysk, ale na ogół kurtki czy płaszcze robi się z takim wykończeniem, musisz więc uważać, żeby przy czyszczeniu nie rozpuścić tej wierzchniej warstwy i przy okazji ścierania plamek nie zetrzeć koloru.

No chyba że masz taką bardziej zamszową skórę, wtedy w ogóle moczenie czymkolwiek jest mało bezpieczne, żadne tam rozpuszczalniki, benzyny lakowe czy inne - zawsze przy domowych sposobach czyszczenia zostaną na jasnej skórze zacieki. Tylko pralnia, niestety.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Beatko, to jest raczej gładka skóra. Spróbowałam oczyścić ja gąbką maczaną w ciepłej wodzie i... ... i qrczę udało sie! :shock: Nie przypuszczałam, ze czystą wodą mozna tyle zdziałac na skórze. Potwierdza się teza, ze najprostsze sposoby są najskuteczniejsze ;)
Pewne "niedoslonałości" pozostały, ale są na tyle niezauważalne, ze można kurtkę nosic bez "obciachu" :lol: Moze te drobne przybrudzenia uda się jeszcze usunąć innym sposobem, ale jak się nie uda, to tez nie ma się czym martwić.
Dzięki Aniu :D
Baetko, dziękuję za te linki! Trochę tego dużo, wiec poczytam w wolnej chwili. Na pewno sie przydadzą, nie tylko mnie ;) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”